SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Tävlingar
FEBRUARI 2024
 
24
09:00
lör
09:00    
Klubbstugan
 
Tävling  -      
25
06:00
sön
06:00    
Klubbstugan
 
Tävling  -      
APRIL 2024
 
10
19:00
ons
19:00    
Konstgräsplan
 
DM div5/jun 19.30  -      
13
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Skellefteå 14.00  -      
13
16:00
lör
16:00    
Konstgräsplan
 
Herrjun DM  -      
 
20
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan helplan 9v9mål
 
DM F10 Täfteå - GUIF 14.00  -      
21
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan
 
DM H-jun Täfteå- Sunnanå 14.00  -      
 
23
19:00
tis
19:00    
Konstgräsplan
 
D5 Täfteå-Obbola 19.30   -      
27
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Älgarna 14.00  -      
MAJ 2024
 
03
17:30
fre
17:30    
Konstgräsplan
 
H-jun Täfteå-Ersboda 18.00  -      
04
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan 1/2 plan
 
Täfteå F14 - Tegs SK 10.00  -      
04
11:30
lör
11:30    
Konstgräsplan 1/2 plan
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Sandåkern kl.12.00  -      
05
08:00
sön
08:00    
Konstgräsplan
 
Laxcupen  -      
05
09:00
sön
09:00    
Klubbstugan
 
Laxcupen   -      
 
07
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Ersboda 20.00  -      
09
10:00
tor
10:00    
Konstgräsplan
 
F11 match 7v7 Matchstart 10:30 Halvplan  -      
09
10:00
tor
10:00    
Halvplan 2st 5v5 planer
 
Match P15  -      
09
19:30
tor
19:30    
Konstgräsplan
 
TIK/Ersboda/IFK Umeå - Umeå Södra DFF F09 20:00  -      
10
16:30
fre
16:30    
Konstgräsplan
 
Match p11 9v9 halvplan  -      
11
11:00
lör
11:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Kiruna 12.00  -      
11
14:00
lör
14:00    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Skellefteå 15.00  -      
12
09:00
sön
09:00    
Konstgräsplan 1/2 plan
 
Täfteå F14 - Gimonäs 9.30  -      
12
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
P13, 7v7, matchstart 10:30, halvplan  -      
12
11:00
sön
11:00    
Konstgräsplan, halvplan, 2 par 5-mannamål
 
F15, 5v5, Sammandrag start 11.30  -      
12
14:30
sön
14:30    
Konstgräsplan
 
P12, 7v7, halvplan matchstart 15.00  -      
12
15:30
sön
15:30    
Konstgräsplan
 
P11 9v9 halvplan 9-mannamål Matchstart 16:00  -      
 
18
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan, halvplan, 2 par 5-mannamål
 
F16, 5v5, Sammandrag start 10,00  -      
18
14:00
lör
14:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Gottne 15.00  -      
19
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
P-14 Match 7X7 matchstart 10.30  -      
19
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
F13 Match 7v7 halvplan start 16:30  -      
 
21
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Höjdens BK 20.00  -      
24
18:00
fre
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - UFC Akademi 19.00  -      
26
08:45
sön
08:45    
Konstgräsplan 1/2 planen
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Röbäcks IF kl.9.30  -      
26
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan 1/2 plan 4x5v5 mål
 
P15 Sammandrag matchstart 10.30  -      
26
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan
 
Match P12, 7v7, matchstart 11  -      
26
13:30
sön
13:30    
Konstgräsplan
 
Match TIK F10- Robertsfors, start 14.00, helplan  -      
26
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
P13, 7v7, matchstart 16:30, halvplan  -      
26
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan halvplan
 
Täfteå F14 - Nordmaling 16:30  -      
 
28
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-GUIF 20.00  -      
JUNI 2024
 
01
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå F14 - IFK Umeå 10.00  -      
01
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
 
Match f13 7v7 halvplan matchstart 10:30  -      
02
08:00
sön
08:00    
Konstgräsplan
 
P11 9v9, 2st 9-mål Matchstart 08:45  -      
02
09:30
sön
09:30    
Konstgräsplan
 
Match P12, 7v7, matchstart 10.00  -      
02
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
P-14 7X7 matchstart 10.30  -      
 
04
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Obbola 20.00  -      
05
19:30
ons
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Sandåkern 20.00  -      
06
09:30
tor
09:30    
Konstgräsplan
 
P13, 7 v7, matchstart 10:00, halvplan  -      
06
09:30
tor
09:30    
Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 halvplan matchstart 10.30  -      
06
12:00
tor
12:00    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 halvplan matchstart 12:30  -      
06
13:30
tor
13:30    
Konstgräsplan halvplan
 
Täfteå F14 - Mariehem 14.00  -      
07
15:30
fre
15:30    
Konstgräsplan
 
P11 7v7 halvplan Matchstart 16:00  -      
08
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
Match TIK F10-Sandvik, matchstart 14.00, helplan  -      
09
11:15
sön
11:15    
Konstgräsplan
 
Tävling F11 9x9, 2 mål. Matchstart 11:30  -      
09
13:00
sön
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Boden 14.00  -      
09
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
P11 9v9 2 st 9 -mål matchstart 16:30  -      
09
16:00
sön
16:00    
Konstgräsplan
 
Match f13 7v7 halvplan start 16:30  -      
09
18:00
sön
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå F14 - Mariehem 18.30  -      
 
15
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan
 
Match f13 7v7 halvplan start 10:00  -      
15
10:00
lör
10:00    
Konstgräsplan
 
p11 7v7 halvplan Matchstart 10:30  -      
15
12:30
lör
12:30    
Konstgräsplan halvplan
 
Täfteå F14 -Sandvik 13.00  -      
16
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match P12, 7v7, matchstart 10.30  -      
 
