SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Kommande matcher
JULI 2024
 
22
17:45
mån
17:45    
Fotboll F 10, Röbäcks gräsplan
Röbäcks IF - Täfteå IK F10  -      
23
17:00
tis
17:00    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena SOL
Umeå FC - Täfteå IK  -      
25
17:00
tor
17:00    
Fotboll P 15, Nydala
Deltagande i UFF - Täfteå Idrottsklubb  -      
27
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 14.00
 
Täfteå div 5 - Robertsfors  -      
28
17:30
sön
17:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 18.30
 
Täfteå div 2 - Umeå FC Akademi  -      
28
18:30
sön
18:30    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK (2H) - Umeå FC Akademi (2H)  -      
 
30
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Umedalen 20.00  -      
AUGUSTI 2024
 
03
11:00
lör
11:00    
Fotboll P 13, Vildmannavallen IP
IFK Umeå P14-Vit - Täfteå IK P13  -      
03
16:00
lör
16:00    
Fotboll Herr A-lag, Länsförsäkringar AC 1
Frösö IF - Täfteå IK  -      
04
09:45
sön
09:45    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F12 Täfteå IK - IFK Umeå Kl.10.30 1/2 plan  -      
04
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
04
18:00
sön
18:00    
Fotboll F 10, FC Vindeln
Vindelns IF F08-11 - Täfteå IK F10  -      
 
05
19:00
mån
19:00    
Ersboda SK - Täfteå/Ersmark 2  -      
07
19:30
ons
19:30    
Fotboll Herr-jun, Ersängsvallen
Ersboda SK Herrjun - Täfteå IK  -      
10
12:00
lör
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - IFK Luleå 13.00  -      
10
13:00
lör
13:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - IFK Luleå  -      
10
13:00
lör
13:00    
Fotboll P 11, Bollhallen
Täfteå IK P11 - Tegsödra Umeå IF P-11 Vit  -      
11
sön
00:00    
Fotboll P 16, PåÄngen
Obbola IK P15/16 - Täfteå IK P-16  -      
11
sön
00:00    
Fotboll P 16, PåÄngen
Täfteå IK P-16 - Gimonäs Umeå IF P2016 Tomtebogård Väst  -      
11
09:45
sön
09:45    
Fotboll P 14, Gräsytorna
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14 - Hissjö SK   -      
11
09:45
sön
09:45    
 
Match P14 7X7 start 10.30  -      
11
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match f13 7 vs 7 matchstart 10.30  -      
11
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 13, Täfteborg
Täfteå IK P13 - Hörnsjö IF 1  -      
11
13:15
sön
13:15    
Fotboll P 11, Ersmarks IP
Ersmarks IK 1 - Täfteå IK  -      
11
14:00
sön
14:00    
Fotboll Herr-jun, Electrolux Home Arena
Skellefteå FF P09 - Täfteå IK  -      
11
14:15
sön
14:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - Spöland/Vännäs 9v9  -      
11
15:00
sön
15:00    
Fotboll F 10, Täfteborg
Täfteå IK F10 - Spöland Vännäs IF F09/10  -      
 
12
19:30
mån
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå/ESK/IFK F09 mot Umedalen IF F09  -      
13
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-GUIF 20.00  -      
13
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Gimonäs Umeå IF 2  -      
17
08:30
lör
08:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11, 9v9 Halvplan, start 09:30  -      
17
09:30
lör
09:30    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK - Vindelns IF P10-12  -      
17
12:00
lör
12:00    
Kiruna FF - Täfteå IK  -      
17
13:30
lör
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Herr-jun Match kl. 14.00   -      
17
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Umedalens IF P09  -      
18
sön
00:00    
Fotboll F 10, Ersängsvallen
Ersboda SK F2011/2012 - Täfteå IK F10  -      
18
09:00
sön
09:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 9v9 halvplan start 10:00  -      
18
09:45
sön
09:45    
Fotboll P 14, Gräsytorna
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14 - Bygdeå GIF   -      
18
09:45
sön
09:45    
 
