SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Kommande matcher
JULI 2022
 
01
14:30
fre
14:30    
Lycksele IF - Täfteå IK  -      
01
17:00
fre
17:00    
Fotboll P 10, Piteå summer games 2022
 
PSG Piteå Summer games 2022 - PSG Piteå Summer games 2022   -      
01
19:00
fre
19:00    
Höjdens BK - Täfteå/Ersmark 2  -      
01
19:15
fre
19:15    
Täfteå IK - Ersmarks IK  -      
02
10:15
lör
10:15    
Domsjö IF - Täfteå IK   -      
02
17:00
lör
17:00    
Fotboll P 07-08, T6 eller T7
 
Täfteå IK - Semifinal (A eller B slutspel)  -      
03
08:00
sön
08:00    
Fotboll P 07-08, T6 eller T7
 
Täfteå Idrottsklubb - B-slutspel  -      
03
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 07-08, T6 eller T7
 
Täfteå Idrottsklubb - A-Slutspel  -      
03
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 13, Stantorsvallen
Robertsfors IK P-13 - Täfteå IK P13  -      
03
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 13, Stantorsvallen
Gimonäs Umeå IF P2013 CSÅ Vit - Täfteå IK P13  -      
 
05
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - GUIF  -      
05
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - GUIF/SIK  -      
 
30
14:00
lör
14:00    
IFK Holmsund - Täfteå/Ersmark 2  -      
AUGUSTI 2022
 
02
19:00
tis
19:00    
Fotboll Damlag, Ersmarks IP
Ersmark IK Flurkmark - Täfteå IK Damjun  -      
02
20:00
tis
20:00    
Fotboll Herr A-lag, Vildmannavallen
IFK Umeå - Täfteå Idrottsklubb  -      
05
18:30
fre
18:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - IFK Umeå 19.00  -      
05
19:00
fre
19:00    
Täfteå/Ersmark 2 - IFK Umeå  -      
06
12:00
lör
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - infjärden  -      
06
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Infjärdens SK  -      
07
sön
00:00    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 -   -      
 
10
20:30
ons
20:30    
Fotboll Damlag, Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Täfteå IK Damjun  -      
12
17:00
fre
17:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK-Sandåkerns SK  -      
12
18:00
fre
18:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - Sandåkerns SK  -      
12
20:30
fre
20:30    
Fotboll Täfteå/Ersmark Div 4, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK - Täfteå/Ersmark 2  -      
13
15:00
lör
15:00    
Fotboll Herr A-lag, Tunavallen
Notvikens IK - Täfteå IK  -      
14
sön
00:00    
Fotboll F 09, Ersmarks IP
Ersmarks IK F09/F10 Röd - Täfteå IK F-09  -      
14
sön
00:00    
Fotboll P 07-08, Porsche Center Arena
Mariehem SK - Täfteå IK  -      
 
16
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Mariehem  -      
16
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - Mariehem SK  -      
17
19:30
ons
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Obbola 20.00  -      
17
20:00
ons
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Obbola IK  -      
19
20:00
fre
20:00    
Umedalens IF 2 - Täfteå IK Damjun  -      
20
10:30
lör
10:30    
Fotboll F 10, Konstgräsplan, matchstart 11.00
Täfteå IKF10 - Storuman IK  -      
20
13:00
lör
13:00    
Sörfors IF - Täfteå/Ersmark 2  -      
20
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Sunnanå  -      
20
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Sunnanå SK  -      
21
sön
00:00    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Mariehem SK F09  -      
21
16:30
sön
16:30    
Täfteborg bokningar, Helplan 9v9 Matchstart 17.00
 
Täfteå IK P-07/08 - Röbäck  -      
21
17:00
sön
17:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Röbäcks IF  -      
 
23
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Tegs SK  -      
23
20:00
tis
20:00    
Tegs SK - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
20:30
tis
20:30    
Fotboll Damlag, Röbäcks Arena
Röbäcks IF/Hörnsjö IF 2 - Täfteå IK Damjun  -      
24
ons
00:00    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Robertsfors IK F09/10  -      
27
13:30
lör
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Sörmjöle 14.00  -      
27
14:00
lör
14:00    
Sörmjöle IK - Täfteå/Ersmark 2  -      
28
sön
00:00    
Fotboll F 09, Sandviks IP
Sandviks IK F09 2 - Täfteå IK F-09  -      
28
sön
00:00    
Fotboll P 07-08, Vännäs IP
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK  -      
28
17:00
sön
17:00    
Fotboll Herr A-lag, Nyabvallen
IFK Luleå Akademi - Täfteå IK  -      
 
30
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Umeå Södra  -      
30
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - Umeå Södra DFF 2  -      
SEPTEMBER 2022
 
02
19:00
fre
19:00    
Tegs SK Fotboll - Täfteå/Ersmark 2  -      
03
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Myckle 14.00  -      
03
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Myckle IK  -      
04
sön
00:00    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Gimonäs Umeå IF F09 Carlshöjd/Sofiehem  -      
04
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Helplan 9v9 Matchstart 14.00
 
Täfteå IK P-07/08 - GUIF  -      
04
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - GUIF  -      
04
14:30
sön
14:30    
Fotboll Damlag, Ågläntan
Betsele IF - Täfteå IK Damjun  -      
04
15:30
sön
15:30    
Fotboll F 10, Konstgräsplan, matchstart 16.00
Täfteå IK F10 - Spöland-Vännäs IF  -      
 
09
19:00
fre
19:00    
Gimonäs Umeå IF - Täfteå/Ersmark 2  -      
10
13:30
lör
13:30    
Täfteborg bokningar, Helplan 9v9 Matchstart 14.00
 
Täfteå IK P-07/08 - Teg  -      
10
14:00
lör
14:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
 
Täfteå IK - Tegsödra Umeå IF  -      
11
sön
00:00    
Fotboll F 09, Umedalens IP Söder
Umedalens IF F09 Gul - Täfteå IK F-09  -      
 
13
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - GUIF 20.00  -      
13
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Gimonäs Umeå IF  -      
17
09:30
lör
09:30    
Fotboll F 10, Konstgräsplan, matchstart 10.00
Täfteå IK F10 - Tegsödra  -      
17
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Hertsö IP
Luleå SK - Täfteå IK  -      
18
sön
00:00    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Sävar IK F09  -      
18
sön
00:00    
Fotboll P 07-08, Storhälla IP
Storuman IK - Täfteå IK  -      
18
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Umedalen 14.00  -      
18
14:00
sön
14:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Umedalens IF  -      
 
20
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Damer Div 3 Täfteå IK - Umedalen IF  -      
20
20:00
tis
20:00    
Fotboll Damlag, Täfteborg
Täfteå IK Damjun - Umedalens IF 2  -      
23
18:00
fre
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Röbäck 19.00  -      
23
19:00
fre
19:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Röbäcks IF  -      
25
sön
00:00    
Fotboll Damlag, Storhälla IP
Storumans IK/VIK - Täfteå IK Damjun  -      
25
12:00
sön
12:00    
Fotboll F 09, Röbäcks IP
Röbäcks IF F09 - Täfteå IK F-09  -      
25
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Helplan 9v9 Matchstart 14.00
 
Täfteå IK P-07/08 - Sandvik  -      
25
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Sandviks IK  -      
OKTOBER 2022
 
01
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Björknäsvallen
Skogså IF - Täfteå IK  -