SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Spelade matcher
JUNI 2022
 
29
20:15
ons
20:15    
Fotboll Damlag, Grubbevallen
Sandåkerns SK - Täfteå IK Damjun5  -  0  
29
18:30
ons
18:30    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Ersmarks IK F09/F10 Röd2  -  1  
29
18:00
ons
18:00    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 9v9, Matchstart 18.30
 
Täfteå IK F-09 - Ersmark IK  -      
28
19:15
tis
19:15    
Fotboll P 09, Ålidhem Arena 9 mot 9 Liten
Gimonäs Umeå IF P09 CSÅ Vit - Täfteå IK P-094  -  1  
 
26
17:45
sön
17:45    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå IK P10 Lag 2 - Ersmark  -      
26
17:15
sön
17:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 17:45  -      
26
16:15
sön
16:15    
Fotboll F 10, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs UIF CSÅ - Täfteå IK F10  -      
26
16:00
sön
16:00    
Fotboll F 11-12, Täfteborg
Täfteå IK F 11/12 - Sandåkerns SK F11 Vit  -      
26
16:00
sön
16:00    
Fotboll P 12, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK 1 - HTF P12  -      
26
15:30
sön
15:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 16.00  -      
26
15:30
sön
15:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P12 7v7, Matchstart 16.00  -      
26
15:00
sön
15:00    
Fotboll P 11, Stöckesbua IP
Stöcke IF P 10/11 - Täfteå IK Vit  -      
26
14:30
sön
14:30    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå IK P10 Lag 1 - Sandåkerns röd  -      
26
14:15
sön
14:15    
Fotboll F 13, Konstgräsplan
Sävar ik - Täfteå Idrottsklubb  -      
26
14:00
sön
14:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 14:30  -      
26
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Mariehem SK  -      
26
12:00
sön
12:00    
Fotboll P-14, Naturgräs
Sammandrag Robertsfors - Täfteå Idrottsklubb  -      
26
11:30
sön
11:30    
Täfteborg bokningar, Helplan, 9v9 mål
 
Täfteå P07/08 - Mariehem Matchstart 12.00  -      
26
11:00
sön
11:00    
Fotboll F 09, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF F09 Carlshöjd/Sofiehem - Täfteå IK F-095  -  2  
23
19:30
tor
19:30    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Morön BK1  -  1  
23
18:30
tor
18:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Morön  -      
22
18:45
ons
18:45    
Fotboll F 11-12, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF F2012 CSÅ Vit - Täfteå IK F 11/12  -      
22
18:00
ons
18:00    
Fotboll F 10, Konstgräsplan matchstart 18.30
Täfteå IK F10 - Sandviks IK  -      
22
18:00
ons
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan matchstart 18.30
 
Match TIK F10 - Sandvik 7v7 halvplan  -      
22
17:30
ons
17:30    
Fotboll P 11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P11 lag 2 - Täfteå IK Röd  -      
21
19:00
tis
19:00    
Hörnsjö IF - Täfteå/Ersmark 23  -  7  
 
19
18:30
sön
18:30    
Fotboll F 11-12, Täfteborg
Täfteå IK F 11/12 - Röbäcks IF F11 Blå  -      
19
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 18.30  -      
19
13:45
sön
13:45    
Fotboll P 12, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P2012 Sjöfru Svart - Täfteå IK 1  -      
19
13:00
sön
13:00    
Umedalens IF - Täfteå/Ersmark 26  -  1  
19
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match TIKF10-Sandvik 7v7 matchstart 10.00  -      
18
16:30
lör
16:30    
Fotboll F-14, Täfteborg
Hörnefors IF F14 - Täfteå IK F14 röd  -      
18
16:30
lör
16:30    
Fotboll F-14, Täfteborg
Täfteå IK F14 Vit - Sörfors IF F14  -      
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll P-14, Röbäcks Arena
Sammandrag - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
14:30
lör
14:30    
Fotboll F-14, Täfteborg
Hörnefors IF F14 - Täfteå IK F14 Vit  -      
18
14:30
lör
14:30    
Fotboll P 10, Tegstunets IP
Teg Södra blå - Täfteå IK P10 Lag 1   -      
18
14:30
lör
14:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Sammandrag F14  -      
18
14:00
lör
14:00    
Lira BK - Täfteå IK1  -  4  
18
14:00
lör
14:00    
Fotboll F-14, Konstgräsplan
Täfteå IK F14 röd - Sörfors IF F14  -      
18
13:45
lör
13:45    
Fotboll P 09, Konstgräsplan
Täfteå IK P-09 - Sävar IK P0910  -  3  
18
13:15
lör
13:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09 - Sävar IK 9v9 halvplan matchstart 13:45  -      
18
12:30
lör
12:30    
Fotboll F 11-12, Täfteborg
Täfteå IK F 11/12 - Sörfors IF F 12/13  -      
18
12:15
lör
12:15    
Fotboll P 07-08, Tegstunet
Tegsödra Umeå IF - Täfteå IK  -      
18
12:00
lör
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F12 7v7 matchstart 12.30  -      
18
11:00
lör
11:00    
Fotboll F 13, Konstgräsplan
 
