Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Spelade matcher
SEPTEMBER 2020
 
27
18:00
sön
18:00    
Fotboll Damjunior, Umedalens IP
Umedalens IF IFK Umeå - Täfteå IK Damjun /SIK3  -  2  
27
15:00
sön
15:00    
Innebandy P 05, Hammarhallen Vännäs
Spöland Vännäs IF - Sävar IK/Täfteå IK4  -  6  
27
14:30
sön
14:30    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Mariehem SK /ESK2  -  3  
27
14:00
sön
14:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Marihem SK/ESK  -      
26
16:00
lör
16:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Ytterhogdals IK3  -  2  
26
15:00
lör
15:00    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS3  -  6  
26
15:00
lör
15:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå-Ytterhogdal div 2  -      
25
18:00
fre
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå herrjuniorer - Sävar 06  -      
24
19:00
tor
19:00    
Sörfors IF - Täfteå/Sävar/Ersmark 23  -  2  
22
19:00
tis
19:00    
Umeå city - Täfteå Idrottsklubb  -      
21
19:30
mån
19:30    
Fotboll Täfteå/Sävar Div 4, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK - Täfteå/Sävar/Ersmark 2  -      
 
20
17:30
sön
17:30    
Fotboll F 07-08, Täfteborg
Täfteå Idrottsklubb - Gimonäs Umeå IF F08 Tomtebo  -      
20
17:00
sön
17:00    
Täfteborg bokningar, 7-manna halvplan (matchstart 17.30)
 
TIK F07-08 vs Gimonäs Umeå IF  -      
20
16:15
sön
16:15    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Röd - Röbäcks IF P10  -      
20
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09- Röbäck, halvplan 7v7  -      
20
14:30
sön
14:30    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Ersmarks IK F09 Röd  -      
20
14:15
sön
14:15    
Täfteborg bokningar, 7v7, halvplan, matchstart 14.30
 
Täfteå IK F-09 - Ersmark IK   -      
20
14:00
sön
14:00    
Fotboll Herrjunior, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK P 04/055  -  0  
20
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 12, Stöckesbua IP
Stöcke IF PF-12 lag 1 - Täfteå IK P12 röd  -      
20
12:30
sön
12:30    
Fotboll P 09, Nordahlsvallen
Hörnefors IF P09 - Täfteå IK -09 Vit  -      
20
12:00
sön
12:00    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Sandåkerns SK Damjun vit0  -  6  
20
11:30
sön
11:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Sandåkerns SK  -      
20
09:30
sön
09:30    
Fotboll P 07-08, Vildmannavallen
IFK Umeå - Täfteå IK   -      
19
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Haraldsängen 1
Gottne IF - Täfteå IK3  -  2  
19
12:00
lör
12:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Sörfors IF  -      
19
11:30
lör
11:30    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 12.00
 
Match p07-08 - Sörfors  -      
18
19:30
fre
19:30    
Täfteå/Sävar/Ersmark 2 - Sörmjöle IK3  -  0  
18
19:00
fre
19:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå - Sörmjöle  -      
14
17:00
mån
17:00    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 Vit - Gimonäs Umeå IF P2012 Tomtebogård Svart  -      
14
17:00
mån
17:00    
 
P11 Match 7v7 Spöland Matchstart 18:00  -      
 
13
18:30
sön
18:30    
Fotboll F 12, Gräsytorna
Täfteå Idrottsklubb - Stöcke IF F12  -      
13
18:30
sön
18:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Täfteå F12 - Stöcke 5v5, matchstart 18.30  -      
13
17:30
sön
17:30    
Fotboll P 07-08, Porsche Center Arena (Mariehem)
Mariehem SK - Täfteå IK   -      
13
15:30
sön
15:30    
Fotboll P 09, Fritidsomrdet Vnnsbadet
Spöland Vännäs IF P-09 - Täfteå IK -09 Röd  -      
13
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 07-08, Sörfors
Sörfors IF - Täfteå IK   -      
13
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 10, Matchstart 13:30
Täfteå P10 - 2 - Ersboda SK Röd  -      
13
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 12, Stckesbua IP
Stöcke IF PF-12 lag 2 - Täfteå IK P12 Vit  -      
13
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 13:30
 
Täfteå P10 - 2 vs Ersboda Röd   -      
13
12:00
sön
12:00    
Fotboll F 10-11, Sjöfruskolan
GUIF - Täfteå Idrottsklubb  -      
13
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 10, Matchstart 11:00
Täfteå P10 - 1 - Mariehem Grön  -      
13
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 1 vs Mariehem Grön  -      
13
10:00
sön
10:00    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Ume Sdra DFF Damjunior1  -  3  
13
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Gräsytorna
Teg - Täfteå Idrottsklubb  -      
13
10:00
sön
10:00    
Fotboll PF 13, Sjöfruplanen
 
Bärnstenen - Täfteå Idrottsklubb Lag 1  -      
13
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Umeå Södra DFF   -      
13
09:00
sön
09:00    
Fotboll PF 13, Sjöfruplanen
 
Korallerna - Täfteå Idrottsklubb Lag 1  -      
12
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Skogsvallen
Morön BK - Täfteå IK1  -  4  
12
14:00
lör
14:00    
Fotboll F 09, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF f-09 vit - Täfteå IK F-09  -      
12
14:00
lör
14:00    
Ersmarks IK p06/07 - Täfteå IK P 04/056  -  7  
12
12:45
lör
12:45    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Vit - Mariehem SK (P09) Vit 1  -      
12
12:30
lör
12:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09 - Mariehems SK, halvplan 7v7  -      
12
11:00
lör
11:00    
Fotboll F 07-08, Täfteborg
TIK F07-08 - Ersmarks IK F08  -      
12
10:45
lör
10:45    
Täfteborg bokningar, 7-manna halvplan (matchstart 11.00)
 
TIK F07-08 vs Ersmark  -      
12
10:45
lör
10:45    
Täfteborg bokningar, 7-manna halvplan (matchstart 11.00)
 
TIK F10 vs Umedalens IF   -      
12
10:30
lör
10:30    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F10 - Umedalens IF  -      
12
09:45
lör
09:45    
Fotboll PF 13, Sjöfruplanen
 
Bysingarna - Täfteå Idrottsklubb Lag 2  -      
12
08:45
lör
08:45    
Fotboll PF 13, Sjöfruplanen
 
Alverna - Täfteå Idrottsklubb Lag 2  -      
11
19:00
fre
19:00    
Täfteå/Sävar/Ersmark 2 - Hörnefors IF1  -  0  
11
18:00
fre
18:00    
Täfteborg bokningar, Täfteå IK 2 - Hörnefors
 
Tävling  -      
10
20:00
tor
20:00    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Täfteå/Sävar - Umeå City  -      
09
20:00
ons
20:00    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Täfteå/Sävar - Sandåkerns P06  -      
08
18:10
tis
18:10    
Innebandy P 06, Täftehallen
 
F0405 - Täfteå / Sävar p06  -      
 
06
17:15
sön
17:15    
Täfteborg bokningar, 5v5, matchstart 17.30
 
Täfteå IK P-12 Röd - Tegsödra Umeå  -      
06
17:00
sön
17:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Röbäck  -      
06
17:00
sön
17:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P 11 Match 5v5 Matchstart 17:00  -      
06
16:15
sön
16:15    
Täfteborg bokningar, 5v5, matchstart 16.30
 
Täfteå IK P-12 Vit - GUIF   -      
06
14:00
sön
14:00    
Sandviks IK SIK/OIK - Täfteå IK Damjun /SIK1  -  5  
06
14:00
sön
14:00    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Dorotea IF2  -  15
06
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 07-08, Forsmyran, Lycksele
Lycksele IF - Täfteå IK   -      
06
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Dorotea  -      
06
11:10
sön
11:10    
Fotboll P 11, Tegstunet
Teg södra Blå - Täfteå Idrottsklubb  -      
06
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 09, Björnvallen
Dorotea IF F/P 09 - Täfteå IK -09 Vit  -      
06
10:45
sön
10:45    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Röd - Hörnsjö IF P09/10  -      
06
10:30
sön
10:30    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Sandviks IK Svart  -      
06
10:30
sön
10:30    
Fotboll F 10-11, Stantorsvallen
Robertsfors IK - Täfteå IK F10  -      
06
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 10, Vindeln
Vindelns IF - Täfteå P10 Lag-1  -      
06
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 10, Matchstart 11:00
Täfteå P10 - 2 - Sävar IK P10  -      
06
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 2 vs Sävar P10  -      
06
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09- Hörnsjö, halvplan 7v7  -      
06
10:15
sön
10:15    
Täfteborg bokningar, 7v7, halvplan, matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Sandviks SK   -      
05
15:00
lör
15:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - IFK Östersund2  -  5  
05
15:00
lör
15:00    
Stöcke IF - Täfteå/Sävar/Ersmark 20  -  3  
05
14:00
lör
14:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå-IFK Östersund  -      
05
13:30
lör
13:30    
Fotboll P 11, Gräsytorna
Täfteå Idrottsklubb - Spöland  -      
05
13:30
lör
13:30    
 
