Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Tävlingar
JANUARI 2020
 
05
12:00
sön
12:00    
Bräntbergsskolan
 
Tävling  -      
FEBRUARI 2020
 
15
09:00
lör
09:00    
Klubbstugan
 
KM i Skidor   -      
MARS 2020
 
08
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan
 
TIk div 4 - Robertsfors  -      
APRIL 2020
 
18
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå IK - IFK Umeå 14.00  -      
18
16:00
lör
16:00    
Konstgräsplan 16.30
 
Täfteå 2 IFK Umeå 2  -      
 
25
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå-Boden  -      
26
13:30
sön
13:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå IK P05+ - Ersmarks 06/07  -      
26
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan 16.30
 
P17 - Guif  -      
 
28
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå IK - Umeå FC P17 20.00  -      
29
18:00
ons
18:00    
Täfteå IK 2 - GUIF
 
Tävling  -      
MAJ 2020
 
03
11:30
sön
11:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK/Sandåkerns SK  -      
03
17:30
sön
17:30    
Konstgräsplan
 
Match P06  -      
 
10
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
TIK P05+ - Sandvik P04  -      
 
16
10:45
lör
10:45    
7v7 Matchstart 11.00
 
Match Täfteå P07-08 - IFK Umeå  -      
17
10:30
sön
10:30    
Halvplan
 
TIK P09 - IFK Umeå, 7v7, matchstart 11:00  -      
17
10:30
sön
10:30    
Halvplan, 7v7, matchstart 10.45
 
Täfteå IK F-09 - GUIF F-09 Tomtebo  -      
17
14:30
sön
14:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Ersmarks IK  -      
 
23
10:45
lör
10:45    
7v7 matchstart 11.00
 
Match Täfteå p07-08 - GUIF  -      
23
14:00
lör
14:00    
TIk - Team TG 15.00
 
Tävling  -      
24
10:45
sön
10:45    
7v7 matchstart 11.00
 
Match Täfteå p07-08 - HTF  -      
24
11:00
sön
11:00    
Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Röd) - Mariehem SK (Grön)  -      
24
11:00
sön
11:00    
Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 11.00  -      
24
12:15
sön
12:15    
Halvplan
 
TIK P09 - Umedalens IF, 7v7, matchstart 12:45  -      
24
14:00
sön
14:00    
Matchstart 14:00
 
Täfteå P10-Robertsfors P10, 7v7, halvplan  -      
24
14:15
sön
14:15    
Konstgräsplan
 
Match F11, halvplan två 5v5 mål  -      
24
15:15
sön
15:15    
TIK F07-08 vs Sandåkerns SK, halvplan 7v7
 
Match  -      
24
15:15
sön
15:15    
Halvplan, 7v7
 
TIK F10 vs Ersmarks IK  -      
24
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Umedalen P05  -      
 
27
18:00
ons
18:00    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Sandviks IK SIK  -      
29
18:00
fre
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå herrjuniorer - Ersmark 06/07  -      
30
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå IK - IFK Umeå 14.00  -      
31
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 10:00  -      
31
10:30
sön
10:30    
Halvplan
 
TIK P09 - Stöcke IF, 7v7, matchstart 11:00  -      
31
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan
 
Match F12 5v5 matchstart 13.00  -      
JUNI 2020
 
06
09:00
lör
09:00    
Konstgräsplan
 
Match F11, halvplan 5v5, matchstart 09.00  -      
06
09:00
lör
09:00    
Matchstart 09:00
 
Täfteå P10-Mariehem P10 vit, 7v7, halvplan  -      
06
10:15
lör
10:15    
Halvplan, 7v7
 
TIK F07-08 vs Hörnefors IF  -      
06
10:15
lör
10:15    
Halvplan, 7v7
 
TIK F10 vs Tegsödra Umeå  -      
06
11:30
lör
11:30    
7v7, matchstart 12.00
 
Match Täfteå p07-08 - Vindeln  -      
06
12:30
lör
12:30    
Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 matchstart 13:00  -      
06
13:30
lör
13:30    
Halvplan
 
TIK P09 - Obbola IK, 7v7, matchstart 14:00  -      
06
15:00
lör
15:00    
Konstgräsplan helplan 16.00
 
Täfteå - Sandvik  -      
07
09:00
sön
09:00    
Halvplan, 7v7, Matchstart: 9:15
 
Täfteå IK F-09 - Sandåkern SK F09 Röd  -      
07
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 10:00  -      
07
10:30
sön
10:30    
7v7 matchstart 10.45
 
Match p07-08 - Ersmark  -      
07
11:00
sön
11:00    
Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Vit) - Gimonäs Umeå P12   -      
07
12:00
sön
12:00    
Konstgräsplan
 
