SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Spelade matcher
JULI 2024
 
04
19:45
tor
19:45    
Morön BK - Täfteå Idrottsklubb  -      
03
18:00
ons
18:00    
Gimonäs Umeå IF P2012 Tomtebogård - Täfteå IK  -      
02
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Sandviks IK2  -  1  
02
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Sandvik 20.00  -      
JUNI 2024
 
30
18:00
sön
18:00    
Kalender Lag utan hemsida, Fritidsområdet Vännäsbadet
Spöland Vännäs IF F14 - Täfteå IK Röd  -      
30
17:00
sön
17:00    
Fotboll P 11, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK - Tegsödra Umeå IF P-11 Vit14  -  4  
30
16:30
sön
16:30    
 
Match p11 9v9 start 17:00  -      
30
16:30
sön
16:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 9v9 2st 9-mål matchstart 17:00  -      
30
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 13, Gräsytorna
 
Lappland soccer cup - Gammelgården - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13  -      
30
10:45
sön
10:45    
Täfteå IK F16 - Gimonäs Umeå IF F2016 Carlshöjd  -      
29
15:00
lör
15:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK/Ersboda/IFK Umeå-Umedalens IF F09 16:00  -      
29
13:50
lör
13:50    
Fotboll P 13, Gräsytorna
 
Lappland soccer cup - Hägglunds - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13  -      
29
13:30
lör
13:30    
Fotboll Herr-jun, Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF HJ Nord - Täfteå IK4  -  2  
29
13:15
lör
13:15    
Fotboll P 11, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF P2012 CSÅ Öst - Täfteå IK lag 2  -      
29
11:00
lör
11:00    
Sandåkerns SK F14 Röd - Täfteå IK Vit  -      
29
10:30
lör
10:30    
Hörnefors IF F15 blå - Täfteå IK F15  -      
29
08:00
lör
08:00    
Fotboll P 13, Gräsytorna
Lappland soccer cup - HTF - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13  -      
28
17:00
fre
17:00    
Fotboll P 13, Gräsytorna
 
Lappland soccer cup - Mariehems sk - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13  -      
28
12:00
fre
12:00    
Fotboll P 13, Gräsytorna
Lappland soccer cup - Gruben - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13  -      
27
19:15
tor
19:15    
Fotboll P 13, Multiarenan
Sävar IK P13 - Täfteå IK P13  -      
26
19:00
ons
19:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Team TG FF2  -  3  
26
18:00
ons
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Team TG 19.00  -      
25
17:30
tis
17:30    
Stöcke IF Åska - Täfteå IK Vit  -      
24
19:00
mån
19:00    
Sörfors IF - Täfteå/Ersmark 22  -  3  
24
17:30
mån
17:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match TIKF10-GUIF, matchstart 18.00, helplan  -      
24
17:15
mån
17:15    
Fotboll F 10, Konstgräsplan, matchstart 18.00
Täfteå IK F10 - Gimonäs UIF Tomtebo  -      
 
23
18:15
sön
18:15    
Fotboll P 11, Ålidhem Arena 9 mot 9 Liten
Gimonäs Umeå IF P2011 Tomtebo Öst - Täfteå IK1  -  1  
23
16:30
sön
16:30    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena SOL
Team TG FF - Täfteå IK4  -  1  
23
16:00
sön
16:00    
Kalender Lag utan hemsida, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK F-12 - Umedalens IF F12 Lag 2  -      
23
16:00
sön
16:00    
Fotboll P 16, Täfteborg
Täfteå IK P-16 - Gimonäs Umeå IF P2016 Carlshöjd Väst  -      
23
15:30
sön
15:30    
Ersboda SK P2012 - Täfteå IK  -      
23
15:15
sön
15:15    
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Umedalen IF kl.16.00  -      
23
15:15
sön
15:15    
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Umedalens IF kl.16  -      
23
14:30
sön
14:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F11 9v9 halvplan, matchstart 15:00,   -      
23
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 16, Täfteborg
Gimonäs Umeå IF P2016 Carlshöjd Väst - Täfteå IK P-16  -      
23
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Sammandrag P-16 5v5 4 st 5-mannamål, halvplan  -      
23
11:00
sön
11:00    
Betsele IF Vit - Täfteå IK Röd  -      
23
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 13, Fritidsområdet Vännäsbadet
Spöland Vännäs IF P13 Vit - Täfteå IK P13  -      
23
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 15, Stantorsvallen Robertsfors
 
- Täfteå Idrottsklubb  -      
23
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P-14 7X7 matchstart 10.30  -      
23
09:45
sön
09:45    
Fotboll P 14, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14 - Gimonäs IF   -      
22
13:30
lör
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match TIK F10-Ersboda, matchstart 14.00, helplan  -      
22
13:15
lör
13:15    
Fotboll F 10, Konstgräsplan, matchstart 14.00
Täfteå IK F10 - Ersboda SK  -      
19
20:00
ons
20:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Tegs SK Fotboll P09/TSUIF Lag 20  -  3  
19
19:30
ons
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Teg 20.00  -      
19
18:00
ons
18:00    
Kalender Lag utan hemsida, Täfteborg konstgräsplan
IFK Umeå F 12 - Täfteå IK F-12  -      
18
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Sävar IK2  -  1  
18
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Sävar 20.00  -      
17
17:30
mån
17:30    
Kalender Lag utan hemsida, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK F-12 - Sävar IK F12 - Röd  -      
17
16:45
mån
16:45    
 