P11 Match 7v7 Matchstart 14:00  -      
05
12:30
lör
12:30    
Fotboll F 07-08, Tegstunet
Tegsödra Umeå IF F-08 - TIK F07-08  -      
05
12:00
lör
12:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF  -      
05
11:30
lör
11:30    
Fotboll F 12, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF - Täfteå Idrottsklubb  -      
05
11:30
lör
11:30    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 12.00
 
match p07-08 - Vännäs  -      
05
10:45
lör
10:45    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F11, 5v5, matchstart 11.00  -      
05
10:30
lör
10:30    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb F11 - Röbäcks IF  -      
02
17:30
ons
17:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar Dam - Täfteå/Sävar  -      
AUGUSTI 2020
 
30
18:15
sön
18:15    
Fotboll F 07-08, Täfteborg
TIK F07-08 - Röbäcks IF F08 Röd  -      
30
18:00
sön
18:00    
Fotboll P 07-08, Vännäsbadet
Spöland Vännäs IF - Täfteå IK   -      
30
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, 7-manna halvplan (matchstart 18.15)
 
TIK F07-08 vs Röbäcks IF F08 Röd  -      
30
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, 7-manna halvplan (matchstart 18.15
 
TIK F10 vs Gimonäs Umeå IF   -      
30
17:45
sön
17:45    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F10 - Gimonäs UIF CSÅ  -      
30
17:00
sön
17:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Teg södra  -      
30
16:30
sön
16:30    
 
Match P11 7v7 Matchstart 17:00  -      
30
16:00
sön
16:00    
Fotboll F 12, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Teg Södra Umeå F12 lag 1  -      
30
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Täfteå F12- Tegsödra 5v5, matchstart 16.00  -      
30
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 09, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-09 Vit - Täfteå IK -09 Vit  -      
30
14:00
sön
14:00    
Täfteå/Sävar/Ersmark 2 - Hörnsjö IF7  -  1  
30
13:00
sön
13:00    
Fotboll Herrjunior, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK Grön - Täfteå IK P 04/054  -  0  
30
11:15
sön
11:15    
Fotboll PF 13, Carlshöjdsplanen
 
Månstenen - Täfteå Idrottsklubb, Lag 2  -      
30
10:15
sön
10:15    
Fotboll PF 13, Carlshöjdsplanen
 
Bärnstenen - Täfteå Idrottsklubb, Lag 2  -      
30
10:00
sön
10:00    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Spöland Vännäs IF F Ungdom4  -  2  
30
10:00
sön
10:00    
Fotboll F 10-11, Innertavle IP
GUIF - Täfteå Idrottsklubb  -      
30
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 07-08, FC Vindeln
Vindelns IF - Täfteå IK   -      
30
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 10, Sandviks IP (Gräs)
Sandviks SK P10 - Täfteå IK P10 - 2  -      
30
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Spöland Vännäs   -      
30
08:30
sön
08:30    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 röd - IFK Umeå 2 P12  -      
30
08:00
sön
08:00    
Täfteborg bokningar, 5v5, matchstart 8.30
 
Täfteå IK P-12 Röd - IFK Umeå 2  -      
29
17:30
lör
17:30    
Fotboll PF 13, Carlshöjdsplanen
 
Sofiehem/Ålidhem - Täfteå Idrottsklubb, Lag 1  -      
29
16:30
lör
16:30    
Fotboll PF 13, Carlshöjdsplanen
 
Drakarna - Täfteå Idrottsklubb, Lag 1  -      
29
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Sandviks IP
Sandviks IK - Täfteå IK2  -  0  
29
14:00
lör
14:00    
Fotboll P 12, Multiarenan
Sävar IK P12 Lag 2 - Täfteå IK P12 Vit  -      
29
13:30
lör
13:30    
Fotboll P 10, Stantorsvallen
Robertsfors P10 - Täfteå IK P10 Lag-1  -      
29
12:00
lör
12:00    
Fotboll P 11, Sjöfrun
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
29
11:15
lör
11:15    
Fotboll P 09, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 1 - Täfteå IK -09 Röd  -      
29
10:30
lör
10:30    
Fotboll F 09, Grubbevallen
Sandåkerns SK F09 Röd - Täfteå IK F-09  -      
28
18:00
fre
18:00    
Innebandy P 05, Elofssonhallen
Röbäck - Täfteå/Sävar  -      
27
17:30
tor
17:30    
Fotboll F 10-11, PåÄngen
Obbola IK - Täfteå IK F10  -      
26
16:45
ons
16:45    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb F11 - IFK Umeå   -      
24
19:30
mån
19:30    
Röbäcks IF - Täfteå/Sävar/Ersmark 21  -  2  
 
23
18:30
sön
18:30    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Sandviks IK P043  -  8  
23
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Sandvik P04  -      
23
14:30
sön
14:30    
Fotboll F 07-08, Sandviks IP ungdomsplanen
Sandviks IK F08 - TIK F07-08  -      
23
13:00
sön
13:00    
Fotboll F 12, Multiarenan
Sävar IK F 12 Röd - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
11:45
sön
11:45    
Fotboll P 11, Porsche Arena
Mariehem - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 10, Övrig plats
Vilhelmina P09/10 - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
10:45
sön
10:45    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Sandåkerns SK  -      
23
10:45
sön
10:45    
Fotboll P 09, Täfteborg
Inställd match - Obbola IK p09/10  -      
23
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 10, Matchstart 11:00
Täfteå P10 - 1 - Teg Södra Blå lag1  -      
23
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 1 vs Teg Södra blå Lag 1  -      
23
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09- Obbola IK , halvplan 7v7  -      
23
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 10.45
 
Match p07-08 - Sandåkern  -      
23
09:30
sön
09:30    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Spöland  -      
23
09:30
sön
09:30    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 Vit - Mariehem SK (P12) Vit  -      
23
09:15
sön
09:15    
Täfteborg bokningar, 5v5, matchstart 9.30
 
Täfteå IK P-12 Vit- Mariehems SK   -      
23
09:00
sön
09:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
P 11 Match 5v5 Matchstart 09:30  -      
22
15:00
lör
15:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Piteå IF FF2  -  3  
22
14:00
lör
14:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå-Piteå div 2  -      
22
12:15
lör
12:15    
Fotboll P 12, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P2012 Tomtebogård Vit - Täfteå IK P12 röd  -      
22
12:00
lör
12:00    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Mariehem SK  -      
22
11:45
lör
11:45    
Fotboll P 11, Porsche Center
Mariehem - Täfteå Idrottsklubb  -      
22
11:45
lör
11:45    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 12.00
 
match p07-08 - MSK  -      
22
11:45
lör
11:45    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F11, 5v5, matchstart 12.00  -      
22
10:30
lör
10:30    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Mariehem SK (F09)  -      
22
10:30
lör
10:30    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Vit - Gimonäs Umeå IF P09 Tomtebogård Svart  -      
22
10:15
lör
10:15    
Täfteborg bokningar, 7v7, halvplan, matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Mariehems SK   -      
22
10:00
lör
10:00    
Fotboll Damjunior, Ersmarks IP
Ersmarks IK - Täfteå IK Damjun /SIK0  -  5  
22
10:00
lör
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09 - Gimonäs, halvplan 7v7   -      
19
19:00
ons
19:00    
Täfteå/Sävar/Ersmark 2 - Mariehem SK3  -  1  
19
18:00
ons
18:00    
Fotboll F 07-08, Nordmaling Norrskenshallen
Hörnsjö IF F08/09 - TIK F07-08  -      
19
18:00
ons
18:00    
Täfteborg bokningar, Täfteå IK 2 - Mariehems SK
 
Tävling  -      
19
17:00
ons
17:00    
Fotboll F 10-11, Ersmark
Ersmark - Täfteå Idrottsklubb F11  -      
 
16
16:00
sön
16:00    
Fotboll P 09, Minerva
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK -09 Vit  -      
16
15:30
sön
15:30    
Fotboll F 07-08, Täfteborg
TIK F07-08 - IFK Umeå F-08   -      
16
15:15
sön
15:15    
Täfteborg bokningar, halvplan 7-manna (matchstart 15.30)
 