Match F12 5v5 matchstart 12:00  -      
07
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan 13.30
 
P17 - Umeå FC 13.30  -      
07
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Mariehem grön  -      
 
10
17:00
ons
17:00    
Matchstart 17
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Vit) - Röbäcks IF P12/13  -      
12
17:00
fre
17:00    
7v7, matchstart 17.15
 
Match Täfteå p07-08 - Umedalen  -      
12
18:30
fre
18:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå IK P05+ - Spöland  -      
13
10:30
lör
10:30    
Halvplan
 
TIK P09 - HTF, 7v7, matchstart 11:00  -      
14
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Umedalens IF IF  -      
14
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan 14.00
 
TIK - Sandvik  -      
 
21
11:00
sön
11:00    
Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Vit) - Umedalens IF P12  -      
21
11:30
sön
11:30    
Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 11:30  -      
21
12:45
sön
12:45    
Halvplan, 7v7, Matchstart 13:00
 
Täfteå IK F-09 - Tegsödra Umeå IF F-09 Vit  -      
21
12:45
sön
12:45    
Konstgräsplan
 
Match F11, 5v5, matchstart 13.00  -      
21
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 13:00  -      
21
14:00
sön
14:00    
Matchstart 14:15
 
Täfteå P10-Sandvik P10, 7v7, halvplan  -      
21
15:15
sön
15:15    
Halvplan
 
TIK P09 - Hörnsjö IF, 7v7, matchstart 15:45  -      
21
15:15
sön
15:15    
Halvplan, 7v7
 
TIK F07-08 vs Stöcke  -      
21
17:00
sön
17:00    
Konstgräsplan
 
Match F12 5v5 matchstart 17:00  -      
21
17:45
sön
17:45    
7v7 matchstart 18.00
 
Match Täfteå p07-08 - Ersboda  -      
 
27
10:15
lör
10:15    
Halvplan, 7v7
 
TIK F10 vs Gimonäs Umeå IF  -      
27
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan 14.00
 
Täfteå-Stöde div 2  -      
28
11:00
sön
11:00    
Matchstart 11.00
 
Match 5v5 Täfteå IK P12 (Röd) - HTF P-12 (Grön)  -      
28
15:30
sön
15:30    
Halvplan, 7v7, Matchstart 16.15
 
Täfteå IK F-09 - Betselse IF 1  -      
JULI 2020
 
31
18:30
fre
18:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå div 4 - Sandåkern  -      
AUGUSTI 2020
 
02
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Röbäcks IF  -      
 
08
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan
 
Match P11 5v5 Matchstart 10:00  -      
08
11:00
lör
11:00    
Konstgräsplan
 
TIK P09- Gimonäs , halvplan 7v7  -      
08
11:15
lör
11:15    
7v7 matchstart 11.30
 
Match p07-08 - HTF  -      
08
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå-friska Viljor div 2  -      
09
09:00
sön
09:00    
5v5, matchstart 9.30
 
Täfteå IK p-12 Vit - Umedalens IF  -      
09
09:30
sön
09:30    
Mariehem P10-Täfteå P10 lag1 Matchstart 10:00
 
Match  -      
09
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09-Mariehem SK, halvplan 7v7  -      
09
10:30
sön
10:30    
7v7 matchstart 10.45
 
Match p07-08 - Sävar  -      
09
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Vindeln  -      
 
16
09:45
sön
09:45    
5v5, matchstart 10.00
 
Täfteå IK P-12 Röd - Tegssödra Umeå IF   -      
16
10:30
sön
10:30    
Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 2 vs Röbäck P10 - 1  -      
16
11:30
sön
11:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Gimonäs Umeå IF  -      
16
13:00
sön
13:00    
Matchstart 13:30
 
Täfteå P10 - 1 vs Lycksele P10  -      
16
14:00
sön
14:00    
Konstgräsplan
 
Match Täfteå - Gimonäs F12 5v5, matchstart 14.00  -      
16
15:15
sön
15:15    
halvplan 7-manna (matchstart 15.30)
 
TIK F07-08 vs IFK Umeå F-08  -      
16
15:15
sön
15:15    
7-manna halvplan (matchstart 15.30)
 
TIK F10 vs Gimonäs  -      
 
19
18:00
ons
18:00    
Täfteå IK 2 - Mariehems SK
 
Tävling  -      
22
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Gimonäs, halvplan 7v7   -      
22
10:15
lör
10:15    
7v7, halvplan, matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Mariehems SK   -      
22
11:45
lör
11:45    
7v7 matchstart 12.00
 
match p07-08 - MSK  -      
22
11:45
lör
11:45    
Konstgräsplan
 
Match F11, 5v5, matchstart 12.00  -      
22
14:00
lör
14:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå-Piteå div 2  -      
23
09:00
sön
09:00    
Konstgräsplan
 