TSUIF BLÅ/HIF/TSUIF VIT - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
11:00
lör
11:00    
Fotboll P 13, Täfteborg gräsyta
Tegsödra Umeå IF P-13Blå Lag 1 - Täfteå IK P13  -      
18
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå IK P10 Lag 1 - Sävar IK  -      
18
10:00
lör
10:00    
Fotboll F 13, Gräsytorna
 
TSUIF BLÅ/HIF/TSUIF VIT - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 13, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK P13 - FBIK PF13  -      
18
10:00
lör
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 10:30  -      
18
10:00
lör
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Sammandrag P13 5v5 halvplan (behöver 4 mål)  -      
18
07:00
lör
07:00    
Fotboll F 10, Ågläntan IP matchstart 10.00
Betsele IF - Täfteå IK F10  -      
15
18:30
ons
18:30    
Fotboll F 11-12, Hissjö IP
HTF F-10/11 svart - Täfteå IK F 11/12  -      
15
18:30
ons
18:30    
Fotboll P 07-08, Innertavle, naturgräs
GUIF - Täfteå IK  -      
14
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - GUIF 20.00  -      
 
12
17:00
sön
17:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 17:30  -      
12
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 13, Övrig plats
TSUIF blå - Täfteå Idrottsklubb  -      
12
13:00
sön
13:00    
Fotboll F 11-12, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-12 Lag 1 - Täfteå IK F 11/12  -      
12
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 11, Ersängsvallen
Ersboda SK P11 - Täfteå IK Röd  -      
12
12:30
sön
12:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Tegs SK 13.00  -      
12
12:00
sön
12:00    
Fotboll F 11-12, Röbäcks IP
Täfteå IK F 11/12 - Röbäcks IF F 11 Blå  -      
12
12:00
sön
12:00    
Fotboll F-14, Nordahlsvallen
Hörnefors IF F14 - Täfteå IK F14 röd  -      
12
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 07-08, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Täfteå IK  -      
12
11:00
sön
11:00    
Fotboll F-14, Nordahlsvallen
Sävar IK F14 Vit - Täfteå IK F14 Vit  -      
12
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 13, Övrig plats
Röbäcks IF - Täfteå Idrottsklubb  -      
12
10:30
sön
10:30    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Umedalens IF F09 Gul4  -  0  
12
10:15
sön
10:15    
Fotboll P 09, Vildmannavallen IP
Ersmarks IK P 08/09 - Täfteå IK P-090  -  2  
12
10:00
sön
10:00    
Fotboll F-14, Nordahlsvallen
Täfteå IK F14 röd - Sävar IK F14 Vit  -      
12
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå IK P10 Lag 2 - IFK Umeå vit  -      
12
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 9v9, Matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Umedalen IF Gul  -      
12
09:30
sön
09:30    
Fotboll F-14, Nordahlsvallen
Täfteå IK F14 Vit - Sävar IK F14 Vit  -      
12
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 10:00  -      
12
09:00
sön
09:00    
Fotboll F 11-12, Röbäcks IP
Täfteå IK F 11/12 - Mariehems SK F 11 Grön  -      
11
15:00
lör
15:00    
Fotboll F 11-12, Röbäcks IP
Täfteå IK F 11/12 - Stöcke  -      
11
15:00
lör
15:00    
Fotboll P 13, Övrig plats
TSUIF vit - Täfteå Idrottsklubb  -      
11
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Skogså IF3  -  6  
11
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Skogså  -      
11
12:00
lör
12:00    
Fotboll F 11-12, Röbäcks IP
Täfteå F 11/12 - Hörnefors IF F 11  -      
11
12:00
lör
12:00    
Fotboll P 13, Övrig plats
Mariehems SK Grön - Täfteå Idrottsklubb  -      
11
11:30
lör
11:30    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Röbäcks IF  -      
11
11:15
lör
11:15    
Fotboll P/F-15, Sjöfruskolan Tomtebo
Täfteå Idrottsklubb - Sammandrag  -      
11
11:00
lör
11:00    
Täfteborg bokningar, Helplan, 9v9mål
 
Täfteå P-07/08 - Röbäck, Matchstart 11.30   -      
11
10:45
lör
10:45    
Fotboll F 09, Stantorsvallen
Robertsfors IK F09/10 - Täfteå IK F-092  -  1  
11
10:45
lör
10:45    
Fotboll P 11, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF P2011 CSÅ Vit - Täfteå IK Vit  -      
11
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 12, Umedalens IP Norr
Umedalens IF P12 (gul) - Täfteå IK 1  -      
11
09:45
lör
09:45    
Fotboll P/F-15, Sjöfruskolan Tomtebo
Täfteå Idrottsklubb - Sammandrag  -      
10
16:45
fre
16:45    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK Vit - Röbäcks IF P11 Röd  -      
10
16:00
fre
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 7vs7 Matchstart 16:45  -      
08
18:30
ons
18:30    
Fotboll P 09, Konstgräsplan
Täfteå IK P-09 - Tegsödra Umeå IF P-09 Lag 13  -  3  
07
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Sörmjöle IK1  -  4  
07
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Sörmjöle 20.00  -      
07
18:00
tis
18:00    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK 1 - Tegsödra Umeå IF P-12 Vit Lag 1  -      
07
18:00
tis
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P12 7v7, Matchstart 18.00  -      
06
16:30
mån
16:30    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK Röd - Gimonäs Umeå IF P2011 CSÅ Svart  -      
06
16:00
mån
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 16:30  -      
 