TIK F07-08 vs IFK Umeå F-08  -      
16
15:15
sön
15:15    
Täfteborg bokningar, 7-manna halvplan (matchstart 15.30)
 
TIK F10 vs Gimonäs  -      
16
15:00
sön
15:00    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F10 - Gimonäs UIF Tomtebo C/D  -      
16
14:00
sön
14:00    
Fotboll F 12, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Gimonäs Tomteborgård Svart  -      
16
14:00
sön
14:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Täfteå - Gimonäs F12 5v5, matchstart 14.00  -      
16
13:15
sön
13:15    
Fotboll P 07-08, Hörnefors
Hörnefors IF - Täfteå IK   -      
16
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 10, Matchstart 13:30
Täfteå P10 - 1 - Lycksele P10  -      
16
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 13:30
 
Täfteå P10 - 1 vs Lycksele P10  -      
16
12:00
sön
12:00    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Gimonäs Umeå IF6  -  0  
16
12:00
sön
12:00    
Fotboll F 09, Tannens IP
Betsele IF 1 - Täfteå IK F-09  -      
16
11:30
sön
11:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Gimonäs Umeå IF  -      
16
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 07-08, Ålidhem arena
GUIF (s/å) - Täfteå IK   -      
16
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 11, Ersängsvallen
Ersboda Sk - Täfteå Idrottsklubb  -      
16
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 10, Matchstart 11:00
Täfteå P10 - 2 - Röbäck P10 Lag 1  -      
16
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 2 vs Röbäck P10 - 1  -      
16
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 09, Sandviks IP Ungdomsplanen
Sandviks IK P-09 Svart - Täfteå IK -09 Röd  -      
16
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Övrig plats
Sandåkerns Sk - Täfteå Idrottsklubb  -      
16
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 röd - Tegsödra Umeå IF P-12 Vit Lag 2  -      
16
09:45
sön
09:45    
Täfteborg bokningar, 5v5, matchstart 10.00
 
Täfteå IK P-12 Röd - Tegssödra Umeå IF   -      
16
09:30
sön
09:30    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb F11 - Teg Södra  -      
15
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Boden Arena
Bodens BK FF - Täfteå IK5  -  2  
15
13:00
lör
13:00    
Fotboll Herrjunior, Umedalens IP
Umedalens IF P05 - Täfteå IK P 04/055  -  2  
15
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 12, Grubbevallen
Sandåkerns SK P12 Röd - Täfteå IK P12 Vit  -      
14
19:00
fre
19:00    
Fotboll Täfteå/Sävar Div 4, Vildmannavallen IP
IFK Umeå/UFC Akademi 2 - Täfteå/Sävar/Ersmark 20  -  0  
 
09
18:30
sön
18:30    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Vindelns IF1  -  2  
09
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Vindeln  -      
09
16:45
sön
16:45    
Fotboll F 09, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF F09 Tomtebo - Täfteå IK F-09  -      
09
12:30
sön
12:30    
Fotboll P 10, Övrig plats
Spöland - Täfteå P10 Lag 2  -      
09
12:00
sön
12:00    
Fotboll F 12, Gräsytorna
Mariehem - Täfteå IK  -      
09
10:45
sön
10:45    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - Sävar IK  -      
09
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 09, Konstgräsplan
Täfteå IK -09 Vit - Mariehem SK (P09) Grön 2  -      
09
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 12, FC Vindeln
Vindelns IF - Täfteå IK P12 röd  -      
09
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09-Mariehem SK, halvplan 7v7  -      
09
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 10.45
 
Match p07-08 - Sävar  -      
09
10:15
sön
10:15    
Fotboll P 10, Porsche Center Arena (MSK Arena)
Mariehems SK - Täfteå P10 Lag 1  -      
09
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Multiarenan Sävar
Sävar - Täfteå Idrottsklubb  -      
09
09:30
sön
09:30    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 Vit - Umedalens IF P12 Gul  -      
09
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Mariehem P10-Täfteå P10 lag1 Matchstart 10:00
 
Match  -      
09
09:00
sön
09:00    
Fotboll F 10-11, Ersmarks IP
Ersmark IF röd - Täfteå Idrottsklubb F11  -      
09
09:00
sön
09:00    
Täfteborg bokningar, 5v5, matchstart 9.30
 
Täfteå IK p-12 Vit - Umedalens IF  -      
08
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Täfteborg
Täfteå IK - Friska Viljor FC1  -  2  
08
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå-friska Viljor div 2  -      
08
11:30
lör
11:30    
Fotboll P 07-08, Konstgräsplan
Täfteå IK - HTF  -      
08
11:30
lör
11:30    
Fotboll P 09, Konstgräsplan
Täfteå IK -09 Röd - Gimonäs Umeå IF P09 Sjöfru vit  -      
08
11:15
lör
11:15    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 11.30
 
Match p07-08 - HTF  -      
08
11:00
lör
11:00    
Fotboll Damjunior, Grubbevallen
Sandkerns SK Damjun vit - Täfteå IK Damjun /SIK2  -  0  
08
11:00
lör
11:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P09- Gimonäs , halvplan 7v7  -      
08
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Ifk Umeå  -      
08
09:30
lör
09:30    
Fotboll F 10-11, Ersmark IP
Ersmarks IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
08
09:30
lör
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 10:00  -      
07
18:45
fre
18:45    
Gimonäs Umeå IF - Täfteå/Sävar/Ersmark 20  -  0  
 
02
10:15
sön
10:15    
Fotboll Herrjunior, Sandviks IP
Sandviks IK 06 Svart - Täfteå IK P 04/055  -  1  
02
10:00
sön
10:00    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Röbäcks IF damjuniorer2  -  0  
02
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Röbäcks IF  -      
01
13:00
lör
13:00    
Fotboll Herr A-lag, Vildmannavallen
IFK Umeå - Täfteå Idrottsklubb  -      
JULI 2020
 
31
19:30
fre
19:30    
Tfte/Svar/Ersmark 2 - Sandåkernkamraternas IF3  -  0  
31
18:30
fre
18:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå div 4 - Sandåkern  -      
 
25
14:00
lör
14:00    
Robertsfors IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
 
05
13:00
sön
13:00    
Fotboll Damjunior, Grubbevallen
Sandkerns SK Damjun vit - Täfteå IK Damjun /SIK2  -  1  
03
18:30
fre
18:30    
Sandåkernkamraternas IF - Täfteå/Sävar/Ersmark 2  -      
JUNI 2020
 
28
16:15
sön
16:15    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Betsele IF 1  -      
28
15:30
sön
15:30    
Fotboll F 07-08, Röbäcks IP
Röbäcks IF F08 Blå - Täfteå Idrottsklubb  -      
28
15:30
sön
15:30    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7, Matchstart 16.15
 
Täfteå IK F-09 - Betselse IF 1  -      
28
13:30
sön
13:30    
Fotboll F 09, Umedalens IP Norr
Umedalens IF F09 - Täfteå IK F-09  -      
28
13:15
sön
13:15    
Fotboll Damjunior, Tegstunets IP
Ume Sdra DFF Damjunior - Täfteå IK Damjun /SIK2  -  2  
28
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 09, Björnvallen
Dorotea IF F/P 09 - Täfteå IK -09 Röd  -      
28
11:30
sön
11:30    
Fotboll P 11, Tegstunet
Teg - Täfteå Idrottsklubb  -      
28
11:00
sön
11:00    
Fotboll F 12, Konstgräsplan
Vännäs F-12 - Täfteå IK F-12  -      
28
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 röd - HTF P-12 Grön  -      
28
11:00
sön
11:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Röd) - HTF P-12 (Grön)  -      
28
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 10, Skogsvallens IP Aspvägen 30
Sävar IK P10 - Täfteå Idrottsklubb  -      
27
16:45
lör
16:45    
Fotboll PF 13, Sjöfruplanen
 
Gnomerna - Täfteå Idrottsklubb, Lag 2  -      
27
14:00
lör
14:00    
Fotboll Herr A-lag, Konstgräsplan 14.00
Täfteå IK - Stöde IF0  -  3  
27
13:45
lör
13:45    
Fotboll PF 13, Carlshöjdsplanen
 
Månstenen - Täfteå Idrottsklubb, Lag 1  -      
27
13:15
lör
13:15    
Fotboll P 07-08, Sjöfrun, Tomtebo
GUIF - Täfteå IK p07-08  -      
27
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 14.00
 