Match F12 Täfteå IK - Sävar IK 7v7 kl.17.30  -      
17
16:45
mån
16:45    
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Sävar IK kl.17.30  -      
 
16
15:15
sön
15:15    
Kalender Lag utan hemsida, Ålidhem Plan 2
 
Lag ”Innertavle” vs. Carlshöjd - Täfteå Idrottsklubb lag ”Innertavle”  -      
16
14:45
sön
14:45    
Kalender Lag utan hemsida, Ålidhem plan 2
 
Lag ”Täfteå” vs Månen - Täfteå Idrottsklubb lag ”Täfteå”  -      
16
13:45
sön
13:45    
Kalender Lag utan hemsida, Ålidhem Plan 1
 
Lag ”Innertavle” vs. Månen - Täfteå Idrottsklubb Lag ”Innertavle”  -      
16
13:15
sön
13:15    
Kalender Lag utan hemsida, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF F2013/2014 CSÅ - Täfteå IK  -      
16
13:15
sön
13:15    
Kalender Lag utan hemsida, Ålidhem Plan 1
 
Lag ”Täfteå” vs. Bysingarna - Täfteå ”Lag Täfteå”  -      
16
13:00
sön
13:00    
Sandåkerns SK F14 Svart - Täfteå IK Röd  -      
16
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 11, Storuman Energi Arena
Storumans IK P11/12 - Täfteå IK lag 2  -      
16
11:00
sön
11:00    
Umedalens IF F16 - Täfteå IK F16  -      
16
10:30
sön
10:30    
Robertsfors IK F12 - Täfteå IK F-12  -      
16
10:30
sön
10:30    
Täfteå IK - Hissjö SK HTF P12  -      
16
10:00
sön
10:00    
Täfteå IK F16 - Sävar IK F-16 Röd  -      
16
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 14, Övrig plats
 
Lycksele IF - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14  -      
16
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12, 7v7, matchstart 10.30  -      
15
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, JIABvallen
Bergnäsets AIK - Täfteå IK4  -  2  
15
13:00
lör
13:00    
Täfteå IK Vit - Sandviks IK Gul  -      
15
13:00
lör
13:00    
Fotboll P 13, Ersängsvallen
Ersboda SK P2014 - Täfteå IK P13  -      
15
12:30
lör
12:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan halvplan
 
Täfteå F14 -Sandvik 13.00  -      
15
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 13, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 11/P13 - Stöcke  -      
15
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK lag 2 - Stöcke IF P12 lag 2  -      
15
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 15, Stenmyrvallen Bygdeå
 
- Täfteå Idrottsklubb  -      
15
10:00
lör
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
p11 7v7 halvplan Matchstart 10:30  -      
15
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match f13 7v7 halvplan start 10:00  -      
14
18:30
fre
18:30    
Fotboll P 11, Röbäcks IP
Röbäcks IF P11 - Täfteå IK P113  -  4  
12
20:30
ons
20:30    
Fotboll Herr-jun, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P08/09 - Täfteå IK7  -  0  
11
20:30
tis
20:30    
Mariehem SK - Täfteå/Ersmark 24  -  2  
11
19:45
tis
19:45    
Fotboll F 10, Tegstunet, matchstart 20.30
TegSödra IF F10 - Täfteå IK F10  -      
 
09
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå F14 - Mariehem 18.30  -      
09
16:30
sön
16:30    
Täfteå IK - Sandviks IK Svart  -      
09
16:30
sön
16:30    
Kalender Lag utan hemsida, Röbäckscupen (plan Rörteamet norr)
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14 - HTF  -      
09
16:30
sön
16:30    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK - Mariehem SK (P12) Grön 28  -  1  
09
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 9v9 2 st 9 -mål matchstart 16:30  -      
09
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match f13 7v7 halvplan start 16:30  -      
09
14:30
sön
14:30    
Fotboll P 14, MSK Arena
 
Mariehem SK - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14  -      
09
14:00
sön
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Bodens BK FF0  -  2  
09
13:30
sön
13:30    
Umeå FC P 2012 - Täfteå IK  -      
09
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Boden 14.00  -      
09
12:30
sön
12:30    
Kalender Lag utan hemsida, Röbäckscupen (plan Wigren/Edin)
Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14 - Sandviks IK svart  -      
09
12:30
sön
12:30    
Gimonäs Umeå IF F2015 Carlshöjd - Täfteå IK F15  -      
09
11:30
sön
11:30    
Täfteå IK - Sävar IK F15  -      
09
11:15
sön
11:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Tävling F11 9x9, 2 mål. Matchstart 11:30  -      
09
10:30
sön
10:30    
Sandåkerns SK F15 1 - Täfteå IK F15  -      
08
16:30
lör
16:30    
Kalender Lag utan hemsida, Röbäckscupen (plan Rörteamet norr)
 