05
18:30
sön
18:30    
Fotboll F 11-12, Täfteborg
Täfteå IK F 11/12 - Gimonäs Umeå IF F2011 IT  -      
05
18:30
sön
18:30    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå IK P10 Lag 1 - Gimonäs svart  -      
05
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7, halvplan matchstart 18:30  -      
05
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 18.30  -      
05
15:30
sön
15:30    
Fotboll P 09, Vännäs IP
Spöland Vännäs IF P-09 - Täfteå IK P-096  -  5  
05
15:00
sön
15:00    
Fotboll P 07-08, Älvdungen IP, Sörfors
Sörfors IF - Täfteå IK  -      
05
10:30
sön
10:30    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Tegsödra Umeå IF F-09 10  -  5  
05
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 9v9, Matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Teg Södra IF  -      
05
09:30
sön
09:30    
Fotboll F 10, Konstgräsplan matchstart 10.00
Täfteå IK F10 - Sandåkerns SK  -      
05
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match TIKF10-Sandåkern 7v7 matchstart 10.00  -      
05
09:00
sön
09:00    
Fotboll P-14, Täfteborg
Täfteå Idrottsklubb - Sammandrag  -      
05
09:00
sön
09:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P-14 Sammandrag 5x5 2 planer (halvplan)  -      
04
15:45
lör
15:45    
Fotboll P 10, Sjöfrun
Gimonäs Tomtebogård - Täfteå IK P10 Lag 2  -      
04
14:15
lör
14:15    
Fotboll P 11, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P2011 Tomtebo Vit - Täfteå IK Vit  -      
04
13:00
lör
13:00    
Fotboll P 13, Ersmarks IP
Täfteå IK P13 - Gimonäs Umeå IF P2013 CSÅ Svart  -      
04
12:30
lör
12:30    
Fotboll F 11-12, Täfteåborg
Täfteå IK F 11/12 - Betsele IF F12  -      
04
12:00
lör
12:00    
Fotboll F-14, Grubbevallen
Täfteå IK F14 röd - Sandåkerns SK F14 Vit  -      
04
12:00
lör
12:00    
Fotboll P 13, Ersmarks IP
Ersmarks IK P13 - Täfteå IK P13  -      
04
12:00
lör
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F12 7v7 matchstart 12.30  -      
04
11:00
lör
11:00    
Fotboll F-14, Grubbevallen
Täfteå IK F14 Vit - HTF F14  -      
04
10:00
lör
10:00    
Fotboll F-14, Grubbevallen
Sandåkerns SK F14 Vit - Täfteå IK F14 Vit  -      
04
10:00
lör
10:00    
Fotboll F-14, Grubbevallen
HTF F14 - Täfteå IK F14 röd  -      
04
09:30
lör
09:30    
Fotboll F 13, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - HTF f13  -      
04
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 9:30-14:00
 
F13 Sammandrag 5v5 två planer Matchstart 10:00  -      
02
19:30
tor
19:30    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - Betsele IF0  -  5  
02
19:00
tor
19:00    
Fotboll Herr A-lag, Röbäcks Arena
Röbäcks IF - Täfteå IK1  -  4  
02
19:00
tor
19:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK-Betsele IF  -      
MAJ 2022
 
31
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Sörfors 20.00  -      
30
20:30
mån
20:30    
Fotboll Damlag, Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - Täfteå IK Damjun7  -  0  
 
29
17:00
sön
17:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK Vit - Spöland Vännäs IF P11 Vit  -      
29
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 17:00  -      
29
14:45
sön
14:45    
Fotboll F 10, Sjöfruskolans IP matchstart 15.15
Gimonäs UIF - Täfteå IK F10  -      
29
14:00
sön
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Luleå SK3  -  1  
29
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Luleå SK 14.00  -      
29
12:30
sön
12:30    
Fotboll P 11, Hissjö IP
HTF P10/11 Grön - Täfteå IK Röd  -      
29
11:00
sön
11:00    
Fotboll F-14, Storsjö Arena
Täfteå IK F14 röd - Obbola IK F13/14  -      
29
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 09, Konstgräsplan
Täfteå IK P-09 - Sandviks IK P096  -  2  
29
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09 - Sandviken 9v9 halvplan matchstart 11:00  -      
29
10:00
sön
10:00    
Fotboll F-14, Storsjö Arena
Mariehem SK (F14) Grön - Täfteå IK F14 röd  -      
29
10:00
sön
10:00    
Fotboll F-14, Storsjö Arena
Mariehem SK (F14) Vit - Täfteå IK F14 Vit  -      
29
09:30
sön
09:30    
Fotboll F 11-12, Täfteborg
Täfteå IK F 11/12 - Sandåkerns SK F12 Vit  -      
29
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F12 7v7 matchstart 10.00  -      
29
09:00
sön
09:00    
Fotboll F-14, Storsjö Arena
Täfteå IK F14 Vit - Mariehem SK (F14) Grön  -      
28
15:00
lör
15:00    
Fotboll P-14, Stöcke
Sammandrag - Täfteå Idrottsklubb  -      
28
13:30
lör
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 14:00  -      
28
11:40
lör
11:40    
Fotboll F 11-12, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-11 Blå - Täfteå IK F 11/12  -      
28
11:30
lör
11:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 12:00  -      
27
17:00
fre
17:00    
Fotboll F 09, Storsjöhallen
Sandviks IK F09 2 - Täfteå IK F-091  -  0  
26
11:30
tor
11:30    
Dorotea IF - Täfteå IK  -      
25
21:00
ons
21:00    
Obbola IK - Täfteå/Ersmark 22  -  2  
25
18:15
ons
18:15    
Fotboll P 12, Nordahlsvallen
Hörnefors IF P12 - Täfteå IK 1  -      
25
18:00
ons
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match TIK10-Mariehem 7v7 matchstart 18.15  -      
25
17:45
ons
17:45    
Fotboll F 10, Konstgräsplan matchstart 18.15
Täfteå IK F10 - Mariehems SK  -      
24
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - Röbäcks IF/Hörnsjö IF 24  -  0  
24
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Röbäck/Hörnsjö  -      
24
17:00
tis
17:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK Röd - Tegsödra Umeå IF P11 Blå lag 1  -      
24
16:00
tis
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 17:00  -      
 