Match P14 7X7 start 10.30  -      
18
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF P2011 Tomtebo Öst  -      
18
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 13, Nordahlsvallen
Hörnefors IF P13 - Täfteå IK P13  -      
18
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
 
19
17:15
mån
17:15    
 
Match F12 Täfteå IK - Umedalens IF 7v7 kl.18.45  -      
19
20:30
mån
20:30    
Höjdens BK - Täfteå/Ersmark 2  -      
20
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Hörnefors 20.00  -      
20
20:00
tis
20:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Hörnefors IF P09  -      
24
10:00
lör
10:00    
Täfteborg bokningar, Gräsytorna, 2 par 5-mannamål/planer
 
F16, 5v5, Sammandrag start 10.30  -      
24
10:15
lör
10:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - Sävar, 9v9  -      
24
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 16, Grubbevallen
Sandåkerns SK P16 Vit - Täfteå IK P-16  -      
24
11:00
lör
11:00    
Fotboll F 10, Täfteborg
Täfteå IK F10 - Sävar IK F10 /11  -      
24
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11, 9v9, Start 13:30:Halvplan  -      
24
13:30
lör
13:30    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK - Tegsödra Umeå IF P-11 Vit  -      
24
15:00
lör
15:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Gottne 16.00  -      
24
16:00
lör
16:00    
Fotboll Herr A-lag, Haraldsängen 1
Gottne IF - Täfteå IK  -      
25
sön
00:00    
Fotboll P 14, Mariehem Arena
Mariehem SK - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14  -      
25
sön
00:00    
Fotboll P 16, Grubbevallen
Täfteå IK P-16 - Sandåkerns SK P16 Vit  -      
25
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 13, Täfteborg
Täfteå IK P13 - Spöland Vännäs IF P13 Vit  -      
25
15:45
sön
15:45    
Fotboll P 11, Forsmyrans IP
Lycksele IF P11 - Täfteå IK  -      
 
27
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Teg 20.00  -      
27
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Tegs SK Fotboll 2  -      
29
19:45
tor
19:45    
Fotboll Herr-jun, Carlslunds IP
Gimonäs Umeå IF HJ Öst - Täfteå IK  -      
31
10:00
lör
10:00    
Täfteborg bokningar, Halvplan närmast logen 2st 5v5 10-14
 
Sammandrag P15 5v5  -      
31
13:00
lör
13:00    
Obbola IK 2 - Täfteå/Ersmark 2  -      
31
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Högslättens IP
Älgarna-Härnösand IF - Täfteå IK  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
sön
00:00    
Fotboll P 14, Hällgärdan
IFK Åkullsjön - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14  -      
01
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 13, Forsmyrans
Lycksele IF P 13 - Täfteå IK P13  -      
01
18:00
sön
18:00    
Fotboll F 10, Stantorsvallen
Robertsfors IK F09/10 - Täfteå IK F10  -      
 
03
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Sandvik 20.00  -      
03
20:00
tis
20:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Sandviks IK P09  -      
07
09:45
lör
09:45    
Fotboll P 11, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-11 Vit - Täfteå IK  -      
07
10:15
lör
10:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - GUIF CSÅ, 9v9  -      
07
11:00
lör
11:00    
Fotboll F 10, Täfteborg
Täfteå IK F10 - Gimonäs Umeå IF F2010 CSÅ  -      
07
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Ytterhogdal 14.00  -      
07
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Ytterhogdals IK  -      
07
16:00
lör
16:00    
Fotboll Herr-jun, Grubbevallen
Sandåkerns SK P09 - Täfteå IK  -      
08
sön
00:00    
Fotboll P 14, Carlshöhdskolan
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14  -      
08
sön
00:00    
Fotboll P 16, Täfteborg
Täfteå IK P-16 - Röbäcks IF Röd P16  -      
08
sön
00:00    
Fotboll P 16, Täfteborg
IFK Umeå P-16 Vit - Täfteå IK P-16  -      
08
09:00
sön
09:00    
 