17
16:45
mån
16:45    
Gräsytorna
 
Match F12 Täfteå IK - Sävar IK 7v7 kl.17.30  -      
17
16:45
mån
16:45    
Gräsytorna
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Sävar IK kl.17.30  -      
18
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Sävar 20.00  -      
19
19:30
ons
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Teg 20.00  -      
22
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
Match TIK F10-Ersboda, matchstart 14.00, helplan  -      
23
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
P-14 7X7 matchstart 10.30  -      
23
13:30
sön
13:30    
Konstgräsplan
 
Sammandrag P-16 5v5 4 st 5-mannamål, halvplan  -      
23
14:30
sön
14:30    
Konstgräsplan
 
F11 9v9 halvplan, matchstart 15:00,   -      
23
15:15
sön
15:15    
Gräsytorna
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Umedalen IF kl.16.00  -      
23
15:15
sön
15:15    
Gräsytorna
 
Match F12 7v7 Täfteå IK - Umedalens IF kl.16  -      
 
24
17:30
mån
17:30    
Konstgräsplan
 
Match TIKF10-GUIF, matchstart 18.00, helplan  -      
26
18:00
ons
18:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Team TG 19.00  -      
29
15:00
lör
15:00    
Konstgräsplan
 
TIK/Ersboda/IFK Umeå-Umedalens IF F09 16:00  -      
30
16:30
sön
16:30    
Gräsytorna
 
Match p11 9v9 start 17:00  -      
30
16:30
sön
16:30    
Konstgräsplan
 
P11 9v9 2st 9-mål matchstart 17:00  -      
JULI 2024
 
02
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Sandvik 20.00  -      
 
27
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan 14.00
 
Täfteå div 5 - Robertsfors  -      
28
17:30
sön
17:30    
Konstgräsplan 18.30
 
Täfteå div 2 - Umeå FC Akademi  -      
 
30
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Umedalen 20.00  -      
AUGUSTI 2024
 
04
09:45
sön
09:45    
Konstgräsplan
 
Match F12 Täfteå IK - IFK Umeå Kl.10.30 1/2 plan  -      
04
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
 
10
12:00
lör
12:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - IFK Luleå 13.00  -      
11
09:45
sön
09:45    
Gräsytorna
 
Match P14 7X7 start 10.30  -      
11
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match f13 7 vs 7 matchstart 10.30  -      
11
14:15
sön
14:15    
Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - Spöland/Vännäs 9v9  -      
 
12
19:30
mån
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå/ESK/IFK F09 mot Umedalen IF F09  -      
13
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-GUIF 20.00  -      
17
08:30
lör
08:30    
Konstgräsplan
 
P11, 9v9 Halvplan, start 09:30  -      
17
13:30
lör
13:30    
Konstgräsplan
 
Herr-jun Match kl. 14.00   -      
18
09:00
sön
09:00    
Konstgräsplan
 
P11 9v9 halvplan start 10:00  -      
18
09:45
sön
09:45    
Gräsytorna
 
Match P14 7X7 start 10.30  -      
18
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
 
19
17:15
mån
17:15    
Gräsytorna
 
Match F12 Täfteå IK - Umedalens IF 7v7 kl.18.45  -      
20
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Hörnefors 20.00  -      
24
10:00
lör
10:00    
Gräsytorna, 2 par 5-mannamål/planer
 
F16, 5v5, Sammandrag start 10.30  -      
24
10:15
lör
10:15    
Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - Sävar, 9v9  -      
24
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
P11, 9v9, Start 13:30:Halvplan  -      
24
15:00
lör
15:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Gottne 16.00  -      
 
27
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Teg 20.00  -      
31
10:00
lör
10:00    
Halvplan närmast logen 2st 5v5 10-14
 
Sammandrag P15 5v5  -      
SEPTEMBER 2024
 
03
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-Sandvik 20.00  -      
07
10:15
lör
10:15    
Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - GUIF CSÅ, 9v9  -      
07
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Ytterhogdal 14.00  -      
08
09:00
sön
09:00    
Gräsytorna
 
Sammandrag P-16 5v5 4 st 5-mannamål  -      
08
09:00
sön
09:00    
Konstgräsplan
 
match f13 7vs7 matchstart 09:30  -      
08
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
 
10
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Mariehem 20.00  -      
11
19:30
ons
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-IFK Umeå 20.00  -      
12
19:30
tor
19:30    
Konstgräsplan
 
Täfteå IK/Ersboda/IFK Umeå-Betsele IF F08/09 20:00  -      
14
12:15
lör
12:15    
Gräsytorna
 
Match P14 7X7 start 13.00  -      
 
21
09:30
lör
09:30    
Konstgräsplan
 
P11 9v9 Start 10:00 Halvplan  -      
21
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Lucksta 14.00  -      
22
10:00
sön
10:00    
Konstgräsplan
 
Match P12 7v7 matchstart 10.30  -      
 
24
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
div5 Täfteå-Sörfors 20.00  -      
28
15:00
lör
15:00    
Konstgräsplan
 
TIK/Ersboda/IFK Umeå-Betsele IF F08/09 16:00  -      
29
11:15
sön
11:15    
Konstgräsplan
 
Match F12 Täfteå IK - Sävar IK kl.12.00 1/2 plan  -      
29
14:15
sön
14:15    
Konstgräsplan, helplan
 
TIK F10 - Sandåkern, 9v9  -      
OKTOBER 2024
 
01
19:30
tis
19:30    
Konstgräsplan
 
Hjun Täfteå-GUIF 20.00  -      
06
12:00
sön
12:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Bergnäset 13.00  -      
 
19
13:00
lör
13:00    
Konstgräsplan
 
Täfteå - Östersund 14.00  -