SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Matcher
APRIL 2024
 
28
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplanen Sävar
 
Sävar IK - Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 13  -      
MAJ 2024
 
04
10:00
lör
10:00    
Täfteborg
Täfteå IK Vit - Tegsödra Umeå IF F-14 Vit  -      
04
12:00
lör
12:00    
Täfteborg
Täfteå IK F-12 - Sandåkerns SK F12 Röd  -      
05
15:00
sön
15:00    
Multiarenan
Sävar IK P12 - Täfteå IK  -      
 
09
10:30
tor
10:30    
Konstgräsplan
Täfteå IK 1 - Sävar IK F13 Vit  -      
09
12:30
tor
12:30    
Tannens IP
Betsele IF 2 - Täfteå IK F-12  -      
11
12:00
lör
12:00    
FC Vindeln
Vindelns IF F12-14 - Täfteå IK 1  -      
12
sön
00:00    
Övrig plats
- Täfteå IK Vit  -      
12
09:30
sön
09:30    
Täfteborg
Täfteå IK Röd - Gimonäs Umeå IF F2014 Tomtebogård  -      
12
11:30
sön
11:30    
Täfteborg
Sandåkerns SK F15 2 - Täfteå IK  -      
12
12:30
sön
12:30    
Täfteborg
Täfteå IK - Röbäcks IF F15 Röd  -      
12
15:00
sön
15:00    
Konstgräsplan
Täfteå IK - Sandåkerns SK P12 Lag 2  -      
 
18
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
Sandviks IK Gul - Täfteå IK F-16  -      
18
11:00
lör
11:00    
Konstgräsplan
Täfteå IK F-16 - Mariehem SK (F16) Grön  -      
18
11:00
lör
11:00    
Tannens IP
Lycksele IF P12 Vit - Täfteå IK  -      
18
12:00
lör
12:00    
Flurkmark IP grusplan
Hissjö SK HTF F14 Svart - Täfteå IK Röd  -      
18
13:45
lör
13:45    
Flurkmark IP grusplan
Hissjö SK HTF F14 vit - Täfteå IK Vit  -      
19
10:30
sön
10:30    
Röbäcks IP
Täfteå IK F-15 - Sandåkerns SK F15 2  -      
19
11:30
sön
11:30    
Röbäcks IP
Röbäcks IF F15 Röd - Täfteå IK F-15  -      
19
13:00
sön
13:00    
Hissjö IP
Hissjö SK HTF F12 - Täfteå IK F-12  -      
19
16:30
sön
16:30    
Täfteborg
Täfteå IK 1 - Sandåkerns SK F13 Vit  -      
 
25
13:30
lör
13:30    
Röbäcks IP
Röbäcks IF F14 - Täfteå IK Vit  -      
25
16:00
lör
16:00    
Storsjö Arena
Obbola IK F13/14 Vit - Täfteå IK 1  -      
26
09:30
sön
09:30    
Täfteborg
Täfteå IK F-12 - Röbäcks IF F12/13 Vit  -      
26
11:00
sön
11:00    
Konstgräsplan
Täfteå IK - Obbola IK P11/12  -      
26
16:30
sön
16:30    
Täfteborg
Täfteå IK Röd - Hörnefors IF F13/14  -      
JUNI 2024
 
01
10:00
lör
10:00    
Täfteborg
Täfteå IK Vit - IFK Umeå F14  -      
01
10:30
lör
10:30    
Täfteborg
Täfteå IK - Spöland Vännäs IF F13  -      
02
10:45
sön
10:45    
Tegstunets IP
Tegsödra Umeå IF F-13 Vit - Täfteå IK  -      
02
13:00
sön
13:00    
Hörnsjö IP
Hörnsjö IF /Nordmaling - Täfteå IK Röd  -      
02
13:30
sön
13:30    
Storsjö Arena
Täfteå IK F16 - Sandåkerns SK F16 Svart  -      
02
14:10
sön
14:10    
Storsjö Arena
Sandåkerns SK F16 Svart - Täfteå IK F16  -      
 
04
16:45
tis
16:45    
Konstgräsplan
Täfteå IK - Röbäcks IF P13  -      
06
08:45
tor
08:45    
Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF F2014 Sjöfru - Täfteå IK Vit  -      
06
14:00
tor
14:00    
Täfteborg
Täfteå IK Röd - Mariehem SK (F14) Vit  -      
06
14:30
tor
14:30    
Sandviks IP Ungdomsplanen
Sandviks IK P-12, Svart, Pojkar - Täfteå IK  -      
08
12:30
lör
12:30    
Röbäckscupen (plan Rörteamet norr)
Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14 - Stöcke IF vit  -      
08
16:30
lör
16:30    
Röbäckscupen (plan Rörteamet norr)
 
