SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Tävlingar
JANUARI 2022
 
28
16:00
fre
16:00    
Klubbstugan
 
Laxspelen  -      
29
lör
00:00    
Klubbstugan
 
Laxspelen  -      
30
sön
00:00    
Klubbstugan
 
Laxspelen  -      
MARS 2022
 
26
09:00
lör
09:00    
Klubbstugan
 
Klubbmästerskap Skidsektionen  -      
26
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Obbola 14.00  -      
APRIL 2022
 
12
19:00
tis
19:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Holmsund  -      
14
18:00
tor
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Lira 19.00  -      
 
24
15:30
sön
15:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Höjden 16.00  -      
 
26
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Ersmark/Flurkmark  -      
29
18:30
fre
18:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Hörnsjö 19.00  -      
30
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Notviken 14.00  -      
MAJ 2022
 
06
18:30
fre
18:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Holmsund 19.00  -      
07
15:30
lör
15:30    
Helplan, 9v9 mål
 
Täfteå P07/08 - GUIF Matchstart 16.00  -      
08
08:00
sön
08:00    
Konstgräsplan
 
Fotbollscup P11  -      
 
10
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - IFK Umeå  -      
14
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - IFK Luleå 14.00  -      
15
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 10:00  -      
15
11:00
sön
11:00    
Konstgräsplan
 
P 11 Match nr 2 7v7 Matchstart 11:30  -      
15
12:00
sön
12:00    
Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 12:30  -      
15
13:30
sön
13:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - IFK Umeå 9v9 halvplan matchstart 14:00  -      
 
21
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 10:00  -      
22
09:15
sön
09:15    
Halvplan, 9v9 mål, Matchstart 9.45
 
Täfteå IK F-09 - Sävar IK  -      
22
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
P12, 7v7, Matchstart 10.00  -      
22
11:15
sön
11:15    
Helplan, 9v9 mål
 
Täfteå 07/08 - GUIF Matchstart 11.45  -      
22
13:30
sön
13:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Mariehem 14.00  -      
22
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 16.30  -      
 
24
16:00
tis
16:00    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 17:00  -      
24
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Röbäck/Hörnsjö  -      
25
18:00
ons
18:00    
Konstgräsplan
 
Match TIK10-Mariehem 7v7 matchstart 18.15  -      
28
11:30
lör
11:30    
Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 12:00  -      
28
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 14:00  -      
29
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
F12 7v7 matchstart 10.00  -      
29
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Sandviken 9v9 halvplan matchstart 11:00  -      
29
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Luleå SK 14.00  -      
29
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 17:00  -      
 
31
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Sörfors 20.00  -      
JUNI 2022
 
02
19:00
tor
19:00    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK-Betsele IF  -      
04
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan 9:30-14:00
 
F13 Sammandrag 5v5 två planer Matchstart 10:00  -      
04
12:00
lör
12:00    
Konstgräsplan
 
F12 7v7 matchstart 12.30  -      
05
09:00
sön
09:00    
Konstgräsplan
 
P-14 Sammandrag 5x5 2 planer (halvplan)  -      
05
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
Match TIKF10-Sandåkern 7v7 matchstart 10.00  -      
05
10:00
sön
10:00    
Halvplan, 9v9, Matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Teg Södra IF  -      
05
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
P10 7v7, halvplan matchstart 18:30  -      
05
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 18.30  -      
 
06
16:00
mån
16:00    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 16:30  -      
07
18:00
tis
18:00    
Konstgräsplan
 
P12 7v7, Matchstart 18.00  -      
07
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Sörmjöle 20.00  -      
10
16:00
fre
16:00    
Konstgräsplan
 
Match P11 7vs7 Matchstart 16:45  -      
11
11:00
lör
11:00    
Helplan, 9v9mål
 
Täfteå P-07/08 - Röbäck, Matchstart 11.30   -      
11
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Skogså  -      
12
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 10:00  -      
12
10:00
sön
10:00    
Halvplan, 9v9, Matchstart 10.30
 