Täfteå-Stöde div 2  -      
27
12:30
lör
12:30    
Fotboll Herrjunior, Skogsvallen
Sävar IK herrjuniorer - Täfteå Idrottsklubb  -      
27
10:15
lör
10:15    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7
 
TIK F10 vs Gimonäs Umeå IF  -      
27
10:00
lör
10:00    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F10 - Gimonäs UIF F10  -      
27
09:30
lör
09:30    
Fotboll F 10-11, Sjöfruskolan
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
27
09:30
lör
09:30    
Fotboll P 12, Multiarenan
Sävar IK P12 Lag 2 - Täfteå IK P12 Vit  -      
26
18:30
fre
18:30    
Fotboll P 09, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P09 Tomtebogård Svart - Täfteå IK -09 Vit  -      
22
17:00
mån
17:00    
Fotboll P 12, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK P12 Vit - Umedalens IF P12 Gul  -      
 
21
18:00
sön
18:00    
Fotboll P 07-08, Täfteborg
Täfteå IK p07-08 - Ersboda SK  -      
21
17:45
sön
17:45    
Fotboll P 09, Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF P09 CSÅ Svart - Täfteå IK -09 Vit  -      
21
17:45
sön
17:45    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 18.00
 
Match Täfteå p07-08 - Ersboda  -      
21
17:00
sön
17:00    
Fotboll F 12, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Sävar IK Röd  -      
21
17:00
sön
17:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F12 5v5 matchstart 17:00  -      
21
16:00
sön
16:00    
Fotboll P 12, Multiarenan
Sävar IK P12 Lag 1 - Täfteå IK P12 röd  -      
21
15:45
sön
15:45    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Röd - Hörnsjö IF P09/10  -      
21
15:30
sön
15:30    
Fotboll F 07-08, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Stöcke IF F08/09  -      
21
15:15
sön
15:15    
 
TIK P09 - Hörnsjö IF, 7v7, matchstart 15:45  -      
21
15:15
sön
15:15    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7
 
TIK F07-08 vs Stöcke  -      
21
14:15
sön
14:15    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Sandvik P10  -      
21
14:00
sön
14:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 14:15
 
Täfteå P10-Sandvik P10, 7v7, halvplan  -      
21
13:00
sön
13:00    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Tegsödra Umeå IF f-09 vit  -      
21
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Teg Södra  -      
21
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 13:00  -      
21
12:45
sön
12:45    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7, Matchstart 13:00
 
Täfteå IK F-09 - Tegsödra Umeå IF F-09 Vit  -      
21
12:45
sön
12:45    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F11, 5v5, matchstart 13.00  -      
21
12:30
sön
12:30    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F11 - Ersmarks IK F11 röd  -      
21
11:30
sön
11:30    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Umedalen  -      
21
11:30
sön
11:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 11:30  -      
21
11:00
sön
11:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Vit) - Umedalens IF P12  -      
21
09:45
sön
09:45    
Fotboll F 10-11, Grubbevallen
Sandåkerns SK F10 - Täfteå IK F10  -      
18
19:30
tor
19:30    
Fotboll Herr A-lag, Electrolux Home Arena 19.30
Skellefteå FF - Täfteå IK1  -  1  
 
14
19:15
sön
19:15    
Fotboll F 07-08, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF F08 Tomtebo - Täfteå Idrottsklubb  -      
14
16:00
sön
16:00    
Fotboll Herrjunior, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK /ESK - Täfteå IK P 04/054  -  5  
14
13:30
sön
13:30    
Fotboll P 12, Stöckesbua IP
Stöcke IF PF-12 lag 2 - Täfteå IK P12 Vit  -      
14
13:15
sön
13:15    
Fotboll P 09, Ersmarks IP
Ersmarks IK P09 - Täfteå IK -09 Röd  -      
14
13:00
sön
13:00    
Fotboll P 07-08, Nordahlsvallen Hörnefors
Hörnefors IF - Täfteå IK p07-08  -      
14
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 14.00
 
TIK - Sandvik  -      
14
12:30
sön
12:30    
Fotboll Herr A-lag, Konstgräsplan 14.00
Täfteå Idrottsklubb - Sandviks IK  -      
14
12:30
sön
12:30    
Fotboll P 12, Stöckesbua IP
Stöcke IF PF-12 lag 1 - Täfteå IK P12 röd  -      
14
12:00
sön
12:00    
Fotboll F 12, Konstgräsplan
Ersmark - Täfteå Idrottsklubb  -      
14
10:30
sön
10:30    
Fotboll F 09, Storsjö Arena
Sandviks IK Svart - Täfteå IK F-09  -      
14
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 11, Ängen
obbola IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
14
10:00
sön
10:00    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Umedalens IF IFK Umeå5  -  2  
14
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 10, Nordahlsvallen
Hörnefors P10 - Täfteå Idrottsklubb  -      
14
09:30
sön
09:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Umedalens IF IF  -      
13
15:15
lör
15:15    
Fotboll P 07-08, Carlshöjdsskolan
GUIF - Täfteå IK p07-08  -      
13
11:00
lör
11:00    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Vit - HTF P09  -      
13
10:30
lör
10:30    
 
TIK P09 - HTF, 7v7, matchstart 11:00  -      
13
10:00
lör
10:00    
Fotboll F 10-11, Övrig plats
Röbäcks IF - Täfteå Idrottsklubb F11  -      
12
19:00
fre
19:00    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Spöland Vännäs IF3  -  5  
12
18:30
fre
18:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå IK P05+ - Spöland  -      
12
17:15
fre
17:15    
Fotboll P 07-08, Täfteborg
Täfteå IK p07-08 - Umedalens IF  -      
12
17:00
fre
17:00    
Täfteborg bokningar, 7v7, matchstart 17.15
 
Match Täfteå p07-08 - Umedalen  -      
10
17:30
ons
17:30    
Fotboll P 07-08, Röbäcks IP
Röbäcks IF - Täfteå IK p07-08  -      
10
17:00
ons
17:00    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 Vit - Röbäcks IF P12/13  -      
10
17:00
ons
17:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 17
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Vit) - Röbäcks IF P12/13  -      
 
07
18:30
sön
18:30    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Mariehem SK Grön3  -  4  
07
18:00
sön
18:00    
Fotboll Damjunior, Vännäs IP Konstgräs
Spöland Vännäs IF F Ungdom - Täfteå IK Damjun /SIK1  -  4  
07
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Mariehem grön  -      
07
14:00
sön
14:00    
Ersmarks IK P17 - Umeå FC Akademi P17  -      
07
13:45
sön
13:45    
Fotboll P 11, Röbäcks IP
Röbäcks IF - Täfteå Idrottsklubb  -      
07
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 13.30
 
P17 - Umeå FC 13.30  -      
07
12:00
sön
12:00    
Fotboll F 12, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - HTF F 12/13  -      
07
12:00
sön
12:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F12 5v5 matchstart 12:00  -      
07
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 12, Täfteborg gräsyta
Täfteå IK P12 Vit - Gimonäs Umeå IF P2012 CSÅ Svart  -      
07
11:00
sön
11:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Vit) - Gimonäs Umeå P12   -      
07
10:45
sön
10:45    
Fotboll P 07-08, Täfteborg
Täfteå IK p07-08 - Ersmarks IK  -      
07
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 10.45
 
Match p07-08 - Ersmark  -      
07
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - IFK UMEÅ  -      
07
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 12, Vildmannavallen IP
IFK Umeå 2 P12 - Täfteå IK P12 röd  -      
07
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 10:00  -      
07
09:15
sön
09:15    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Sandåkerns SK F09 Röd  -      
07
09:00
sön
09:00    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7, Matchstart: 9:15
 
Täfteå IK F-09 - Sandåkern SK F09 Röd  -      
06
15:00
lör
15:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan helplan 16.00
 
Täfteå - Sandvik  -      
06
14:00
lör
14:00    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Röd - Obbola IK p09/10  -      
06
13:30
lör
13:30    
 
TIK P09 - Obbola IK, 7v7, matchstart 14:00  -      
06
13:00
lör
13:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Umedalen svart  -      
06
12:30
lör
12:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 matchstart 13:00  -      
06
12:00
lör
12:00    
Fotboll P 07-08, Täfteborg
Täfteå IK p07-08 - Vindeln IF  -      
06
11:30
lör
11:30    
Täfteborg bokningar, 7v7, matchstart 12.00
 
Match Täfteå p07-08 - Vindeln  -      
06
10:15
lör
10:15    
Fotboll F 07-08, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Hörnefors IF F07/09  -      
06
10:15
lör
10:15    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7
 
TIK F07-08 vs Hörnefors IF  -      
06
10:15
lör
10:15    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7
 