Röbäcks IF röd - Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14  -      
09
10:30
sön
10:30    
Grubbevallen
Sandåkerns SK F15 1 - Täfteå IK F15  -      
09
11:30
sön
11:30    
Grubbevallen
Täfteå IK - Sävar IK F15  -      
09
12:30
sön
12:30    
Röbäckscupen (plan Wigren/Edin)
Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14 - Sandviks IK svart  -      
09
12:30
sön
12:30    
Grubbevallen
Gimonäs Umeå IF F2015 Carlshöjd - Täfteå IK F15  -      
09
13:30
sön
13:30    
Minerva
Umeå FC P 2012 - Täfteå IK  -      
09
16:30
sön
16:30    
Täfteborg
Täfteå IK - Sandviks IK Svart  -      
09
16:30
sön
16:30    
Röbäckscupen (plan Rörteamet norr)
 
Täfteå Idrottsklubb Fotboll F 14 - HTF  -      
 
15
13:00
lör
13:00    
Täfteborg
Täfteå IK Vit - Sandviks IK Gul  -      
16
10:00
sön
10:00    
Skogsvallen IP
Täfteå IK F16 - Sävar IK F-16 Röd  -      
16
10:30
sön
10:30    
Stantorsvallen
Robertsfors IK F12 - Täfteå IK F-12  -      
16
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan
Täfteå IK - Hissjö SK HTF P12  -      
16
11:00
sön
11:00    
Skogsvallen IP
Umedalens IF F16 - Täfteå IK F16  -      
16
13:00
sön
13:00    
Grubbevallen
Sandåkerns SK F14 Svart - Täfteå IK Röd  -      
16
13:15
sön
13:15    
Carlshöjdsskolans IP
Gimonäs Umeå IF F2013/2014 CSÅ - Täfteå IK  -      
16
13:15
sön
13:15    
Ålidhem Plan 1
 
Lag ”Täfteå” vs. Bysingarna - Täfteå ”Lag Täfteå”  -      
16
13:45
sön
13:45    
Ålidhem Plan 1
 
Lag ”Innertavle” vs. Månen - Täfteå Idrottsklubb Lag ”Innertavle”  -      
16
14:45
sön
14:45    
Ålidhem plan 2
 
Lag ”Täfteå” vs Månen - Täfteå Idrottsklubb lag ”Täfteå”  -      
16
15:15
sön
15:15    
Ålidhem Plan 2
 
Lag ”Innertavle” vs. Carlshöjd - Täfteå Idrottsklubb lag ”Innertavle”  -      
 
17
17:30
mån
17:30    
Täfteborg gräsyta
Täfteå IK F-12 - Sävar IK F12 - Röd  -      
19
18:00
ons
18:00    
Täfteborg konstgräsplan
IFK Umeå F 12 - Täfteå IK F-12  -      
23
11:00
sön
11:00    
Ågläntan IP
Betsele IF Vit - Täfteå IK Röd  -      
23
15:30
sön
15:30    
Ersängsvallen
Ersboda SK P2012 - Täfteå IK  -      
23
16:00
sön
16:00    
Täfteborg gräsyta
Täfteå IK F-12 - Umedalens IF F12 Lag 2  -      
 
25
17:30
tis
17:30    
Stöckesbua IP
Stöcke IF Åska - Täfteå IK Vit  -      
29
10:30
lör
10:30    
Grubbevallen
Hörnefors IF F15 blå - Täfteå IK F15  -      
29
11:00
lör
11:00    
Grubbevallen
Sandåkerns SK F14 Röd - Täfteå IK Vit  -      
30
10:45
sön
10:45    
Ålidhem Arena
Täfteå IK F16 - Gimonäs Umeå IF F2016 Carlshöjd  -      
30
18:00
sön
18:00    
Fritidsområdet Vännäsbadet
Spöland Vännäs IF F14 - Täfteå IK Röd  -      
JULI 2024
 
03
18:00
ons
18:00    
Sjöfrun
Gimonäs Umeå IF P2012 Tomtebogård - Täfteå IK  -      
 
Bronssponsorer