22
16:30
sön
16:30    
Fotboll F 11-12, Täfteborg
Täfteå IK F 11/12 - Spöland Vännäs IF F11 Svart  -      
22
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 16.30  -      
22
14:00
sön
14:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Mariehem SK0  -  1  
22
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Mariehem 14.00  -      
22
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 13, Grubbevallen
Täfteå IK P13 - Hörnefors IF P13  -      
22
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 11, Lappvallen
Åsele IK P 10/11/12 - Täfteå IK Röd  -      
22
11:45
sön
11:45    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - GUIF  -      
22
11:15
sön
11:15    
Täfteborg bokningar, Helplan, 9v9 mål
 
Täfteå 07/08 - GUIF Matchstart 11.45  -      
22
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 13, Grubbevallen
Sandåkerns SK P13 Vit - Täfteå IK P13  -      
22
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 12, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK 1 - Mariehem SK (P12) Vit  -      
22
09:45
sön
09:45    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Sävar IK F094  -  0  
22
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P12, 7v7, Matchstart 10.00  -      
22
09:15
sön
09:15    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 9v9 mål, Matchstart 9.45
 
Täfteå IK F-09 - Sävar IK  -      
21
17:00
lör
17:00    
Fotboll P 11, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK (P11) Vit - Täfteå IK Vit  -      
21
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Sörvalla IP A
Myckle IK - Täfteå IK0  -  10
21
11:45
lör
11:45    
Fotboll F 13, Fritidsområdet vid vännäsbadet
Vännäs IF f13 - Täfteå Idrottsklubb  -      
21
11:15
lör
11:15    
Fotboll P 09, Storsjö Arena
Obbola IK P09/10 - Täfteå IK P-09  -      
21
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK Vit - HTF P10/11 Röd  -      
21
09:45
lör
09:45    
Fotboll F 10, Konstgräsplan matchstart 10.15
Täfteå IK F10 - TegSödra   -      
21
09:45
lör
09:45    
Fotboll F 11-12, Umedalens IP Söder
Umedalens IF F12 Lag 1 - Täfteå IK F 11/12  -      
21
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 10:00  -      
18
19:30
ons
19:30    
Fotboll Herr A-lag, Skogsvallen
Morön BK - Täfteå IK0  -  2  
17
20:30
tis
20:30    
Fotboll Damlag, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK - Täfteå IK Damjun1  -  0  
 
15
16:00
sön
16:00    
Fotboll F 11-12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F12 - Täfteå IK F 11/12  -      
15
15:15
sön
15:15    
Fotboll F 09, Vännäs IP
Spöland Vännäs IF F09 - Täfteå IK F-090  -  8  
15
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK P-09 - IFK Umeå P-09 Vit1  -  5  
15
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09 - IFK Umeå 9v9 halvplan matchstart 14:00  -      
15
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Sörfors  -      
15
13:00
sön
13:00    
Fotboll Täfteå/Ersmark Div 4, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Täfteå/Ersmark 28  -  0  
15
12:00
sön
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 12:30  -      
15
11:30
sön
11:30    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK Röd - Röbäcks IF P11 Blå  -      
15
11:00
sön
11:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P 11 Match nr 2 7v7 Matchstart 11:30  -      
15
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK Vit - Tegsödra Umeå IF P-11 Vit Lag 1  -      
15
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 10:00  -      
14
14:45
lör
14:45    
Fotboll P 12, Storsjö Arena
Sandviks IK P-12 Svart - Täfteå IK P12  -      
14
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - IFK Luleå Akademi6  -  0  
14
13:30
lör
13:30    
Fotboll F 10, Vildmannavallen
IFK Umeå - Täfteå IK F10  -      
14
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - IFK Luleå 14.00  -      
14
09:45
lör
09:45    
Fotboll F 11-12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå F-11 Blå - Täfteå IK F 11/12  -      
10
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - IFK Umeå1  -  2  
10
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - IFK Umeå  -      
 