TIK F10 vs Tegsödra Umeå  -      
06
10:00
lör
10:00    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F10 - TegSödra F10  -      
06
10:00
lör
10:00    
Fotboll P 09, MSK Arena
Mariehem SK (P09) Grön 1 - Täfteå IK -09 Vit  -      
06
09:00
lör
09:00    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Mariehem P10  -      
06
09:00
lör
09:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 09:00
 
Täfteå P10-Mariehem P10 vit, 7v7, halvplan  -      
06
09:00
lör
09:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F11, halvplan 5v5, matchstart 09.00  -      
06
08:30
lör
08:30    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F11 - Stöcke IF F11  -      
MAJ 2020
 
31
17:00
sön
17:00    
Fotboll P 12, Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF P-12 Blå Lag 2 - Täfteå IK P12 röd  -      
31
16:30
sön
16:30    
Fotboll F 10-11, Storsjö IP, Holmsund
Obbola IK F10 - Täfteå IK F10  -      
31
16:00
sön
16:00    
Fotboll Herrjunior, Björnvallen
Dorotea IF - Täfteå IK P 04/058  -  1  
31
16:00
sön
16:00    
Fotboll P 11, Multiarenan Sävar
Sävar Ik - Täfteå Idrottsklubb  -      
31
15:00
sön
15:00    
Fotboll P 07-08, Vännäs IP
Spöland/Vännäs IF - Täfteå IK p07-08  -      
31
15:00
sön
15:00    
Fotboll P 12, Hörnsjö IP
Hörnsjö IF P11/12 - Täfteå IK P12 Vit  -      
31
13:15
sön
13:15    
Fotboll P 10, Vännäs IP
Spöland Vännäs P10 - Täfteå Idrottsklubb  -      
31
13:00
sön
13:00    
Fotboll F 12, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Gimonäs Umeå IF F2012 Tomtebogård Vit   -      
31
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F12 5v5 matchstart 13.00  -      
31
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 07-08, Tannens ip, Lycksele
Lycksele IF - Täfteå IK p07-08  -      
31
11:45
sön
11:45    
Fotboll PF 13, Sjöfruplanen
 
Drakarna - Täfteå Idrottsklubb  -      
31
11:15
sön
11:15    
Fotboll PF 13, Carlshöjdsplanen
 
Bärnstenen - Täfteå Idrottsklubb  -      
31
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Vit - Stöcke IF P08/09  -      
31
10:30
sön
10:30    
Fotboll F 09, MSK Arena
Mariehem SK (F09) - Täfteå IK F-09  -      
31
10:30
sön
10:30    
 
TIK P09 - Stöcke IF, 7v7, matchstart 11:00  -      
31
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Gimonäs Umeå IF Tomtebogård svart.  -      
31
10:00
sön
10:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 10:00  -      
30
13:45
lör
13:45    
Fotboll P 09, Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P09 Sjöfru - Täfteå IK -09 Röd  -      
30
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå IK - IFK Umeå 14.00  -      
30
11:45
lör
11:45    
Fotboll F 07-08, Hissjö IP
HTF F- 08/09 - Täfteå Idrottsklubb  -      
30
07:30
lör
07:30    
Fotboll F 10-11, Övrig plats
Betsele IF - Täfteå Idrottsklubb  -      
29
18:00
fre
18:00    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Ersmarks IK p06/071  -  9  
29
18:00
fre
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå herrjuniorer - Ersmark 06/07  -      
27
18:15
ons
18:15    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Sandviks IK SIK/OIK7  -  1  
27
18:00
ons
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Sandviks IK SIK  -      
 
24
18:30
sön
18:30    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Umedalens IF P050  -  4  
24
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Umedalen P05  -      
24
15:30
sön
15:30    
Fotboll F 07-08, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Sandåkerns SK F08  -      
24
15:15
sön
15:15    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7
 
TIK F10 vs Ersmarks IK  -      
24
15:15
sön
15:15    
Täfteborg bokningar, TIK F07-08 vs Sandåkerns SK, halvplan 7v7
 
Match  -      
24
15:00
sön
15:00    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F10 - Ersmarks IK F10  -      
24
14:15
sön
14:15    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match F11, halvplan två 5v5 mål  -      
24
14:00
sön
14:00    
Fotboll F 10-11, Konstgräsplan
Täfteå IK F11 - Ersmarks IK F11  -      
24
14:00
sön
14:00    
Fotboll P 10, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Robertsfors P10  -      
24
14:00
sön
14:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 14:00
 
Täfteå P10-Robertsfors P10, 7v7, halvplan  -      
24
12:45
sön
12:45    
Fotboll P 09, Konstgräsplan
Täfteå IK -09 Röd - Umedalens IF p 09 Gul  -      
24
12:15
sön
12:15    
 
TIK P09 - Umedalens IF, 7v7, matchstart 12:45  -      
24
11:00
sön
11:00    
Fotboll F 12, Umedalens IP
Täfteå Idrottsklubb - Umedalen  -      
24
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 07-08, Täfteborg
Täfteå IK p07-08 - HTF  -      
24
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 11, Konstgräsplan
Täfteå Idrottsklubb - Spöland  -      
24
11:00
sön
11:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 11.00  -      
24
11:00
sön
11:00    
Täfteborg bokningar, Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Röd) - Mariehem SK (Grön)  -      
24
10:45
sön
10:45    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 11.00
 
Match Täfteå p07-08 - HTF  -      
24
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 12, Täfteborg
Täfteå IK P12 röd - Mariehem SK (P12) Grön 1  -      
24
10:00
sön
10:00    
Fotboll P 11, Storsjöhallen Arena
Sandvik - Täfteå Idrottsklubb  -      
23
14:00
lör
14:00    
Täfteborg bokningar, TIk - Team TG 15.00
 
Tävling  -      
23
11:00
lör
11:00    
Fotboll P 07-08, Täfteborg
Täfteå IK p07-08 - GUIF  -      
23
10:45
lör
10:45    
Täfteborg bokningar, 7v7 matchstart 11.00
 
Match Täfteå p07-08 - GUIF  -      
22
19:00
fre
19:00    
Fotboll Damjunior, Campus Arena
Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK Damjun /SIK6  -  3  
21
10:30
tor
10:30    
Fotboll P 09, Porsche Center Umeå Arena
Mariehem SK (P09) Vit 1 - Täfteå IK -09 Vit  -      
 
17
15:30
sön
15:30    
GUIF P17 - Ersmarks IK P17  -      
17
15:00
sön
15:00    
Fotboll Damjunior, Täfteborg
Täfteå IK Damjun /SIK - Ersmarks IK5  -  1  
17
15:00
sön
15:00    
Fotboll P 09, Storsjö Arena
Sandviks IK P-09 Gul - Täfteå IK -09 Röd  -      
17
14:30
sön
14:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Ersmarks IK  -      
17
13:15
sön
13:15    
Fotboll F 10-11, Sjöfruskolan, Tomtebo
Gimonäs UIF F10 - Täfteå Idrottsklubb F10  -      
17
13:15
sön
13:15    
Fotboll Herrjunior, Storsjö Arena
Sandviks IK P04 - Täfteå IK P 04/053  -  4  
17
11:30
sön
11:30    
Fotboll P 07-08, Grubbevallen
Sandåkerns SK - Täfteå IK p07-08  -      
17
11:00
sön
11:00    
Fotboll P 09, Täfteborg
Täfteå IK -09 Vit - IFK Umeå P-09  -      
17
10:45
sön
10:45    
Fotboll F 09, Täfteborg
Täfteå IK F-09 - Gimonäs Umeå IF F09 Tomtebo  -      
17
10:30
sön
10:30    
 
TIK P09 - IFK Umeå, 7v7, matchstart 11:00  -      
17
10:30
sön
10:30    
Täfteborg bokningar, Halvplan, 7v7, matchstart 10.45
 
Täfteå IK F-09 - GUIF F-09 Tomtebo  -      
17
10:00
sön
10:00    
Fotboll F 07-08, Tannens IP
Betsele IF F08 - Täfteå Idrottsklubb   -      
16
11:00
lör
11:00    
Fotboll P 07-08, Täfteborg
Täfteå IK p07-08 - IFK Umeå  -      
16
10:45
lör
10:45    
Täfteborg bokningar, 7v7 Matchstart 11.00
 