Täfteå IK F-09 - Umedalen IF Gul  -      
12
12:30
sön
12:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Tegs SK 13.00  -      
12
17:00
sön
17:00    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 Matchstart 17:30  -      
 
14
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - GUIF 20.00  -      
18
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 10:30  -      
18
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
 
Sammandrag P13 5v5 halvplan (behöver 4 mål)  -      
18
12:00
lör
12:00    
Konstgräsplan
 
F12 7v7 matchstart 12.30  -      
18
13:15
lör
13:15    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Sävar IK 9v9 halvplan matchstart 13:45  -      
18
14:30
lör
14:30    
Konstgräsplan
 
Sammandrag F14  -      
19
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
Match TIKF10-Sandvik 7v7 matchstart 10.00  -      
19
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 18.30  -      
 
22
18:00
ons
18:00    
Konstgräsplan matchstart 18.30
 
Match TIK F10 - Sandvik 7v7 halvplan  -      
23
18:30
tor
18:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Morön  -      
26
11:30
sön
11:30    
Helplan, 9v9 mål
 
Täfteå P07/08 - Mariehem Matchstart 12.00  -      
26
14:00
sön
14:00    
Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 14:30  -      
26
15:30
sön
15:30    
Konstgräsplan
 
F11 7v7 matchstart 16.00  -      
26
15:30
sön
15:30    
Konstgräsplan
 
P12 7v7, Matchstart 16.00  -      
26
17:15
sön
17:15    
Konstgräsplan
 
P10 7v7 halvplan, matchstart 17:45  -      
 
29
18:00
ons
18:00    
Halvplan, 9v9, Matchstart 18.30
 
Täfteå IK F-09 - Ersmark IK  -      
JULI 2022
 
05
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - GUIF  -      
AUGUSTI 2022
 
05
18:30
fre
18:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - IFK Umeå 19.00  -      
06
12:00
lör
12:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - infjärden  -      
 
10
18:30
ons
18:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Mariehem SK   -      
12
17:00
fre
17:00    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK-Sandåkerns SK  -      
13
09:00
lör
09:00    
Konstgräsplan
 
F11/12 Div 7 7v7, matchstart 09.30  -      
13
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan
 
P11 7vs7 Matchstart 10:00  -      
13
10:30
lör
10:30    
Konstgräsplan
 
P12 7v7, matchstart 11.00  -      
13
12:00
lör
12:00    
Konstgräsplan
 
Sammandrag P14 Halvplan (2 planer 5X5 kl 12-15)  -      
13
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Mariehem, halvplan, 9v9 matchstart 14:00  -      
14
08:00
sön
08:00    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 2 matcher 08:30, 09:45.  -      
14
08:00
sön
08:00    
Konstgräsplan
 
F13 Sammandrag 2 planer 5v5 mellan 09:00-12:00  -      
14
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan
 
P12 7v7 matchstart kl 11.00  -      
14
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
F11/12 Div 6 7v7, matchstart 18.30  -      
 
16
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Mariehem  -      
17
19:30
ons
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Obbola 20.00  -      
20
10:30
lör
10:30    
Konstgräsplan
 
P12 7v7, matchstart 11.00  -      
20
10:30
lör
10:30    
Konstgräsplan, matchstart 11.00
 
Martch TIK F10-Storuman. halvplan 7v7  -      
20
11:30
lör
11:30    
Gräsytorna
 
F14 sammandrag 11.30-14.30  -      
20
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Sunnanå  -      
21
10:00
sön
10:00    
Matchstart 10.30
 
P12-GUIF Halvplan 7v7  -      
21
11:45
sön
11:45    
Matchstart 12.15
 
P10-GUIF 7v7 halvplan  -      
21
13:30
sön
13:30    
Halvplan, 9v9, matchstart 14.00
 
Täfteå IK F-09 - Mariehems SK   -      
21
15:30
sön
15:30    
Helplan 9v9 Matchstart 16.30
 