Röbäcks IF röd - Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14  -      
08
13:30
lör
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match TIK F10-Sandvik, matchstart 14.00, helplan  -      
08
13:15
lör
13:15    
Fotboll F 10, Konstgräsplan, matchstart 14.00
Täfteå IK F10 - Sandvik IK  -      
08
12:30
lör
12:30    
Kalender Lag utan hemsida, Röbäckscupen (plan Rörteamet norr)
Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14 - Stöcke IF vit  -      
08
10:15
lör
10:15    
Fotboll P 16, Nordahlsvallen
Röbäcks IF Blå P16 - Täfteå IK P-16  -      
08
09:30
lör
09:30    
Fotboll P 16, Nordahlsvallen
Täfteå IK P-16 - Röbäcks IF Röd P16  -      
07
16:00
fre
16:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK lag 2 - Gimonäs Umeå IF P2012 Sjöfru Öst  -      
07
16:00
fre
16:00    
Fotboll P 13, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13/P11 - Guif  -      
07
15:30
fre
15:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 halvplan Matchstart 16:00  -      
06
14:30
tor
14:30    
Kalender Lag utan hemsida, Sandviks IP Ungdomsplanen
Sandviks IK P-12, Svart, Pojkar - Täfteå IK  -      
06
14:00
tor
14:00    
Täfteå IK Röd - Mariehem SK (F14) Vit  -      
06
13:30
tor
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan halvplan
 
Täfteå F14 - Mariehem 14.00  -      
06
12:30
tor
12:30    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK lag 2 - Spöland Vännäs IF P12 Vit  -      
06
12:30
tor
12:30    
Fotboll P 13, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13/P11 - Spöland  -      
06
12:00
tor
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 7v7 halvplan matchstart 12:30  -      
06
10:00
tor
10:00    
Fotboll P 11, Vildmannavallen IP
Ersmarks IK 1 - Täfteå IK4  -  4  
06
10:00
tor
10:00    
Fotboll P 13, Täfteborg
Täfteå IK P13 - Tegsödra Umeå IF P13 Blå 1  -      
06
09:30
tor
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P13, 7 v7, matchstart 10:00, halvplan  -      
06
09:30
tor
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 halvplan matchstart 10.30  -      
06
08:45
tor
08:45    
Gimonäs Umeå IF F2014 Sjöfru - Täfteå IK Vit  -      
05
20:00
ons
20:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Sandåkerns SK P092  -  1  
05
19:30
ons
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Sandåkern 20.00  -      
04
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Obbola IK 23  -  2  
04
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Obbola 20.00  -      
04
16:45
tis
16:45    
Täfteå IK - Röbäcks IF P13  -      
 
02
17:15
sön
17:15    
Fotboll F 10, Ålidhem Arena, matchstart 18.00
Gimonäs UIF CSÅ/Tomtebo - Täfteå IK F10  -      
02
15:00
sön
15:00    
Fotboll Herr A-lag, Jämtkraft Arena
IFK Östersund - Täfteå IK3  -  1  
02
14:10
sön
14:10    
Sandåkerns SK F16 Svart - Täfteå IK F16  -      
02
13:30
sön
13:30    
Täfteå IK F16 - Sandåkerns SK F16 Svart  -      
02
13:00
sön
13:00    
Hörnsjö IF /Nordmaling - Täfteå IK Röd  -      
02
10:45
sön
10:45    
Tegsödra Umeå IF F-13 Vit - Täfteå IK  -      
02
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P-14 7X7 matchstart 10.30  -      
02
09:45
sön
09:45    
Fotboll P 14, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14 - Obbola IK   -      
02
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12, 7v7, matchstart 10.00  -      
02
08:45
sön
08:45    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF P2010 Väst6  -  4  
02
08:00
sön
08:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 9v9, 2st 9-mål Matchstart 08:45  -      
01
16:00
lör
16:00    
Fotboll Herr-jun, Storsjö Arena
Sandviks IK P09 - Täfteå IK2  -  3  
01
11:45
lör
11:45    
Fotboll P 13, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P13 blå - Täfteå IK P13  -      
01
10:30
lör
10:30    
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF F13  -      
01
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 11, Umedalens IP Söder
Umedalens IF P12 Svart - Täfteå IK lag 2  -      
01
10:15
lör
10:15    
Fotboll P 14, Minerva
 
UFC - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14  -      
01
10:00
lör
10:00    
Täfteå IK Vit - IFK Umeå F14  -      
01
10:00
lör
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match f13 7v7 halvplan matchstart 10:30  -      
01
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå F14 - IFK Umeå 10.00  -      
MAJ 2024
 
29
19:30
ons
19:30    
Clemensnäs IF - Täfteå IK2  -  1  
28
20:00
tis
20:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF HJ Öst3  -  4  
28
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-GUIF 20.00  -      
27
20:00
mån
20:00    
Fotboll Täfteå/Ersmark Div V, Thorn Arena Fotbollshall
Tegs SK Fotboll 2 - Täfteå/Ersmark 21  -  6  
 
26
16:30
sön
16:30    
Täfteå IK Röd - Hörnefors IF F13/14  -      
26
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P13, 7v7, matchstart 16:30, halvplan  -      
26
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan halvplan
 