08
15:00
sön
15:00    
Fotboll F 11-12, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF F2011 CT Svart - Täfteå IK F 11/12  -      
08
14:00
sön
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Sörvalla IP A
Sunnanå SK - Täfteå IK0  -  2  
08
08:00
sön
08:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Fotbollscup P11  -      
07
16:00
lör
16:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - GUIF  -      
07
15:30
lör
15:30    
Täfteborg bokningar, Helplan, 9v9 mål
 
Täfteå P07/08 - GUIF Matchstart 16.00  -      
07
09:30
lör
09:30    
Fotboll P 12, Ålidhems Arena
 
Ålidhemscupen - Täfteå IK P12  -      
06
19:00
fre
19:00    
Täfteå/Ersmark 2 - IFK Holmsund1  -  0  
06
18:30
fre
18:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Holmsund 19.00  -      
03
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Thorén Arena Fotbollshall
GUIF/SIK - Täfteå IK Damjun4  -  1  
 
01
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 07-08, Skogsvallen, Sävar
Sävar IK p07/08 - Täfteå IK p07/08  -      
APRIL 2022
 
30
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Notvikens IK2  -  0  
30
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Notviken 14.00  -      
29
19:00
fre
19:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Hörnsjö IF6  -  2  
29
18:30
fre
18:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Hörnsjö 19.00  -      
26
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - Ersmark IK Flurkmark2  -  0  
26
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Ersmark/Flurkmark  -      
 
24
16:00
sön
16:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Höjdens BK6  -  0  
24
15:30
sön
15:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Höjden 16.00  -      
24
15:00
sön
15:00    
Umeå IK F17 - Täfteå IK Damer  -      
23
13:00
lör
13:00    
Infjärdens SK - Täfteå IK1  -  5  
 
14
19:00
tor
19:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Lira BK3  -  0  
14
18:00
tor
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Lira 19.00  -      
13
18:30
ons
18:30    
Innebandy F 04/05, Musköten
IBF dalen - Täfteå Idrottsklubb  -      
13
17:30
ons
17:30    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - F09  -      
12
19:00
tis
19:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Holmsund  -      
 
10
11:30
sön
11:30    
Innebandy F 04/05, Valkebohallen
Onyx - Täfteå Idrottsklubb  -      
09
21:00
lör
21:00    
Innebandy F 09, Umeå Energi Arena Vind Väst
Täfteå Idrottsklubb - Örnsköldsvik IB  -      
09
11:45
lör
11:45    
Innebandy F 09, Thoren Arena
Brunflo FK - Täfteå Idrottsklubb  -      
09
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 04/05, Folkungahallen
Västerhaninge - Täfteå Idrottsklubb  -      
09
08:00
lör
08:00    
Innebandy F 09, Midgårdshallen
Täfteå Idrottsklubb - Gullänget Kroksta IBS  -      
08
20:00
fre
20:00    
Innebandy F 04/05, Folkungahallen
Täby - Täfteå Idrottsklubb  -      
08
19:15
fre
19:15    
Innebandy F 09, Musköten 1
Täfteå Idrottsklubb - IBF Dalen 1 Svart  -      
 
03
12:30
sön
12:30    
Innebandy P 12/13, Musköten 2
IBF Dalen /Svart - Täfteå IK  -      
02
13:00
lör
13:00    
Vindeln - Täfteå Idrottsklubb  -      
02
12:15
lör
12:15    
Innebandy F13, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Spöland Vännäs IF  -      
02
11:00
lör
11:00    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF  -      
02
10:45
lör
10:45    
Fotboll Herr A-lag, Electrolux Home Arena
Sunnanå SK - Täfteå Idrottsklubb0  -  2  
MARS 2022
 
31
17:30
tor
17:30    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå F10 - Täfteå Idrottsklubb  -      
 
27
13:30
sön
13:30    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
27
12:30
sön
12:30    
Innebandy F 09, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Röd3  -  7  
27
12:30
sön
12:30    
Innebandy F 10, Ersängshallen
Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK  -      
27
12:30
sön
12:30    
Innebandy F 10, Ersängshallen
Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK  -      
27
12:30
sön
12:30    
Innebandy F 10, Ersängshallen
Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK  -      
27
12:15
sön
12:15    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Hörnefors IF5  -  12
27
11:00
sön
11:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF7  -  3  
27
11:00
sön
11:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF7  -  3  
27
11:00
sön
11:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF7  -  3  
26
15:15
lör
15:15    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen/Svart  -      
26
15:00
lör
15:00    
Täfteå Idrottsklubb - Obbola IK  -      
26
14:00
lör
14:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Vindelns IF3  -  2  
26
14:00
lör
14:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Vindelns IF3  -  2  
26
14:00
lör
14:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Vindelns IF3  -  2  
26
13:30
lör
13:30    
Innebandy F 07/08, Elofssonhallen
 
Röbäck - Täfteå Idrottsklubb  -      
26
13:30
lör
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Obbola 14.00  -      
26
12:30
lör
12:30    
Innebandy F13, Bräntbergsskolan
Gimonäs Umeå IF / vit - Täfteå Idrottsklubb  -      
26
09:00
lör
09:00    
 