Match Täfteå P07-08 - IFK Umeå  -      
 
10
18:30
sön
18:30    
Fotboll Herrjunior, Täfteborg
Täfteå IK P 04/05 - Sandviks IK 06 Svart12  -  3  
10
18:00
sön
18:00    
Fotboll Damjunior, Röbäcks Arena
Röbäcks IF damjuniorer - Täfteå IK Damjun /SIK3  -  3  
10
18:00
sön
18:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIK P05+ - Sandvik P04  -      
10
17:30
sön
17:30    
Fotboll F 10-11, Sjöfruskolan, Tomtebo
Gimonäs UIF F11 - Täfteå Idrottsklubb F11  -      
09
11:15
lör
11:15    
Fotboll P 07-08, Träningsmatch Carlshöjdsskolans konstgräs
GUIF Carlshöjd - Täfteå IK p07-08  -      
09
11:00
lör
11:00    
Fotboll F 07-08, Skogsvallens IP
Sävar IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
09
10:15
lör
10:15    
Fotboll P 07-08, Träningsmatch, Carlshöjdsskolans konstgräs
GUIF Carlshöjd - Täfteå IK p07-08  -      
 
03
17:30
sön
17:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match P06  -      
03
13:00
sön
13:00    
Fotboll Herrjunior, FC Vindeln
Vindelns IF - Täfteå IK P 04/058  -  1  
03
12:00
sön
12:00    
Fotboll Damjunior, Konstgräsplan
Täfteå IK Damjun /SIK - Sandåkerns SK Damjun vit0  -  5  
03
11:30
sön
11:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK/Sandåkerns SK  -      
APRIL 2020
 
29
18:00
ons
18:00    
Täfteborg bokningar, Täfteå IK 2 - GUIF
 
Tävling  -      
28
19:30
tis
19:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå IK - Umeå FC P17 20.00  -      
 
26
16:30
sön
16:30    
Täfteå Idrottsklubb - GUIF P17  -      
26
16:00
sön
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 16.30
 
P17 - Guif  -      
26
13:30
sön
13:30    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå IK P05+ - Ersmarks 06/07  -      
26
12:00
sön
12:00    
Fotboll Damjunior, Storsjöarena
Sandvik/Obbola Damjun - Täfteå Damjun  -      
25
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå-Boden  -      
22
19:30
ons
19:30    
Fotboll Herrjunior, Mariehem MSK Arena
Mariehem grön - Täfteå Idrottsklubb  -      
 
19
16:00
sön
16:00    
Sandåkerns SK - Ersmark P17  -      
19
14:15
sön
14:15    
Fotboll Damjunior, Campus Universitetet
GUIF Damjun - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
16:00
lör
16:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan 16.30
 
Täfteå 2 IFK Umeå 2  -      
18
13:15
lör
13:15    
Umeå Södra Damjun - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
13:00
lör
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
Täfteå IK - IFK Umeå 14.00  -      
 
05
15:00
sön
15:00    
Fotboll Täfteå/Sävar Div 4, Tältet, Umeå Energi Arena Sol
Täfteå Idrottsklubb div 4 - Robertsfors  -      
MARS 2020
 
28
15:00
lör
15:00    
Fotboll Herr A-lag, Fotbollstältet
Team TG - Täfteå Idrottsklubb  -      
28
12:15
lör
12:15    
Täfteå Idrottsklubb - IFK Holmsund  -      
 
22
14:00
sön
14:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF F07  -      
22
12:00
sön
12:00    
Fotboll Herr A-lag, UEA Sol (Tältet)
Täfteå Idrottsklubb - Sandviks IK  -      
22
12:00
sön
12:00    
Täfteå division 4 - Täfteå division 2  -      
22
11:30
sön
11:30    
Innebandy P 04, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Täfteå IK/Sävar IK  -      
 
15
13:30
sön
13:30    
Innebandy F 06, Vildmannahallen
Team Thorengruppen SK - Täfteå IK  -      
14
16:45
lör
16:45    
Täfteå Idrottsklubb - Röbäcks IF  -      
14
14:30
lör
14:30    
Innebandy P 04, Sävaråhallen
Täfteå IK/Sävar IK - Obbola IK  -      
14
12:00
lör
12:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK - Röbäcks IF  -      
14
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd  -      
11
19:10
ons
19:10    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF  -      
09
18:00
mån
18:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Vindelns IF4  -  2  
 
08
13:00
sön
13:00    
Täfteborg bokningar, Konstgräsplan
 
TIk div 4 - Robertsfors  -      
08
12:30
sön
12:30    
Tegs SK - Täfteå Idrottsklubb  -      
08
10:00
sön
10:00    
Skidor, Bollnäs
 
Skidor » 
Volkswagen Cup
  -      
07
12:30
lör
12:30    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena Sol (Tältet)
Umeå FC Akademi - Täfteå Idrottsklubb  -      
07
09:00
lör
09:00    
Skidor, Bollnäs
 
Skidor » 
Volkswagen Cup
  -      
06
13:00
fre
13:00    
Skidor, Bollnäs
 
Skidor » 
Volkswagen Cup
  -      
04
14:00
ons
14:00    
Futsal P 07-08, Skelleftebygg Sportlovscup 2020
Täfteå IK - Bergnäset AIK  -      
04
12:40
ons
12:40    
Futsal P 07-08, Skelleftebygg Sportlovscup 2020
Täfteå IK - Sunnanå SK  -      
04
10:00
ons
10:00    
Futsal P 07-08, Skelleftebygg Sportlovscup 2020
 
Täfteå IK - Sk Storm  -      
02
10:00
mån
10:00    
Skidor, Järpen
 
Skidor » 
Folksam Cup
  -      
 
01
10:00
sön
10:00    
Skidor, Järpen
 
Skidor » 
Folksam Cup
  -      
FEBRUARI 2020
 
29
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 04, Bråvallahallen
Hörnefors IF/Håknäs - Täfteå IK/Sävar IK6  -  1  
29
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 03/04/05, Täftehallen
Täfteå IK /Sävar IK - Holmsund City IBC7  -  11
29
10:00
lör
10:00    
Skidor, Järpen
 
Skidor » 
Folksam Cup
  -      
26
19:10
ons
19:10    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
 
23
15:30
sön
15:30    
Innebandy P 06, Musköten 2
IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Täfteå IK1  -  4  
23
13:00
sön
13:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå Idrottsklubb - Spöland/Vännäs  -      
23
12:30
sön
12:30    
Innebandy P 09, Olasjöhallen
Holmsund City IBC - Täfteå IK  -      
23
11:15
sön
11:15    
Innebandy P 06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK/Sävar IK3  -  4  
23
11:00
sön
11:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF /F08Vit  -      
23
09:30
sön
09:30    
Innebandy P 05, Midgårdshallen
Gimonäs P05 Vit - Sävar IK/Täfteå IK  -      
23
sön
00:00    
Innebandy P 06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK/Sävar IK3  -  4  
23
sön
00:00    
Innebandy P 06, Musköten 2
IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Täfteå IK1  -  4  
22
15:00
lör
15:00    
Innebandy F 10, Bräntbergsskolan
Obbola och Holmsund - Täfteå Idrottsklubb  -      
22
13:30
lör
13:30    
Innebandy PF 07, Vildmannahallen
Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Täfteå IK/P079  -  0  
22
12:30
lör
12:30    
Futsal Herr, Ersängshallen
Tegsödra Umeå IF 1 - Täfteå IK Futsal P04/0510  -  2  
22
12:00
lör
12:00    
Innebandy Herr A-lag, Balderhallen A
Gamla Stan IBK Ungdom - Täfteå IK6  -  6  
22
11:20
lör
11:20    
Fotboll Herr A-lag, Arcushallen
Bergnäsets AIK - Täfteå Idrottsklubb1  -  1  
22
10:00
lör
10:00    
 
Skidor » 
Laxspelen - INSTÄLLT
  -      
22
lör
00:00    
Innebandy F 06, Musköten 2
Hissjö SK/Vit - Täfteå IK1  -  4  
21
20:50
fre
20:50    
Fotboll Herr A-lag, Arcushallen
TP 47 - Täfteå Idrottsklubb0  -  3  
21
18:30
fre
18:30    
Innebandy P 05, Vildmannahallen
Umeå City IBF Vit2 - Sävar IK/Täfteå IK  -      
21
17:30
fre
17:30    
Innebandy P 06, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Tegs SK IBF/Sandåkerns SK2  -  1  
 