Täfteå F14 - Nordmaling 16:30  -      
26
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match TIK F10- Robertsfors, start 14.00, helplan  -      
26
13:15
sön
13:15    
Fotboll F 10, Konstgräsplan, matchstart 14.00
Täfteå IK F10 - Robertsfors IK  -      
26
11:40
sön
11:40    
Fotboll P 16, Norrängskolans IP
Hörnsjö IF 1 - Täfteå IK P-16  -      
26
11:00
sön
11:00    
Täfteå IK - Obbola IK P11/12  -      
26
10:50
sön
10:50    
Fotboll P 16, Norrängskolans IP
Täfteå IK P-16 - Lycksele IF P16 Vit  -      
26
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 15, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Lycksele  -      
26
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12, 7v7, matchstart 11  -      
26
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 1/2 plan 4x5v5 mål
 
P15 Sammandrag matchstart 10.30  -      
26
09:30
sön
09:30    
Täfteå IK F-12 - Röbäcks IF F12/13 Vit  -      
26
08:45
sön
08:45    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 1/2 planen
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Röbäcks IF kl.9.30  -      
25
16:00
lör
16:00    
Obbola IK F13/14 Vit - Täfteå IK 1  -      
25
15:15
lör
15:15    
Fotboll P 11, Röbäcks IP
Röbäcks IF Röd - Täfteå IK3  -  7  
25
14:45
lör
14:45    
Fotboll P 13, Konstgräsplan
Täfteå IK P13 - Mariehem SK (P13) Grön2  -      
25
13:30
lör
13:30    
Röbäcks IF F14 - Täfteå IK Vit  -      
25
12:15
lör
12:15    
Fotboll P 14, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14 - Storuman IK   -      
25
11:30
lör
11:30    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK lag 2 - Hörnsjö IF 1  -      
24
19:00
fre
19:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Umeå FC Akademi1  -  2  
24
18:00
fre
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - UFC Akademi 19.00  -      
22
19:30
ons
19:30    
Fotboll Herr-jun, Nordahlsvallen
Hörnefors IF P09 - Täfteå IK6  -  0  
21
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Höjdens BK0  -  3  
21
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Höjdens BK 20.00  -      
 
19
16:30
sön
16:30    
Täfteå IK 1 - Sandåkerns SK F13 Vit  -      
19
16:15
sön
16:15    
Fotboll F 10, Vildmannavallen, matchstart 17.00
IFK Umeå F10 vit - Täfteå IK F10  -      
19
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F13 Match 7v7 halvplan start 16:30  -      
19
15:30
sön
15:30    
Fotboll P 11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P 11 lag 1 - Täfteå IK2  -  6  
19
15:20
sön
15:20    
Fotboll P 11, Vildmannavallen IP
IFK Umeå p12 - Täfteå IK lag 2  -      
19
15:20
sön
15:20    
Fotboll P 13, Vildmannavallens IP
 
IFK Umeå - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 13  -      
19
13:00
sön
13:00    
Hissjö SK HTF F12 - Täfteå IK F-12  -      
19
11:30
sön
11:30    
Röbäcks IF F15 Röd - Täfteå IK F-15  -      
19
10:30
sön
10:30    
Täfteå IK F-15 - Sandåkerns SK F15 2  -      
19
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P-14 Match 7X7 matchstart 10.30  -      
19
09:45
sön
09:45    
Fotboll P 14, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14 - Spöland-Vännäs   -      
18
15:00
lör
15:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Gottne IF1  -  0  
18
14:00
lör
14:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Gottne 15.00  -      
18
13:45
lör
13:45    
Kalender Lag utan hemsida, Flurkmark IP grusplan
Hissjö SK HTF F14 vit - Täfteå IK Vit  -      
18
12:00
lör
12:00    
Kalender Lag utan hemsida, Flurkmark IP grusplan
Hissjö SK HTF F14 Svart - Täfteå IK Röd  -      
18
11:00
lör
11:00    
Täfteå IK F-16 - Mariehem SK (F16) Grön  -      
18
11:00
lör
11:00    
Lycksele IF P12 Vit - Täfteå IK  -      
18
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 13, Storsjö Arena
Sandviks IK P-13 GUL - Täfteå IK P13  -      
18
10:00
lör
10:00    
Sandviks IK Gul - Täfteå IK F-16  -      
18
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan, halvplan, 2 par 5-mannamål
 
F16, 5v5, Sammandrag start 10,00  -      
13
20:00
mån
20:00    
Gimonäs Umeå IF 2 - Täfteå/Ersmark 21  -  7  
 
12
16:45
sön
16:45    
Fotboll F 10, Tegstunet, matchstart 17.30
Tegsödra IF lag 1 - Täfteå IK F10  -      
12
16:00
sön
16:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK - Mariehem SK (P11) Vit3  -  2  
12
15:30
sön
15:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 9v9 halvplan 9-mannamål Matchstart 16:00  -      
12
15:00
sön
15:00    
Täfteå IK - Sandåkerns SK P12 Lag 2  -      
12
14:30
sön
14:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P12, 7v7, halvplan matchstart 15.00  -      
12
12:30
sön
12:30    
Täfteå IK - Röbäcks IF F15 Röd  -      
12
11:30
sön
11:30    
Sandåkerns SK F15 2 - Täfteå IK  -      
12
11:00
sön
11:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan, halvplan, 2 par 5-mannamål
 