Sammandrag P-16 5v5 4 st 5-mannamål  -      
08
09:00
sön
09:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
match f13 7vs7 matchstart 09:30  -      
08
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
08
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 13, Ersängsvallen
Ersboda SK P2014 - Täfteå IK P13  -      
 
10
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Mariehem 20.00  -      
10
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Mariehem SK  -      
11
19:30
ons
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-IFK Umeå 20.00  -      
11
20:00
ons
20:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - IFK Umeå P08/09  -      
12
19:30
tor
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå IK/Ersboda/IFK Umeå-Betsele IF F08/09 20:00  -      
14
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 13, Täfteborg
Täfteå IK P13 - Tegsödra Umeå IF P-13 Blå lag 3  -      
14
12:15
lör
12:15    
Fotboll P 14, Gräsytorna
Täfteå Idrottsklubb Fotboll P 14 - Hörnsjö IF  -      
14
12:15
lör
12:15    
 
Match P14 7X7 start 13.00  -      
14
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Electrolux Home Arena
Skellefteå FF - Täfteå IK  -      
 
16
19:30
mån
19:30    
Sävar IK - Täfteå/Ersmark 2  -      
17
20:15
tis
20:15    
Tegs SK Fotboll P09/TSUIF Lag 2 - Täfteå IK  -      
21
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P11 9v9 Start 10:00 Halvplan  -      
21
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 11, Täfteborg
Täfteå IK - Sandåkerns SK P11 Röd  -      
21
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 13, Täfteborg
Täfteå IK P13 - Mariehem SK (P13) Grön2  -      
21
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Lucksta 14.00  -      
21
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Lucksta IF  -      
22
sön
00:00    
Fotboll P 16, Röbäcks Arena
Tegsödra Umeå IF P16 3 - Täfteå IK P-16  -      
22
sön
00:00    
Fotboll P 16, Röbäcks Arena
Täfteå IK P-16 - Röbäcks IF Blå P16  -      
22
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
22
12:30
sön
12:30    
Fotboll F 10, Umedalens IP
Umedalens IF F10 - Täfteå IK F10  -      
22
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 11, Bjurevi IP
Bjurholms IF P10-12 - Täfteå IK  -      
 
24
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Sörfors 20.00  -      
24
20:00
tis
20:00    
Täfteå/Ersmark 2 - Sörfors IF  -      
25
ons
00:00    
Fotboll Herr-jun, Skogsvallen
Sävar IK P09/10 - Täfteå IK  -      
28
13:00
lör
13:00    
Fotboll Herr A-lag, Bodens Energi Arena
Bodens BK FF - Täfteå IK  -      
28
15:00
lör
15:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK/Ersboda/IFK Umeå-Betsele IF F08/09 16:00  -      
29
11:15
sön
11:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F12 Täfteå IK - Sävar IK kl.12.00 1/2 plan  -      
29
14:15
sön
14:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - Sandåkern, 9v9  -      
29
15:00
sön
15:00    
Fotboll F 10, Täfteborg
Täfteå IK F10 - Sandåkerns SK F10 Vit  -      
OKTOBER 2024
 
01
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-GUIF 20.00  -      
01
20:00
tis
20:00    
Fotboll Herr-jun, Täfteborg
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF HJ Nord  -      
02
20:30
ons
20:30    
Sandviks IK - Täfteå/Ersmark 2  -      
06
12:00
sön
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Bergnäset 13.00  -      
06
13:00
sön
13:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Bergnäsets AIK  -      
 
13
13:00
sön
13:00    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena SOL
Umeå FC Akademi - Täfteå IK  -      
 
19
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Östersund 14.00  -      
19
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - IFK Östersund  -