P 11 Match 5v5 Matchstart 09:30  -      
23
09:15
sön
09:15    
5v5, matchstart 9.30
 
Täfteå IK P-12 Vit- Mariehems SK   -      
23
10:30
sön
10:30    
Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 1 vs Teg Södra blå Lag 1  -      
23
10:30
sön
10:30    
7v7 matchstart 10.45
 
Match p07-08 - Sandåkern  -      
23
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09- Obbola IK , halvplan 7v7  -      
23
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Sandvik P04  -      
 
30
08:00
sön
08:00    
5v5, matchstart 8.30
 
Täfteå IK P-12 Röd - IFK Umeå 2  -      
30
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Spöland Vännäs   -      
30
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
Match Täfteå F12- Tegsödra 5v5, matchstart 16.00  -      
30
16:30
sön
16:30    
Gräsytorna
 
Match P11 7v7 Matchstart 17:00  -      
30
18:00
sön
18:00    
7-manna halvplan (matchstart 18.15)
 
TIK F07-08 vs Röbäcks IF F08 Röd  -      
30
18:00
sön
18:00    
7-manna halvplan (matchstart 18.15
 
TIK F10 vs Gimonäs Umeå IF   -      
SEPTEMBER 2020
 
05
10:45
lör
10:45    
Konstgräsplan
 
Match F11, 5v5, matchstart 11.00  -      
05
11:30
lör
11:30    
7v7 matchstart 12.00
 
match p07-08 - Vännäs  -      
05
13:30
lör
13:30    
Gräsytorna
 
P11 Match 7v7 Matchstart 14:00  -      
05
14:00
lör
14:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå-IFK Östersund  -      
06
10:15
sön
10:15    
7v7, halvplan, matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Sandviks SK   -      
06
10:30
sön
10:30    
Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 2 vs Sävar P10  -      
06
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09- Hörnsjö, halvplan 7v7  -      
06
13:30
sön
13:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Dorotea  -      
06
16:15
sön
16:15    
5v5, matchstart 16.30
 
Täfteå IK P-12 Vit - GUIF   -      
06
17:00
sön
17:00    
Konstgräsplan
 
P 11 Match 5v5 Matchstart 17:00  -      
06
17:15
sön
17:15    
5v5, matchstart 17.30
 
Täfteå IK P-12 Röd - Tegsödra Umeå  -      
 
11
18:00
fre
18:00    
Täfteå IK 2 - Hörnefors
 
Tävling  -      
12
10:45
lör
10:45    
7-manna halvplan (matchstart 11.00)
 
TIK F07-08 vs Ersmark  -      
12
10:45
lör
10:45    
7-manna halvplan (matchstart 11.00)
 
TIK F10 vs Umedalens IF   -      
12
12:30
lör
12:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Mariehems SK, halvplan 7v7  -      
13
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Umeå Södra DFF   -      
13
10:30
sön
10:30    
Matchstart 11:00
 
Täfteå P10 - 1 vs Mariehem Grön  -      
13
13:00
sön
13:00    
Matchstart 13:30
 
Täfteå P10 - 2 vs Ersboda Röd   -      
13
18:30
sön
18:30    
Konstgräsplan
 
Match Täfteå F12 - Stöcke 5v5, matchstart 18.30  -      
 
14
17:00
mån
17:00    
Gräsytorna
 
P11 Match 7v7 Spöland Matchstart 18:00  -      
18
19:00
fre
19:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Sörmjöle  -      
19
11:30
lör
11:30    
7v7 matchstart 12.00
 
Match p07-08 - Sörfors  -      
20
11:30
sön
11:30    
Konstgräsplan
 
Match Damjun Täfteå IK-Sandåkerns SK  -      
20
14:15
sön
14:15    
7v7, halvplan, matchstart 14.30
 
Täfteå IK F-09 - Ersmark IK   -      
20
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
TIK P09- Röbäck, halvplan 7v7  -      
20
17:00
sön
17:00    
7-manna halvplan (matchstart 17.30)
 
TIK F07-08 vs Gimonäs Umeå IF  -      
 
25
18:00
fre
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå herrjuniorer - Sävar 06  -      
26
15:00
lör
15:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå-Ytterhogdal div 2  -      
27
14:00
sön
14:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå P05+ - Marihem SK/ESK  -      
OKTOBER 2020
 
04
13:00
sön
13:00    
Täfteå IK 2 - Höjdens SK
 
Tävling  -      
 
17
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå-UFC Akademi div 2  -