F15, 5v5, Sammandrag start 11.30  -      
12
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 13, Täfteborg
Täfteå IK P13 - Gimonäs Umeå IF P2013 CSÅ Öst  -      
12
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P13, 7v7, matchstart 10:30, halvplan  -      
12
09:30
sön
09:30    
Täfteå IK Röd - Gimonäs Umeå IF F2014 Tomtebogård  -      
12
09:00
sön
09:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 1/2 plan
 
Täfteå F14 - Gimonäs 9.30  -      
12
sön
00:00    
- Täfteå IK Vit  -      
11
15:00
lör
15:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Skellefteå FF P090  -  4  
11
14:00
lör
14:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Skellefteå 15.00  -      
11
12:00
lör
12:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Kiruna FF6  -  0  
11
12:00
lör
12:00    
Vindelns IF F12-14 - Täfteå IK 1  -      
11
11:00
lör
11:00    
Fotboll P 16, Storsjö Arena
Gimonäs Umeå IF P2016 Carlshöjd Väst - Täfteå IK P-16  -      
11
11:00
lör
11:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Kiruna 12.00  -      
11
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 15, Flurkmarks IP
Tavelsjö - Täfteå Idrottsklubb  -      
11
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 16, Storsjö Arena
Täfteå IK P-16 - Sörmjöle IK Ungdom  -      
11
09:45
lör
09:45    
Fotboll P 14, Övrig plats
 
Umedalens IF - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14  -      
10
17:00
fre
17:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK P11 - Tegsödra Umeå IF P-11 Vit7  -  6  
10
16:30
fre
16:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match p11 9v9 halvplan  -      
09
19:30
tor
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK/Ersboda/IFK Umeå - Umeå Södra DFF F09 20:00  -      
09
12:30
tor
12:30    
Betsele IF 2 - Täfteå IK F-12  -      
09
10:30
tor
10:30    
Täfteå IK 1 - Sävar IK F13 Vit  -      
09
10:00
tor
10:00    
Fotboll P 15, Konstgräsplan
 
Täfteå Idrottsklubb -   -      
09
10:00
tor
10:00    
Täfteborg bokningar, Halvplan 2st 5v5 planer
 
Match P15  -      
09
10:00
tor
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
F11 match 7v7 Matchstart 10:30 Halvplan  -      
09
09:15
tor
09:15    
Fotboll F 10, Nolia 1 Matchstart 10.00
Flurkmark IK HTF - Täfteå IK F10  -      
09
09:00
tor
09:00    
Fotboll Herr-jun, Umedalens IP
Umedalens IF P09 - Täfteå IK3  -  2  
07
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Ersboda SK6  -  1  
07
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Ersboda 20.00  -      
 
05
15:00
sön
15:00    
Sävar IK P12 - Täfteå IK  -      
05
09:00
sön
09:00    
 
Laxcupen   -      
05
08:00
sön
08:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Laxcupen  -      
04
14:00
lör
14:00    
Ytterhogdals IK - Täfteå IK3  -  0  
04
12:00
lör
12:00    
Täfteå IK F-12 - Sandåkerns SK F12 Röd  -      
04
11:30
lör
11:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 1/2 plan
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Sandåkern kl.12.00  -      
04
11:00
lör
11:00    
Fotboll P 11, Grubbevallen
Sandåkerns SK P11 - Täfteå IK P112  -  3  
04
10:00
lör
10:00    
Täfteå IK Vit - Tegsödra Umeå IF F-14 Vit  -      
04
09:30
lör
09:30    
Fotboll F 10, Vildmannavallen Matchstart 10.15
IFK Umeå F10 - Täfteå IK F10  -      
04
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 1/2 plan
 
Täfteå F14 - Tegs SK 10.00  -      
03
18:00
fre
18:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Ersboda SK Herrjun0  -  7  
03
17:30
fre
17:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
H-jun Täfteå-Ersboda 18.00  -      
APRIL 2024
 
28
16:00
sön
16:00    
Sandviks IK - Täfteå IK1  -  3  
28
10:00
sön
10:00    
Kalender Lag utan hemsida, Konstgräsplanen Sävar
 
Sävar IK - Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 13  -      
27
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Älgarna-Härnösand IF3  -  1  
27
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Älgarna 14.00  -      
27
12:40
lör
12:40    
Fotboll P 11, Umedalens IP
Luleå Fc - Täfteå Idrottsklubb  -      
27
10:40
lör
10:40    
Fotboll P 11, Umedalens IP
Sävar - Täfteå Idrottsklubb  -      
27
08:40
lör
08:40    
Fotboll P 11, umedalen
Stöcke - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
19:30
tis
19:30    
Täfteå Idrottsklubb - Obbola  -      
23
19:00
tis
19:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
D5 Täfteå-Obbola 19.30   -      
 