16
13:30
sön
13:30    
Innebandy F 03/04/05, Örnsköldsviks Sporthall
Gullänget-Kroksta IBS - Täfteå IK/Sävar IK4  -  3  
16
11:30
sön
11:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK  -      
16
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 11, Täftehallen
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
15
15:30
lör
15:30    
Innebandy P 08, Musköten 1
Sandåkerns SK/Vit - Täfteå IK  -      
15
15:30
lör
15:30    
Innebandy P 10/11, Umeå Energi Arena Öst
Röbäcks IF/Blå - Täfteå IK  -      
15
15:00
lör
15:00    
Innebandy P 06, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Sävar IK /Blå3  -  2  
15
14:00
lör
14:00    
Innebandy PF 07, Täftehallen
Täfteå IK /P07 - Obbola IK4  -  3  
15
13:30
lör
13:30    
Innebandy F 07/08, Musköten 2
IBF Dalen /Vit - Täfteå IK  -      
15
13:00
lör
13:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Vindelns IF3  -  9  
15
12:00
lör
12:00    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen/F10Svart  -      
15
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK  -      
15
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 10/11, Umeå Energi Arena Öst
Täfteå IK - Holmsund City IBC/Grön  -      
15
11:00
lör
11:00    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF /Sjöfru  -      
15
10:30
lör
10:30    
Skidor, Täfteborg
 
Skidor » 
KM - klassisk stil
  -      
15
09:00
lör
09:00    
 
KM i Skidor   -      
14
19:15
fre
19:15    
Futsal P 06, Musköten
Umedalen - Täfteå Idrottsklubb  -      
14
18:30
fre
18:30    
Innebandy P 04, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Täfteå IK/Sävar IK2  -  1  
14
18:30
fre
18:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Täfteå IK/Sävar IK  -      
12
20:00
ons
20:00    
Futsal Herr, Täfteåhallen
Täfteå IK Futsal P04/05 - Sandåkerns SK P053  -  9  
 
09
14:30
sön
14:30    
Innebandy P 09, Sävaråhallen
Sävar IK - Täfteå IK  -      
09
14:00
sön
14:00    
Futsal Herr, Vildmannahallen
Gimonäs Umeå IF P14 - Täfteå IK Futsal P04/054  -  2  
09
13:30
sön
13:30    
Innebandy PF 07, Sävaråhallen
Sävar IK/P08 - Täfteå IK/P077  -  3  
09
13:00
sön
13:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK - Sandåkerns SK/Vit  -      
09
12:30
sön
12:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF Blå  -      
09
12:00
sön
12:00    
Innebandy P 06, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/To-Vit7  -  4  
09
11:30
sön
11:30    
Innebandy F 07/08, Ersängshallen
Ersboda SK - Täfteå IK  -      
09
11:00
sön
11:00    
Skidor, Matfors
 
Skidor » 
USM
  -      
09
10:30
sön
10:30    
Innebandy F 09, Vildmannahallen
Sandåkerns SK - Täfteå IK  -      
08
14:30
lör
14:30    
Innebandy P 06, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Sävar IK/Blå5  -  2  
08
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK  -      
08
13:15
lör
13:15    
Fotboll Täfteå/Sävar Div 4, Tältet, Umeå Energi Arena Sol
Mariehem SK - Täfteå Idrottsklubb  -      
08
12:30
lör
12:30    
Futsal P 09, Grubbeskolan
Täfteå IK - Hissjö SK HTF P09  -      
08
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 06, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK5  -  7  
08
11:00
lör
11:00    
Futsal P 09, Grubbeskolan
Täfteå IK - Obbola IK P09/10  -      
08
09:00
lör
09:00    
Skidor, Matfors
 
Skidor » 
USM
  -      
07
19:00
fre
19:00    
Innebandy Herr A-lag, Vildmannahallen
Täfteå IK - Umeå City IBF13  -  5  
07
18:30
fre
18:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK  -      
07
10:00
fre
10:00    
Skidor, Matfors
 
Skidor » 
USM
  -      
 
02
13:15
sön
13:15    
Futsal P 06, Ersängshallen
Teg - Täfteå Idrottsklubb  -      
02
13:00
sön
13:00    
Futsal P 07-08, Ålidhemshallen
Täfteå IK - GUIF Carlshöjd  -      
02
12:15
sön
12:15    
Futsal P 07-08, Ålidhemshallen
GUIF Tomtebo - Täfteå IK  -      
02
11:00
sön
11:00    
Innebandy P 05, Midgårdshallen
Umeå City IBF 05-06 - Sävar IK/Täfteå IK  -      
02
10:30
sön
10:30    
Fotboll P 11, Bräntbergsskolan
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
01
15:30
lör
15:30    
Innebandy P 06, Musköten 2
IBF Dalen/P07 - Sävar IK/Täfteå IK3  -  5  
01
13:00
lör
13:00    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK - IBF Dalen/Vit  -      
01
12:00
lör
12:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK  -      
01
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 10, Sävaråhallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
01
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 10, Sävaråhallen
Holmsund och Umeå City - Täfteå F10/11  -      
01
11:30
lör
11:30    
Innebandy Herr A-lag, Midgårdshallen
IBK Umeå Norr - Täfteå IK13  -  4  
01
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 05, Musköten 2
IBF Dalen Vit - Sävar IK/Täfteå IK  -      
JANUARI 2020
 
31
18:30
fre
18:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF Vit  -      
30
20:10
tor
20:10    
Innebandy P 04, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Umeå City IBF /Vit2  -  6  
27
20:00
mån
20:00    
Innebandy Herr A-lag, Bråvallahallen
Täfteå IK - Hörnefors IF5  -  2  
 
26
19:30
sön
19:30    
Futsal P 06, Ersängshallen
Sörfors - Täfteå Idrottsklubb  -      
26
13:45
sön
13:45    
Futsal P 09, hagahallen
IFK Umeå - Täfteå Idrottsklubb  -      
26
12:15
sön
12:15    
Futsal P 09, Hagahallen
Mariehem SK - Täfteå IK  -      
26
09:15
sön
09:15    
Innebandy P 08, Midgårdshallen
IBF Dalen /Södra/Svart - Täfteå IK  -      
25
15:15
lör
15:15    
Fotboll Herr A-lag, Umeå Energi Arena
Täfteå Idrottsklubb - Teg SK5  -  2  
25
14:30
lör
14:30    
Futsal Herr, Ersängshallen
Täfteå IK Futsal P04/05 - Tegsödra Umeå IF 10  -  7  
25
14:00
lör
14:00    
Innebandy P 05, Umeå Energi Arena Väst
IBF Dalen Svart - Sävar IK/Täfteå IK  -      
25
12:00
lör
12:00    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Bygdeå GIF  -      
25
11:00
lör
11:00    
Innebandy P 06, FC Vindeln
Vindelns IF - Täfteå IK/Sävar IK1  -  11
25
11:00
lör
11:00    
Innebandy PF 07, Täftehallen
Täfteå IK/P07 - Gimonäs Umeå IF/Vit5  -  11
24
18:30
fre
18:30    
Innebandy F 03/04/05, Umeå Energi Arena Vatten
Täfteå IK/Sävar IK - Röbäcks IF1  -  6  
21
20:00
tis
20:00    
Innebandy P 05, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK  -      
 
19
17:15
sön
17:15    
Futsal P 06, Ersängshallen
Täfteå Idrottsklubb - Mariehems SK  -      
19
14:00
sön
14:00    
Innebandy Herr A-lag, Vildmannahallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF6  -  3  
19
13:30
sön
13:30    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Umeå City IBF/Blå - Täfteå IK  -      
19
12:30
sön
12:30    
Innebandy F 09, Midgårdshallen
Umeå City IBF/F10Vit - Täfteå IK  -      
19
12:30
sön
12:30    
Innebandy P 06, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit3  -  2  
19
11:45
sön
11:45    
Futsal P 07-08, Campushallen, Skellefteå
Täfteå IK - IFK Umeå  -      
19
11:00
sön
11:00    
Futsal P 07-08, Campushallen, Skellefteå
Morön BK - Täfteå IK  -      
19
10:30
sön
10:30    
Innebandy P 10/11, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC/Gul  -      
18
14:30
lör
14:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK P06  -      
18
14:00
lör
14:00    
Fotboll P 11, Ålidhemshallen
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
18
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 04, Sävaråhallen
Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit2  -  3  
18
13:00
lör
13:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå IK - Umeå City IBF  -      
18
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 08, Sjöfruhallen
Gimonäs Umeå IF/Sof/Åhem - Täfteå IK  -      
18
12:00
lör
12:00    
Innebandy P 06, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Obbola IK7  -  0  
18
11:00
lör
11:00    
Innebandy PF 07, Täftehallen
Täfteå IK /P07 - IBF Dalen /P071  -  1  
18
10:30
lör
10:30    
Innebandy F 06, Vildmannahallen
Sandåkerns SK - Täfteå IK1  -  1  
18
10:30
lör
10:30    
Innebandy F 10, Hammarhallen Vännäs
 