Klubbmästerskap Skidsektionen  -      
 
20
15:30
sön
15:30    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå  -      
20
15:30
sön
15:30    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå  -      
20
15:30
sön
15:30    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå  -      
20
14:15
sön
14:15    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK/Röd - IBF Dalen/Svart2  -  3  
20
14:00
sön
14:00    
Innebandy P 10/11, FC Vindeln
Vindelns IF - Täfteå IK  -      
20
13:00
sön
13:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Hissö/Dalen  -      
20
11:45
sön
11:45    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Sandåkerns SK/vit  -      
20
11:30
sön
11:30    
Innebandy P 09, Olasjöhallen
Obbola IK - Täfteå IK18  -  1  
20
10:45
sön
10:45    
Fotboll Täfteå/Ersmark Div 4, Umeå Energi Arena Vatten
Täfteå Idrottsklubb - UFC U17  -      
20
10:30
sön
10:30    
Innebandy F11/12, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK  -      
20
sön
00:00    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå  -      
20
sön
00:00    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå  -      
20
sön
00:00    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå  -      
19
12:00
lör
12:00    
Innebandy F13, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Röbäcks IF / röd  -      
19
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
19
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
19
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
19
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
19
10:45
lör
10:45    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena Vatten
Sandviks IK - Täfteå Idrottsklubb2  -  1  
19
10:30
lör
10:30    
Innebandy F 06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK4  -  2  
19
10:30
lör
10:30    
Innebandy F 06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK4  -  2  
19
10:30
lör
10:30    
Innebandy F 06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK4  -  2  
19
lör
00:00    
Innebandy F 06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK4  -  2  
19
lör
00:00    
Innebandy F 06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK4  -  2  
19
lör
00:00    
Innebandy F 06, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK4  -  2  
19
lör
00:00    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
19
lör
00:00    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
19
lör
00:00    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
19
lör
00:00    
Innebandy P 08, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK2  -  5  
 
13
10:45
sön
10:45    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena Vatten
Täfteå Idrottsklubb - Teg SK5  -  1  
 
03
19:00
tor
19:00    
Innebandy F 07/08, Noliahallen
Thoren - Täfteå Idrottsklubb  -      
02
19:10
ons
19:10    
Innebandy F 09, Musköten
IBF Dalen Svart - Täfteå Idrottsklubb  -      
FEBRUARI 2022
 
27
13:30
sön
13:30    
Innebandy F 06, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK2  -  7  
27
13:30
sön
13:30    
Innebandy F 06, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK2  -  7  
27
13:30
sön
13:30    
Innebandy F 06, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK2  -  7  
27
13:15
sön
13:15    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Röbäcks IF/Blå  -      
27
12:00
sön
12:00    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Svart  -      
27
12:00
sön
12:00    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Svart  -      
27
12:00
sön
12:00    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Svart  -      
27
10:30
sön
10:30    
Innebandy P 09, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK7  -  6  
27
sön
00:00    
Innebandy F 06, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK2  -  7  
27
sön
00:00    
Innebandy F 06, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK2  -  7  
27
sön
00:00    
Innebandy F 06, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK2  -  7  
26
15:00
lör
15:00    
Innebandy F11/12, Musköten 1
Sandåkerns SK - Täfteå IK  -      
26
15:00
lör
15:00    
Innebandy F13, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
26
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
26
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
26
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
26
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
26
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 12/13, Bräntbergsskolan
Gimonäs Umeå IF /Sjöfru - Täfteå IK  -      
26
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 12/13, Bräntbergsskolan
Gimonäs Umeå IF /Sjöfru - Täfteå IK  -      
26
12:15
lör
12:15    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK/Röd - Holmsund City IBC2  -  3  
26
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Röbäck  -      
26
lör
00:00    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
26
lör
00:00    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
26
lör
00:00    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
26
lör
00:00    
Innebandy P 08, Musköten 2
Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
24
19:15
tor
19:15    
Innebandy F 07/08, Midgårdshallen
Dalen - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
18:45
ons
18:45    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF11  -  1  
23
18:45
ons
18:45    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF11  -  1  
23
18:45
ons
18:45    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF11  -  1  
 
20
19:15
sön
19:15    
Futsal P 07-08-09, Midgårdshallen
Täfteå IK - IFK Umeå  -      
20
14:00
sön
14:00    
Innebandy F 07/08, Ersängshallen
Ersboda - Täfteå Idrottsklubb  -      
20
11:10
sön
11:10    
Innebandy P 10/11, Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK  -      
19
15:30
lör
15:30    
Innebandy F 10, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK  -      
19
15:30
lör
15:30    
Innebandy F 10, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK  -      
19
15:30
lör
15:30    
Innebandy F 10, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK  -      
19
14:45
lör
14:45    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Röbäcks IF  -      
19
14:30
lör
14:30    
Innebandy F 09, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Täfteå IK/Röd4  -  4  
19
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK/Röd5  -  21
19
12:15
lör
12:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart2  -  1  
19
12:15
lör
12:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart2  -  1  
19
12:15
lör
12:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart2  -  1  
19
12:15
lör
12:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart2  -  1  
16
18:45
ons
18:45    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Hissjö SK /IBF Dalen4  -  4  
16
18:45
ons
18:45    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Hissjö SK /IBF Dalen4  -  4  
16
18:45
ons
18:45    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Hissjö SK /IBF Dalen4  -  4  
 