21
14:00
sön
14:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Sunnanå SK P080  -  9  
21
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
DM H-jun Täfteå- Sunnanå 14.00  -      
20
14:00
lör
14:00    
Lucksta IF - Täfteå IK3  -  1  
20
13:15
lör
13:15    
Fotboll F 10, Konstgräsplan Matchstart 14.00
Täfteå IK F10 - Gimonäs UIF CSÅ  -      
20
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan helplan 9v9mål
 
DM F10 Täfteå - GUIF 14.00  -      
 
14
14:00
sön
14:00    
Robertsfors IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
14
14:00
sön
14:00    
Innebandy P14, Nolia Väst
 
Sävar IK - Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 14  -      
14
09:30
sön
09:30    
Innebandy P 12/13, Jubileumshallen
 
Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 12/13 - Guif CSÅ  -      
14
08:45
sön
08:45    
Innebandy P14, Nolia Öst
 
IBF Dalen - Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 14  -      
13
17:00
lör
17:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Umedalens IF P090  -  1  
13
16:00
lör
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Herrjun DM  -      
13
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Skellefteå FF1  -  3  
13
13:15
lör
13:15    
Innebandy P 12/13, Musköten 1
 
IBK Dalen - Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 12/13  -      
13
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Skellefteå 14.00  -      
13
11:00
lör
11:00    
Innebandy P14, Tegs Central
 
Umeå City Blå - Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 14  -      
13
10:15
lör
10:15    
Innebandy P 12/13, Elofssonhallen
 
Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 12/13 - Röbäcks IF P13 Blå  -      
12
20:45
fre
20:45    
Innebandy P 12/13, Midgårdshallen
 
ÖIB - Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 12/13  -      
12
17:00
fre
17:00    
Innebandy P14, Ersängshallen
 
Umeå City - Täfteå Idrottsklubb Innebandy P 14  -      
11
18:30
tor
18:30    
Fotboll Herr-jun, Thoren Arena Fotbollshall
Tegs SK Fotboll P08 - Täfteå IK3  -  1  
10
19:30
ons
19:30    
Täfteå IK - Team TG FF2  -  4  
10
19:00
ons
19:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
DM div5/jun 19.30  -      
 
06
13:00
lör
13:00    
Fotboll Herr A-lag, Nyabvallen
IFK Luleå - Täfteå IK1  -  1  
01
18:30
mån
18:30    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena SOL
Täfteå IK - Frösö IF2  -  1  
MARS 2024
 
24
19:15
sön
19:15    
Fotboll Täfteå/Ersmark Div V, Umeå Energi Arena Sol
GUIF 2 - Täfteå Idrottsklubb  -      
24
13:30
sön
13:30    
Innebandy F09/10, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen /SSK Vit9  -  4  
24
11:20
sön
11:20    
Innebandy P14, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Täfteå IK  -      
24
11:00
sön
11:00    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen  -      
23
16:00
lör
16:00    
Innebandy F11/12, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK  -      
23
16:00
lör
16:00    
Innebandy F11/12, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK  -      
23
13:40
lör
13:40    
Innebandy F 15, Grubbeskolan
Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Södra  -      
23
12:00
lör
12:00    
Innebandy F 15, Grubbeskolan
IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå IK  -      
23
11:15
lör
11:15    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena SOL
Täfteå IK (2H) - Team TG FF (2H)1  -  1  
23
09:15
lör
09:15    
Innebandy F13/14, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK  -      
 
17
19:15
sön
19:15    
Fotboll Täfteå/Ersmark Div V, Umeå Energi Arena Sol
Sävar IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
17
11:20
sön
11:20    
Innebandy P 12/13, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK  -      
16
14:45
lör
14:45    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK/P104  -  14
16
13:30
lör
13:30    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF  -      
16
13:30
lör
13:30    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF  -      
16
12:30
lör
12:30    
Innebandy F09/10, Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit-2 - Täfteå IK7  -  0  
16
12:15
lör
12:15    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF  -      
16
11:15
lör
11:15    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena SOL
Täfteå IK (2H) - Bergnäsets AIK (2H)2  -  1  
16
11:00
lör
11:00    
Innebandy P14, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK/Vit  -      
 
02
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Electrolux Home Arena
Skellefteå FF (2H) - Täfteå IK (2H)1  -  3  
02
12:00
lör
12:00    
Innebandy Herr A-lag, Bråvallahallen
Hörnefors IF - Täfteå IK6  -  2  
FEBRUARI 2024
 
29
19:15
tor
19:15    
Innebandy F09/10, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Holmsund City IBC  -      
 
25
14:30
sön
14:30    
Innebandy F13/14, Musköten 2
Sandåkerns SK/Vit - Täfteå IK  -      
25
12:15
sön
12:15    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
25
12:15
sön
12:15    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
25
11:00
sön
11:00    
Innebandy P14, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/CSÅ  -      
25
11:00
sön
11:00    
Skidor, Täfteåborg
 
Skidor » 
Tävling
  -      
25
06:00
sön
06:00    
 
Tävling  -      
25
sön
00:00    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
25
sön
00:00    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
24
14:15
lör
14:15    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd1  -  5  
24
13:00
lör
13:00    
Innebandy F09/10, Täftehallen
Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd3  -  2  
24
12:50
lör
12:50    
Innebandy P 15, Bräntbergsskolan
 