- Täfteå Idrottsklubb  -      
17
19:30
fre
19:30    
Futsal Herr, Musköten 1
Sandåkerns SK P05 - Täfteå IK Futsal P04/058  -  1  
16
20:30
tor
20:30    
IBS Dalen - Täfteå IK4  -  4  
16
18:00
tor
18:00    
Innebandy F 03/04/05, Täftehallen
Täfteå idrottsklubb - Täfteå Idrottsklubb  -      
 
12
15:30
sön
15:30    
Futsal Herr, Ersängshallen
Täfteå IK Futsal P04/05 - Gimonäs Umeå IF P145  -  5  
12
14:30
sön
14:30    
Innebandy P 05, Musköten 1
Sandåkerns SK P06 - Sävar IK/Täfteå IK  -      
12
13:00
sön
13:00    
Innebandy F 07/08, Musköten 2
IBF Dalen /Svart - Täfteå IK  -      
12
13:00
sön
13:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC  -      
12
12:30
sön
12:30    
Innebandy P 06, Olasjöhallen
Obbola IK - Sävar IK/Täfteå IK3  -  7  
12
12:00
sön
12:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Holmsund City IBC5  -  2  
11
15:15
lör
15:15    
Futsal P 06, Storsjöhallen
Sandviks IK - Täfteå Idrottsklubb  -      
11
14:30
lör
14:30    
Innebandy P 04, Balderhallen B
Skellefteå IBS - Täfteå IK/Sävar IK6  -  2  
11
14:00
lör
14:00    
Innebandy F 03/04/05, Sävaråhallen
Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen1  -  5  
11
14:00
lör
14:00    
Innebandy Herr A-lag, Täftehallen
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF13  -  8  
11
14:00
lör
14:00    
Innebandy P 12, Täftehallen
Täfteå - Täfteå Idrottsklubb  -      
11
13:30
lör
13:30    
Innebandy PF 07, FC Vindeln
Vindelns IF - Täfteå IK/P071  -  6  
11
13:15
lör
13:15    
Futsal P 09, Bräntbergsskolan
Täfteå IK - Hissjö SK HTF P09  -      
11
12:30
lör
12:30    
Futsal P 09, Bräntbergsskolan
Mariehem SK - Täfteå IK  -      
11
12:00
lör
12:00    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Obbola IK  -      
11
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 05, Storsjöhallen
Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK  -      
11
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 09, Täftehallen
Täfteå IK - Sävar IK/F09  -      
11
10:30
lör
10:30    
Innebandy P 06, Sävaråhallen
Sävar IK/P08 - Täfteå IK/Sävar IK6  -  5  
 
05
12:15
sön
12:15    
Fotboll P 11, Bräntbergsskolan
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
05
12:00
sön
12:00    
Täfteborg bokningar, Bräntbergsskolan
 
Tävling  -      
05
11:40
sön
11:40    
Futsal P 07-08, Täftehallen
Täfteå IK - Morön BK  -      
05
11:00
sön
11:00    
 
Täfteå Idrottsklubb -   -      
05
10:00
sön
10:00    
Futsal P 07-08, Täftehallen
Täfteå IK - Obbola IK  -      
DECEMBER 2019
 
28
08:00
lör
08:00    
Vaxholm - Täfteå Idrottsklubb  -      
27
11:00
fre
11:00    
Storvreta - Täfteå Idrottsklubb  -      
24
10:30
tis
10:30    
Innebandy P 04, Sävaråhallen
Täfteå IK/Sävar IK - Röbäcks IF  -      
 
22
12:30
sön
12:30    
Innebandy P 04, Sävaråhallen
Täfteå IK/Sävar IK - Spöland Vännäs IF7  -  4  
21
14:00
lör
14:00    
Innebandy Herr A-lag, Vildmannahallen
Täfteå IK - FBC Moröbacke6  -  10
20
19:00
fre
19:00    
Futsal P 06, Martinssonhallen
Robertsfors ik - Täfteå Idrottsklubb  -      
16
19:15
mån
19:15    
Innebandy F 03/04/05, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - Umeå City IBF/Vit3  -  7  
 
15
15:45
sön
15:45    
Futsal P 07-08, Bräntbergsskolan
Obbola IK - Täfteå IK  -      
15
15:30
sön
15:30    
Futsal Herr, Vildmannahallen
Tegsödra Umeå IF 1 - Täfteå IK Futsal P04/05  -      
15
15:00
sön
15:00    
Innebandy P 12, Sjöfruskolan
Gnomerna - Täfteå Idrottsklubb  -      
15
14:00
sön
14:00    
Futsal P 06, Ersängshallen
Täfteå Idrottsklubb - Röbäck  -      
15
13:30
sön
13:30    
Futsal P 07-08, Bräntbergsskolan
GUIF Tomtebo - Täfteå IK  -      
15
13:30
sön
13:30    
Innebandy F 07/08, Elofssonhallen
Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK  -      
15
13:00
sön
13:00    
Innebandy P 09, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Vit  -      
15
12:40
sön
12:40    
Innebandy P 10/11, Umeå Energi Arena Väst
 
Täfteå Idrottsklubb - Blandat  -      
15
12:00
sön
12:00    
Fotboll P 11, Ålidhemshallen
Gimonäs - Täfteå Idrottsklubb  -      
15
12:00
sön
12:00    
Innebandy P 06, Täftehallen
Täfteå IK/P07 - Täfteå IK/Sävar IK5  -  8  
15
12:00
sön
12:00    
Innebandy PF 07, Täftehallen
Täfteå IK/P07 - Täfteå IK/Sävar IK5  -  8  
15
11:00
sön
11:00    
Innebandy F 06, Täftehallen
Täfteå IK - Team Thorengruppen SK5  -  8  
15
10:30
sön
10:30    
Innebandy P 05, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK  -      
15
sön
00:00    
Innebandy PF 07, Täftehallen
Täfteå IK /P07 - Täfteå IK/Sävar IK5  -  8  
14
17:15
lör
17:15    
Futsal P 09, Täfteåhallen
Obbola IK P09/10 - Täfteå IK  -      
14
15:00
lör
15:00    
Futsal P 09, Täfteåhallen
Täfteå IK - Mariehem SK  -      
14
13:30
lör
13:30    
Innebandy P 04, Olasjöhallen
Obbola IK - Täfteå IK/Sävar IK7  -  3  
14
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 05, Musköten 2
IBF Dalen Södra - Sävar IK/Täfteå IK  -      
14
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 08, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Täfteå IK  -      
14
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 06, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK3  -  5  
14
11:15
lör
11:15    
Innebandy P 05, Sjöfruhallen
GUIF - Sävar IK/Täfteå IK  -      
14
10:00
lör
10:00    
Innebandy F 10, Umeå Energi Arena Vatten
 
- Täfteå Idrottsklubb  -      
 
08
14:00
sön
14:00    
Futsal P 09, Bräntbergsskolan
IFK Umeå P-09 - Täfteå IK  -      
08
14:00
sön
14:00    
Innebandy F 03/04/05, Sävaråhallen
Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF0  -  7  
08
13:30
sön
13:30    
Innebandy P 09, Elofssonhallen
Röbäcks IF - Täfteå IK  -      
08
13:15
sön
13:15    
Futsal P 09, Bräntbergsskolan
Hissjö SK HTF P09 - Täfteå IK  -      
08
12:30
sön
12:30    
Innebandy F 09, Elofssonhallen
Röbäcks IF/F10 - Täfteå IK  -      
08
10:30
sön
10:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen Svart  -      
07
14:00
lör
14:00    
Innebandy P 06, Täftehallen
Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen /P079  -  1  
07
13:30
lör
13:30    
Innebandy PF 07, Sävaråhallen
Sävar IK /Blå - Täfteå IK /P078  -  2  
07
12:30
lör
12:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen Vit  -      
07
12:00
lör
12:00    
Innebandy P 08, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF /Vit  -      
07
11:30
lör
11:30    
Innebandy F 06, Midgårdshallen
Umeå City IBF F07 - Täfteå IK3  -  1  
07
11:30
lör
11:30    
Innebandy Herr A-lag, Vildmannahallen
Täfteå IK - IK SPIF Umeå9  -  4  
07
11:30
lör
11:30    
Innebandy P 05, Sävaråhallen
Sävar IK/Täfteå IK - Obbola IK  -      
07
11:00
lör
11:00    
Innebandy F 07/08, Täftehallen
Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF  -      
07
10:30
lör
10:30    
Futsal Herr, Ersängshallen
Täfteå IK Futsal P04/05 - Sandåkerns SK P05  -