13
15:15
sön
15:15    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF/Blå  -      
13
15:00
sön
15:00    
Innebandy P 08, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK/Sävar IK7  -  2  
13
15:00
sön
15:00    
Innebandy P 08, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK/Sävar IK7  -  2  
13
15:00
sön
15:00    
Innebandy P 08, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK/Sävar IK7  -  2  
13
15:00
sön
15:00    
Innebandy P 08, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK/Sävar IK7  -  2  
13
14:00
sön
14:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Thorengruppen  -      
13
11:30
sön
11:30    
Innebandy P 09, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK21  -  2  
13
11:30
sön
11:30    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK /Röd  -      
13
11:30
sön
11:30    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK /Röd  -      
12
15:00
lör
15:00    
Innebandy F13, Umeå energi arena Öst
Tegs SK IBF - Täfteå Idrottsklubb  -      
12
14:00
lör
14:00    
Fotboll P 11, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Ersboda sk  -      
12
13:30
lör
13:30    
Innebandy F 10, Olasjöhallen
Obbola IK - Täfteå IK  -      
12
13:30
lör
13:30    
Innebandy F 10, Olasjöhallen
Obbola IK - Täfteå IK  -      
12
13:30
lör
13:30    
Innebandy F 10, Olasjöhallen
Obbola IK - Täfteå IK  -      
12
12:20
lör
12:20    
Fotboll P 11, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Lycksele IF   -      
12
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 09, Umeå Energi Arena Öst
Gimonäs Umeå IF/To - Täfteå IK/Röd9  -  2  
12
11:15
lör
11:15    
Futsal P 07-08-09, Ersängshallen
Täfteå IK - Sörfors IF  -      
12
09:30
lör
09:30    
Innebandy F 06, Midgårdshallen
Team Thorengruppen SK - Täfteå IK10  -  1  
12
09:30
lör
09:30    
Innebandy F 06, Midgårdshallen
Team Thorengruppen SK - Täfteå IK10  -  1  
12
09:30
lör
09:30    
Innebandy F 06, Midgårdshallen
Team Thorengruppen SK - Täfteå IK10  -  1  
 
06
16:15
sön
16:15    
Fotboll Herr A-lag, Thorenhallen
Täfteå Idrottsklubb - Gottne1  -  0  
06
15:15
sön
15:15    
Futsal P 07-08-09, Olasjöhallen
Obbola IK - Täfteå IK  -      
06
15:15
sön
15:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Hörnefors IF6  -  6  
06
15:15
sön
15:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Hörnefors IF6  -  6  
06
15:15
sön
15:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Hörnefors IF6  -  6  
06
15:15
sön
15:15    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Hörnefors IF6  -  6  
06
11:00
sön
11:00    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen/Svart  -      
05
12:45
lör
12:45    
Fotboll P 11, Bräntbergsskolan
Täfteå IK 1 - Gimonäs Umeå IF P2011 Tomtebo  -      
05
11:15
lör
11:15    
Fotboll P 11, Bräntbergsskolan
Ersmarks IK p11 - Täfteå IK 1  -      
JANUARI 2022
 
30
13:45
sön
13:45    
Fotboll P 11, Ålidhemshallen
Gimonäs - Täfteå IK   -      
30
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 11, Ålidhemshallen
Täfteå IK 1 - Ersmark   -      
30
12:45
sön
12:45    
Fotboll P 11, Ålidhemshallen
Ersmarks IK p11 - Täfteå IK 1  -      
30
12:30
sön
12:30    
Innebandy F11/12, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK  -      
30
12:30
sön
12:30    
Innebandy F11/12, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK  -      
30
12:30
sön
12:30    
Innebandy F11/12, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK  -      
30
12:30
sön
12:30    
Innebandy F11/12, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK  -      
30
11:30
sön
11:30    
Innebandy F 07/08, Nya Tegshallen
Dalen - Täfteå Idrottsklubb  -      
30
11:30
sön
11:30    
Innebandy P 10/11, Vildmannahallen
Team Thorengruppen SK/2 - Täfteå IK  -      
30
sön
00:00    
 
Laxspelen  -      
29
12:15
lör
12:15    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK/Röd - Sandåkerns SK4  -  10
29
lör
00:00    
 
Laxspelen  -      
28
16:00
fre
16:00    
 
Laxspelen  -      
 
23
14:30
sön
14:30    
Innebandy F 07/08, Umeå energi arena öst
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
13:30
sön
13:30    
Innebandy P 10/11, Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra - Täfteå IK  -      
23
10:30
sön
10:30    
Futsal P 07-08-09, Vildmannahallen
IFK Umeå - Täfteå IK  -      
22
12:15
lör
12:15    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK/Röd - Umeå City IBF/Vit2  -  8  
22
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 06, Umeå Energi Arena Öst
Team Thorengruppen SK - Täfteå IK5  -  1  
22
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 06, Umeå Energi Arena Öst
Team Thorengruppen SK - Täfteå IK5  -  1  
22
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 06, Umeå Energi Arena Öst
Team Thorengruppen SK - Täfteå IK5  -  1  
22
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 12/13, Ålidhemshallen
Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Täfteå IK  -      
22
11:00
lör
11:00    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Bygdeå GIF0  -  16
22
10:30
lör
10:30    
Innebandy P 08, Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Svart - Täfteå IK/Sävar IK3  -  7  
22
10:30
lör
10:30    
Innebandy P 08, Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra/Svart - Täfteå IK/Sävar IK3  -  7  
 