- Täfteå Idrottsklubb Innebandy P15  -      
24
11:30
lör
11:30    
Innebandy Herr A-lag, Ersängshallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF6  -  4  
24
10:15
lör
10:15    
Innebandy P 12/13, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/TBG-A - Täfteå IK  -      
24
09:00
lör
09:00    
 
Tävling  -      
24
lör
00:00    
Innebandy F09/10, Täftehallen
Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd3  -  2  
 
18
11:30
sön
11:30    
Innebandy Herr A-lag, Ersängshallen
Täfteå IK - IBS Dalen5  -  12
17
16:15
lör
16:15    
Fotboll Herr A-lag, Thorén Arena Fotbollshall
Täfteå IK (2H) - Bodens BK FF1  -  2  
17
13:00
lör
13:00    
Innebandy F13/14, Musköten
 
IBF Dalen f-14 - Täfteå Idrottsklubb Innebandy F13/14  -      
17
11:50
lör
11:50    
Innebandy P 15, Sävaråhallen
 
- Täfteå Idrottsklubb Innebandy P15  -      
 
11
14:30
sön
14:30    
Innebandy Herr A-lag, Balderhallen A
Skellefteå IBS - Täfteå IK4  -  11
11
13:30
sön
13:30    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK  -      
11
13:30
sön
13:30    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK  -      
11
12:15
sön
12:15    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit  -      
11
11:00
sön
11:00    
Innebandy P14, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit  -      
10
14:30
lör
14:30    
Futsal Herr-Jun, Skärgårdsskolan, Holmsund
Sandviks IK - Täfteå IK  -      
10
12:40
lör
12:40    
Innebandy F 15, Umeå Energi Arena Öst
Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
10
12:00
lör
12:00    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P101  -  6  
10
11:00
lör
11:00    
Innebandy F09/10, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen/Södra F10Vit4  -  4  
10
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 15, Umeå Energi Arena Öst
Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK  -      
10
10:15
lör
10:15    
Innebandy P 12/13, Vildmannahallen
Sandåkerns SK /Vit - Täfteå IK  -      
10
09:15
lör
09:15    
Innebandy PF16 , Sjöfruhallen
 
GUIF - Täfteå Idrottsklubb Innebandy PF16  -      
09
19:15
fre
19:15    
Fotboll Herr A-lag, Thorén Arena Fotbollshall
Täfteå IK (2H) - IFK Umeå (3H)3  -  1  
 
04
13:00
sön
13:00    
Innebandy Herr A-lag, Ersängshallen
Täfteå IK - FBC Moröbacke27  -  8  
04
12:30
sön
12:30    
Innebandy F11/12, Musköten 2
Sandåkerns SK/Röd - Täfteå IK  -      
04
12:30
sön
12:30    
Innebandy F11/12, Musköten 2
Sandåkerns SK/Röd - Täfteå IK  -      
04
11:50
sön
11:50    
Innebandy P 15, Umeå Energi Arena Väst
 
- Täfteå Idrottsklubb Innebandy P15  -      
03
15:45
lör
15:45    
Innebandy P 10/11, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK9  -  4  
03
15:00
lör
15:00    
Futsal Herr-Jun, Midgård
Täfteå IK - Obbola IK  -      
03
14:15
lör
14:15    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen  -      
03
13:00
lör
13:00    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK/Röd  -      
03
11:30
lör
11:30    
Innebandy F09/10, Vildmannahallen
Umeå City IBF/Vit-1 - Täfteå IK2  -  1  
JANUARI 2024
 
28
19:15
sön
19:15    
Fotboll P 11, Sjöfruhallen
gimonäs if - Täfteå Idrottsklubb  -      
28
15:00
sön
15:00    
Innebandy P14, Stöcke Idrottshall
Stöcke IF - Täfteå IK  -      
28
13:30
sön
13:30    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/CSÅ  -      
28
12:15
sön
12:15    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit  -      
28
12:00
sön
12:00    
Innebandy Herr A-lag, Ersängshallen
IBK Umeå Norr - Täfteå IK6  -  7  
27
16:15
lör
16:15    
Fotboll Herr A-lag, Thorén Arena Fotbollshall
Täfteå IK (2H) - Sunnanå SK (3H)1  -  1  
27
15:00
lör
15:00    
Futsal Herr-Jun, Florahallen, Skellefteå
Morön BK - Täfteå IK  -      
27
13:30
lör
13:30    
Innebandy F11/12, Olasjöhallen
Obbola IK - Täfteå IK  -      
27
13:30
lör
13:30    
Innebandy F11/12, Olasjöhallen
Obbola IK/F11 - Täfteå IK  -      
27
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 10/11, Jubileumshallen Teg
Team Thorengruppen SK/P11-2 - Täfteå IK10  -  3  
27
09:35
lör
09:35    
Innebandy PF16 , Ålidhemshallen
 
- Täfteå Idrottsklubb Innebandy PF16  -      
27
lör
00:00    
Innebandy F11/12, Olasjöhallen
Obbola IK/F11 - Täfteå IK  -      
27
lör
00:00    
Innebandy F11/12, Olasjöhallen
Obbola IK/F11 - Täfteå IK  -      
24
20:30
ons
20:30    
Innebandy Herr A-lag, Ersängshallen
Täfteå IK - Thorengruppen IBK9  -  2  
 