Täfteå IK P-07/08 - Röbäck  -      
21
19:30
sön
19:30    
Konstgräsplan
 
Ersmark-Sävar P16  -      
 
23
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Tegs SK  -      
24
18:00
ons
18:00    
Halvplan, 9v9, matchstart 18.20
 
Täfteå IK F09 - Robertsfors IK  -      
25
15:45
tor
15:45    
Konstgräsplan
 
P11 match 7vs7 matchstart 16:15  -      
27
09:15
lör
09:15    
Konstgräsplan
 
P11 7vs7 matchstart 10:00  -      
27
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
 
TIK P09- Obbola, halvplan, 9v9, matchstart 10:30  -      
27
11:30
lör
11:30    
Konstgräsplan
 
P11 7vs7 matchstart 12:15  -      
27
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Sörmjöle 14.00  -      
28
08:30
sön
08:30    
Konstgräsplan
 
P13 sammandrag halvplan, 2 matcher kl 9, 10 och 11  -      
28
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
P11. 7vs7 matchstart 10:30 halvplan  -      
28
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
TIK F11/12 7v7 div 6 matchstart 18.30  -      
 
30
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Damer Div3 Täfteå IK - Umeå Södra  -      
SEPTEMBER 2022
 
01
16:00
tor
16:00    
Konstgräsplan
 
p11 7vs7 matchstart 16:30  -      
03
11:00
lör
11:00    
7v7 halvplan, matchstart 11:30
 
Täfteå IK P10 - Spöland Vännäs P10  -      
03
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Myckle 14.00  -      
04
10:00
sön
10:00    
Halvplan, 9v9, matchstart 10.30
 
Täfteå IK F09 - GUIF   -      
04
13:30
sön
13:30    
Helplan 9v9 Matchstart 14.00
 
Täfteå IK P-07/08 - GUIF  -      
04
15:30
sön
15:30    
Konstgräsplan, matchstart 16.00
 
Match TIK F10-Spöland/V, halvplan 7v7  -      
04
15:30
sön
15:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Sandvik, halvplan 9v9 matchstart 16:00  -      
 
10
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
 
F13 2 planer 5v5 Sammandrag 5 matcher. 10-14  -      
10
13:30
lör
13:30    
Helplan 9v9 Matchstart 14.00
 
Täfteå IK P-07/08 - Teg  -      
11
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
TIK F11/12 7v7 div 7 matchstart 10.30  -      
11
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
TIK F11/12 7v7 div 6 matchstart 18.30  -      
 
13
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - GUIF 20.00  -      
17
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan, matchstart 10.00
 
Match TIK F10-Tegsödra, halvplan 7v7  -      
17
10:30
lör
10:30    
Konstgräsplan
 
P12, 7v7, matchstart 11.00  -      
17
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
TIK P09- Gimonäs, halvplan, 9v9 matchstart 14:00  -      
18
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
TIK P09 - Gimonäs, halvplan, 9v9, matchstart 10:30  -      
18
13:30
sön
13:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/Ersmark - Umedalen 14.00  -      
18
16:00
sön
16:00    
2x7v7 helplan
 
Sävar F12  -      
 
20
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Damer Div 3 Täfteå IK - Umedalen IF  -      
22
16:30
tor
16:30    
Konstgräsplan
 
P11 Match 7vs7 Halvplan  -      
23
18:00
fre
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Röbäck 19.00  -      
24
10:30
lör
10:30    
Konstgräsplan
 
P12, 7v7, matchstart 11.00  -      
25
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
TIK F11/12 7v7 div 6 matchstart 10.00  -      
25
11:00
sön
11:00    
7v7 halvplan matchstart 11:30
 
Täfteå IK P10 - IFK Umeå P10  -      
25
13:30
sön
13:30    
Helplan 9v9 Matchstart 14.00
 
Täfteå IK P-07/08 - Sandvik  -      
25
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
TIK F11/12 7v7 div 7 matchstart 18.30  -