16
14:45
sön
14:45    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF  -      
16
13:30
sön
13:30    
Innebandy F13, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Spöland Vännäs IF  -      
16
12:15
sön
12:15    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen /Vit  -      
16
12:15
sön
12:15    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen /Vit  -      
16
12:15
sön
12:15    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen /Vit  -      
16
12:15
sön
12:15    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen /Vit  -      
16
11:00
sön
11:00    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK  -      
16
sön
00:00    
Fotboll P 11, Övrig plats
Ersboda SK P11 - Täfteå IK 1  -      
15
18:00
lör
18:00    
Fotboll P 11, Täfteåhallen
Täfteå IK 1 - Gimonäs Umeå IF P2011 SÅ  -      
15
16:00
lör
16:00    
Fotboll P 11, Täfteåhallen
Lycksele IF P 11 - Täfteå IK 1  -      
15
15:30
lör
15:30    
Innebandy P 09, Vildmannahallen
Gimonäs Umeå IF/Sjöfru - Täfteå IK12  -  2  
15
13:45
lör
13:45    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen/Södra9  -  2  
15
13:45
lör
13:45    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen/Södra9  -  2  
15
13:45
lör
13:45    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen/Södra9  -  2  
15
13:45
lör
13:45    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen/Södra9  -  2  
15
12:30
lör
12:30    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Gimonäs  -      
15
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 09, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Täfteå IK/Röd5  -  2  
 
09
12:45
sön
12:45    
Futsal P 07-08-09, Vildmannahallen
 
IFK Umeå - Täfteå IK  -      
03
19:00
mån
19:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Sävar  -      
DECEMBER 2021
 
24
02:00
fre
02:00    
Innebandy P 08, FC Vindeln
Vindelns IF - Täfteå IK/Sävar IK  -      
20
17:30
mån
17:30    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
 
Täfteå Idrottsklubb - IBF Dalen/Södra  -      
 
19
11:30
sön
11:30    
Innebandy F 07/08, Musköten 2
Hissö sk/IBF Dalen - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
16:00
lör
16:00    
Innebandy F13, Elofssonhallen, Röbäck
Röbäcks IF/blå - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
14:00
lör
14:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC3  -  3  
18
13:05
lör
13:05    
Innebandy F 10, Umeå Energi Arena Öst
Umeå City IBF/Blå - Täfteå IK  -      
18
13:00
lör
13:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Holmsund City IBC5  -  5  
18
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 12/13, Jubileumshallen Teg
IBF Dalen /Södra - Täfteå IK  -      
18
12:00
lör
12:00    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Obbola IK0  -  17
18
11:30
lör
11:30    
Innebandy F11/12, Bräntbergsskolan
Gimonäs Umeå IF/CSÅ-TBG - Täfteå IK  -      
 
12
16:15
sön
16:15    
Futsal P 07-08-09, Ersängshallen
Täfteå IK - GUIF  -      
12
12:10
sön
12:10    
Innebandy P 10/11, Musköten 2
IBF Dalen/Svart - Täfteå IK  -      
11
16:00
lör
16:00    
Fotboll P 11, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF P2011 SÅ - Täfteå IK 1  -      
11
15:30
lör
15:30    
Innebandy F13, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Holmsund City IBC  -      
11
14:30
lör
14:30    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Tavelsjö AIK  -      
11
13:00
lör
13:00    
Sandåkerns Sk - Täfteå Idrottsklubb  -      
11
13:00
lör
13:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Röbäck  -      
11
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 09, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Täfteå IK17  -  2  
11
12:00
lör
12:00    
Innebandy F 10, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Vit  -      
11
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK3  -  6  
11
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK/Röd - Holmsund City IBC2  -  2  
08
18:45
ons
18:45    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK8  -  2  
06
19:10
mån
19:10    
Innebandy F 09, Skärgårdshallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK/Röd1  -  3  
 
05
13:00
sön
13:00    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK10  -  9  
05
11:30
sön
11:30    
Innebandy F 07/08, Elofssonhallen. Röbäck
Röbäck - Täfteå Idrottsklubb  -      
05
sön
00:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Sandåkerns SK3  -  11
05
sön
00:00    
Innebandy P 10/11, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Blå - Täfteå IK  -      
04
16:30
lör
16:30    
Innebandy P 10/11, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Blå - Täfteå IK  -      
04
15:30
lör
15:30    
Fotboll P 11, Täfteåhallen
Täfteå IK 1 - Gimonäs Umeå IF P2011 Tomtebo  -      
04
14:00
lör
14:00    
Innebandy F 10, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/Svart - Täfteå IK  -      
04
12:30
lör
12:30    
Fotboll P 11, Täfteåhallen
Ersboda SK P11 - Täfteå IK 1  -      
03
19:15
fre
19:15    
Futsal P 07-08-09, Ålidhemshallen
GUIF - Täfteå IK  -