21
15:00
sön
15:00    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF  -      
21
11:20
sön
11:20    
Innebandy P 12/13, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK  -      
21
10:30
sön
10:30    
Innebandy F11/12, Vildmannahallen
Sandåkerns SK - Täfteå IK  -      
21
10:30
sön
10:30    
Innebandy F11/12, Vildmannahallen
Sandåkerns SK - Täfteå IK  -      
20
15:20
lör
15:20    
Innebandy F 15, Grubbeskolan
Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK/Röd  -      
20
15:15
lör
15:15    
Innebandy P 10/11, Midgårdshallen
Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Täfteå IK4  -  7  
20
13:40
lör
13:40    
Innebandy F 15, Grubbeskolan
Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Sävar IK/Täfteå IK  -      
20
11:30
lör
11:30    
Innebandy F09/10, Jubileumshallen Teg
IBF Dalen/Södra F10Svart - Täfteå IK2  -  1  
20
10:30
lör
10:30    
Futsal Herr-Jun, Umeå Energi Arena Vatten
Täfteå IK - IFK Umeå  -      
 
14
14:45
sön
14:45    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK/Vit  -      
14
13:30
sön
13:30    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen  -      
14
12:15
sön
12:15    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Hörnefors IF3  -  2  
14
11:30
sön
11:30    
Innebandy Herr A-lag, Ersängshallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK8  -  4  
13
14:45
lör
14:45    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen/Södra  -      
13
14:45
lör
14:45    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen/Södra  -      
13
13:30
lör
13:30    
Innebandy P14, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/TBG  -      
12
19:00
fre
19:00    
Futsal Herr-Jun, Ersängshallen
Ersboda SK - Täfteå IK  -      
 
05
15:50
fre
15:50    
Futsal Herr-Jun, Sunnanåcupen Balder B
Rönnskär Railcare - Täfteå IK  -      
05
14:40
fre
14:40    
Innebandy F09/10, Övrig plats
 
Öjebyns IF - Täfteå Idrottsklubb Innebandy F0910  -      
05
12:40
fre
12:40    
Futsal Herr-Jun, Sunnanåcupen Balder B
Täfteå IK - Sunnanå P16  -      
04
20:00
tor
20:00    
Futsal Herr-Jun, Sunnanåcupen Balder A
Sunnanå P09 - Täfteå IK  -      
04
18:10
tor
18:10    
Innebandy F09/10, Övrig plats
 
Täfteå Idrottsklubb Innebandy F0910 - Skellefteå IBS  -      
04
17:50
tor
17:50    
Futsal Herr-Jun, Sunnanåcupen Balder A
 
Täfteå IK - Invandrare United  -      
03
18:00
ons
18:00    
Innebandy F09/10, Övrig plats
 
Höglands AIF - Täfteå Idrottsklubb Innebandy F0910  -      
DECEMBER 2023
 
17
15:00
sön
15:00    
Vindelns IF - Täfteå IK10  -  15
17
12:40
sön
12:40    
Innebandy P 15, Umeå Energi Arena Öst
 
- Täfteå Idrottsklubb Innebandy P15  -      
17
12:15
sön
12:15    
Innebandy P14, Musköten 2
Sandåkerns SK/Vit - Täfteå IK  -      
16
16:00
lör
16:00    
Innebandy P 10/11, Umeå Energi Arena Öst
Sävar IK/P10 - Täfteå IK9  -  0  
16
15:15
lör
15:15    
Innebandy F09/10, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit-21  -  3  
16
14:00
lör
14:00    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
16
13:30
lör
13:30    
Innebandy F11/12, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK  -      
16
12:20
lör
12:20    
Innebandy F13/14, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK  -      
 
10
15:00
sön
15:00    
Innebandy F11/12, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK  -      
10
12:45
sön
12:45    
Innebandy P14, Täftehallen
Täfteå IK - Stöcke IF  -      
10
11:30
sön
11:30    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
09
15:30
lör
15:30    
Innebandy F09/10, Musköten 2
IBF Dalen /SSK Vit - Täfteå IK1  -  2  
09
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 12/13, Musköten 1
IBF Dalen - Täfteå IK  -      
09
12:00
lör
12:00    
Innebandy F 15, Grubbeskolan
Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen  -      
 
03
14:30
sön
14:30    
Innebandy F11/12, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK  -      
03
13:30
sön
13:30    
Innebandy P 15, Umeå Energi Arena Öst
 
- Täfteå Idrottsklubb Innebandy P15  -      
03
11:30
sön
11:30    
Innebandy Herr A-lag, Ersängshallen
Täfteå IK - Obbola IK13  -  4  
03
11:20
sön
11:20    
Innebandy P14, Midgårdshallen
Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Täfteå IK  -      
03
sön
00:00    
Innebandy F11/12, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK  -      
02
14:15
lör
14:15    
Innebandy F13/14, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK/Vit  -      
02
13:00
lör
13:00    
Innebandy P 12/13, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/TBG-A  -      
02
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 10/11, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK7  -  6  
02
11:30
lör
11:30    
Innebandy F09/10, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK1  -  2